przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-2/64/08
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI DS. ROZWOJU, PROMOCJI I GOSPODARKI MORSKIEJ
Z DNIA 15 KWIETNIA 2008 ROKU


Początek posiedzenia - 10:00
Zakończenie posiedzenia - 12:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Arkadiusz Pawlak - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
3. Zapoznanie się z opinią prawną dot. możliwości wydzierżawienia terenu położonego przy ul. Południowej, Radomskiej i Boh.Narwiku (budowa salonu Volkswagena c.d. posiedzenia z dnia 01.04..br)
4. Zaopiniowanie wniosku DDB Auto Bogacka dot. zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Gumieńce-Słowieńsko"
5. Zaopiniowanie wykazu nieruchomości nr 17/2008
6. Marka Szczecin- zapoznanie się z prezentacją dot. Strategii Marki
7. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie zgłoszono.


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.


Komisja w wyniku głosowania (za-4, wstrz-2) przyjęła protokół z dnia 01.04.2008r.


Ad. pkt. 3.
Zapoznanie się z opinią prawną dot. możliwości wydzierżawienia terenu położonego przy ul. Południowej, Radomskiej i Boh.Narwiku (budowa salonu Volkswagena c.d. posiedzenia z dnia 01.04..br)


Komisja zapoznała się z opinią prawną z kancelarii Radców Prawnych Biel, Judek, Poczobut-Odlanicki, która dot. możliwości wydzierżawienia terenu położonego przy ul. Południowej, Radomskiej i Boh.Narwiku -  budowa salonu Volkswagena. Opinia ta stanowi załącznik do protokołu.

Radny Piotr Kęsik  zwrócił uwagę, że opinia jest generalnie pozytywna dla inwestycji p. Łopińskiego, ale punkt 5 w podsumowaniu  opinii mówi wyraźnie ..."Zawarcie umowy dzierżawy lub najmu bez przeprowadzenia przetargu może naruszyć zasady prawidłowej gospodarki ". Radny nie rozumie tej opinii, zawsze jest ryzyko, że można naruszyć zasady prawidłowej gospodarki , opinia jest dla niego niejednoznaczna.

Radny Jerzy Sieńko zadał pytanie p. Łopińskiemu, odnośnie  analiz finansowych dot. odprowadzanych do miasta podatków.

Uzyskał odpowiedź, ze  wszelkie analizy zostały przeprowadzone, posiadają wszelkie dokumenty w tej  sprawie, zrobiony był biznes-plan  i analiza svot,  planowane  zyski dla miasta  są  oszacowane bardzo rzetelnie.

Radny Kęsik zauważył, że stanowisko Komisji jest ważne , ale ostateczną  decyzję odnośnie przekazania gruntu dla p. Łopińskiego  i tak podejmie Prezydent Miasta.

Radna Judyta Lemm  jest zdania przeciwnego, opinia Komisji w tej sprawie  powinna być brana pod uwagę. 

Przewodniczący Komisji   poddał pod głosowanie wniosek p. p. Łopińskich o wieloletnią dzierżawę gruntu położonego przy ul. Południowej, Radomskiej i Boh.Narwiku

Głosowanie:

za- 5 (R.Dymkowski, P.Kęsik, J.Lemm, M.Napieralski, J.Sieńko)

przeciw- 1 (Tomasz Hinc)

wstrz- 3 ( P.  Gzyl, A. Pawlak, J. Posłuszny)

W wyniku powyższego, wniosek został  zaopiniowany pozytywnie.

 

 


Ad. pkt. 4.
Zaopiniowanie wniosku DDB Auto Bogacka dot. zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Gumieńce-Słowieńsko"


 Komisja  zapoznała się z wnioskiem  DDB Auto Bogacka dot.  zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Gumieńce-Słowieńsko", wniosek ten stanowi załącznik do protokołu.

 Pan Bogacki przedstawił  prezentację multimedialną, pokazującą  ostateczny projekt zagospodarowania  terenu, o który wnioskuje.

Radny Tomasz Hinc  zadał pytanie, dlaczego nie ma opinii Rady Osiedla w tej sprawie. Złożył wniosek o przełożenie dyskusji nt temat , wnioskuje o zaproszenie  Rady Osiedla. 

Radny Piotr Kęsik jest przeciwny takiemu wnioskowi, dyskusje z  Radą  Osiedla  trwają  już od dawna i nic nowego nie wniosą, opinia  ich jest negatywna.

Przewodniczący  Komisji Arkadiusz Pawlak poddał pod głosowanie wniosek radnego Hinca (za-6, p-2, wstrz-1)

Komisja spotka się w tej sprawie na kolejnym posiedzeniu z udziałem Rady Osiedla.


Ad. pkt. 5.
Zaopiniowanie wykazu nieruchomości nr 17/2008


Komisja  zapoznała się z wykazem  nieruchomości nr 17/2008, przeznaczenie gruntu to cele usługowe, produkcyjne, rzemiosło i magazyny. Wykaz stanowi załącznik do protokołu.

Komisja w wyniku głosowania (za- 8, wstrz-1) pozytywnie zaopiniowała przedmiotowy wykaz.


Ad. pkt. 6.
Marka Szczecin- zapoznanie się z prezentacją dot. Strategii Marki


Komisja zapoznała się  z prezentacją dot. Strategii Marki,  założenia do realizacji Strategii  Marki stanowią załącznik do protokołu.

Przewodniczący  Komisji   Arkadiusz  Pawlak  zadał pytanie jak zarządzana będzie Marka ? Kiedy Miasto używać  będzie logotypu a kiedy Herbu? Herbem jest tu zmodyfikowany gryf.

Piotr Wachowicz przedstawił   zasady  używania tych dwóch  wyróżników miejskich. Gryf używany będzie na wszystkich papierach urzędowych, wizytówkach, tablicach ogłoszeń, listownikach itp, natomiast drugi znak dotyczy wizji miasta, jest to projekt  wyróżniający miasto Szczecin. W Marce postawiono na przyszłośc i rozwój miasta, postawiona  na dwie rzeczy: jachting i ekologię

Radny Piotr Kęsik  zadał pytanie, jakie koszty poniosło  miasto w związku z  wdrożeniem Marki Szczecina, kto marką będzie zarządzał,  jak będzie wyglądać wdrożenie marki?

Piotr Wachowicz odpowiadając na pytanie: odnośnie kosztów- to jest w chwili obecnej 500 tys zł z budżetu roku 2007, w roku 2008 przeznaczono na  wdrożenie marki 1360 zł. Powołano Zespół ds zarządzania marką, kierują nią z założenia Prezydent Miasta ale koordynacja  tego zadania przypada na BPiI oraz p. Krzysztofa Adamskiego oraz dyr. Wachowicza, Zespół współpracować będzie ze wszystkimi  Wydziałami.

Radny  Piotr Kęsik zauważył, że  weryfikacja  tej Marki będzie dość  trudna, bo Prezydent   założył, ze będzie to  rok 2050,  radny zauważył,że aby urzeczywistnić i wprowadzić w życie koncepcje marki- trzeba zająć  się juz dziś zmianą studium uwarunkowań  i  planami przestrzennymi miasta Szczecin, bo niestety nie jest to zgodne z wizją i założeniami marki.

Piotr Wachowicz  stwierdził, że jest to dopiero wizja , która wyznacza kierunek, trzeba  trochę czasu i zmiany myślenia, ale przeznaczają na to kolejne dwa lata, planują szeroka kampanię  informacyjną.

Podsumowując dyskusję, głos zabrał p. Arkadiusz Pawlak Przewodniczący Komisji, który stwierdził, że  wizja jest owszem - bardzo odważna i przyszłościowa, ale pierwszy krok został juz zrobiony przez Agencję. Najtrudniejsze będzie wdrażanie   marki, bo trzeba  w kontekście wizji- realizować plany działania miasta. Dodał, że np. w związku ze stawianiem na zieleń i ekologię- można powołać np. Ogrodnika Miasta, który  sprawowałby nadzór nad  zielenią miejską.

Piotr Wachowicz na zakończenie dodał, że miasto Szczecin będzie pierwszym miastem, które tak kompleksowo  będzie realizować  wdrożenie Marki.

 

 

 

 

 

 

 


Ad. pkt. 7.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Nie zgłoszono.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Anna Myślińska
Główny Specjalista BRM
 Arkadiusz Pawlak
udostępnił: BRM, wytworzono: 2008/04/04, odpowiedzialny/a: Anna Myślińska, wprowadził/a: Anna Myślińska, dnia: 2008/04/29 14:55:12
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Anna Myślińska 2008/04/29 14:55:12 modyfikacja wartości
Anna Myślińska 2008/04/29 14:54:16 modyfikacja wartości
Anna Myślińska 2008/04/04 14:25:30 nowa pozycja