przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-1/16/07
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI DS. BUDŻETU I FINANSÓW
Z DNIA 5 MARCA 2007 ROKU


Początek posiedzenia - 08:30
Zakończenie posiedzenia - 10:00

Posiedzenie Komisji otworzyła i przewodniczyła obradom p. Renata Zaremba - Przewodnicząca Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodnicząca zaproponowała następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Opiniowanie projektu budżetu Miasta na rok 2007.
3. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie wniesiono.


Ad. pkt. 2.
Opiniowanie projektu budżetu Miasta na rok 2007.


R. Zaremba - uznała, ze nie wszystkie poruszone przez Komisję tematy związane z budżetem miasta, zostały wyjaśnione. Jej zdaniem wątpliwości budzą zapisy dot. budżetu The Tall Ships' Races, nie zaopiniowano wniosku Komisji Edukacji i Kultury (załącznik nr 3 do protokołu), wyjaśnienia wymagają także: remont budynku Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej, wysokość deficytu , koszty funkcjonowania urzędu oraz budowa szkoły w Wielgowie i na Warszewie.

P. Krzystek - Prezydent Miasta - zauważył, że budżet jest de facto planem finansowym. Jego podjęcie nie skutkuje żadnymi czynnościami, a wykonanie zależy od decyzji dysponentów. Podkreślił, że 2 miesiące bez budżetu to brak pracy u wielu dysponentów - np. Wydział Inwestycji nie może na podstawie prowizorium budżetowego podjąć żadnej decyzji ani też zaciągnąć żadnego zobowiązania finansowego. Poprosił o dyskusję na temat pozycji budzących wątpliwości i po ich wyjaśnieniu - o głosowanie nad budżetem w dniu dzisiejszym.

M. Goc, M. Marcinkiewicz, A. Szałabawka - opowiedzieli się za takim rozwiązaniem problemu. Informację nt. finansowania tall Ships' Races otrzymaną na ostatnim posiedzeniu Komisji uznali za wyczerpującą. Punkty wymagające wyjaśnienia można ich zdaniem dyskutować na sesji.

P. Krzystek - ad. wysokość deficytu budżetowego - wyjaśnił, że jest to kwota globalna wynikająca bezpośrednio z wysokości wydatków. ad. koszty obsługi urzędu - poinformował, że z projektu budżetu miasta zdjęto 0,5 mln zł, pozostałe środki zostaną przeznaczone na koszty restrukturyzacji. Związane z tą pozycją koszty obsługi prawnej są wnikliwie analizowane, umowy jednak są podpisane, w tej chwili trwają prace nad ich renegocjacją. ad. budowa szkoły w Wielgowie - w autopoprawce zostaną wpisane środki (1,5 mln zł) na remont istniejącego budynku. Z kolei dla szkoły na Warszewie zabezpieczono środki na projekt. Kolejnym ruchem będzie wpisanie tego zadania w Wieloletni Plan Inwestycyjny. Ad. wniosek Muzeum Techniki i Komunikacji w spr. zakupu kolekcji pojazdów - pomysł uznał za interesujący. jego zdaniem jest możliwość wpisania częściowego dofinansowania tego zakupu do projektu budżetu.

W. Dzikowski - Wiceprzewodniczący Rady Miasta - poinformował, że według jego wiedzy, koszty remontu starej szkoły będą porównywalne z kosztami budowy nowej placówki. Dodatkowym problemem jest to, że SP-13 nie ma miejsca do przeprowadzenia planowanej rozbudowy. Zaapelował o rozważenie propozycji budowy drogi łączącej autostradę z terenami przy ul. Tczewskiej. Pozwoli to na udostępnienie 40 ha gruntów pod budownictwo, co będzie skutkowało zwiększonym dochodem do budżetu miasta. Zaproponował, by część z pozyskanych w ten sposób środków przeznaczyć na budowę gimnazjum w Wielgowie.

W. Żerebecki - Przewodniczący Rady Osiedla Wielgowo - Sławociesze - zaapelował, by nie wykreślać z projektu budżetu zadania pn. budowa szkoły w Wielgowie. Przypomniał, że na projekt wydano już kilkaset tysięcy złotych. Podkreślił, że żadne inne inwestycje nie są w Wielgowie realizowane, na dzień dzisiejszy mieszkańcy maja tam jedynie 6 anten telefonii komórkowej i wzmożony ruch tirów przejeżdżających przez osiedle. Dzielnica potrzebuje nowej szkoły i centrum osiedlowego. Budowa gimnazjum stworzy warunki do jej rozwoju. Poprosił,by raz jeszcze rozważyć decyzję i nie rezygnować w 5 minut z projektu, nad którym pracowano przez 4 lata.

S. Lipiński - poinformował, że trwają prace nad przygotowaniem III autopoprawki do projektu budżetu. Znajdą się w niej zapisy: remont SP-13 w Wielgowie (1,5 mln zł), koncepcja budowy stadionu (0,5 mln), droga techniczna do basenu Paprotka, budowa łącznika Warcisława - Bandurskiego, Marka Szczecina, program pomocy niepełnosprawnym (70.000 zł), kładka nad torami na ul. 9-Maja, remonty szkół na Os. Zawadzkiego (1 mln zł).

G. Zielińska - złożyła wniosek, by poczekać na autopoprawki Prezydenta i po zapoznaniu się z ich treścią zaopiniować projekt budżetu.

Komisja pozytywnie zaopiniowała ww. wniosek w głosowaniu: 7 - za (jednomyślnie).


Ad. pkt. 3.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Nie wniesiono.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodnicząca Komisji
 
Katarzyna Kamińska
Główny Specjalista BRM
 Renata Zaremba
udostępnił: , wytworzono: 2007/12/31 13:07:58, odpowiedzialny/a: , wprowadził/a: Katarzyna Kamińska, dnia: 2007/03/13 13:26:32
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Kamińska 2007/03/13 13:26:32 modyfikacja wartości
Katarzyna Kamińska 2007/03/12 11:47:02 nowa pozycja