Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Uchwały Rady Miasta uchwalone w 2004 r.

Pełny Nr Uchwały: IX/W/16/04

Data uchwalenia: 2004/10/25

Typ Aktu prawnego:  Stanowisko Rady Miasta 


w sprawie zasad procedowania planów zagospodarowania przestrzennego


STANOWISKO NR 16/04
Rady Miasta Szczecina
z dnia 25 października 2004 r.

w sprawie zasad procedowania planów zagospodarowania przestrzennego

Rada Miasta Szczecina uznaje przyjmowanie nowych planów zagospodarowania przestrzennego Miasta Szczecina za jedno z najważniejszych zadań obecnej kadencji samorządu gminy. Projekty, przedkładane przez Prezydenta Miasta Szczecina oraz uchwały Rady Miasta Szczecina w tej sprawie będą miały poważne konsekwencje dla rozwoju przestrzennego miasta w kolejnych dekadach. Stąd też Rada wymaga, by projekty planów były przygotowywane w sposób transparentny dla opinii publicznej, uwzględniający przyszłościowe możliwości funkcjonowania miasta, zgodnie z wyznaczonymi kierunkami jego rozwoju. Rada Miasta Szczecina nie dopuści w żaden sposób do instrumentalizacji planów zagospodarowania, wnikliwie analizując ich projekty.

Rada Miasta Szczecina przyjmuje z niepokojem głosy środowisk szczecińskich architektów i urbanistów, wskazujące na brak koordynacji procesu tworzenia projektów planów zagospodarowania przestrzennego w Urzędzie Miasta Szczecina. Rada zwraca się do Prezydenta Miasta Szczecina o stworzenie rozwiązań organizacyjnych gwarantujących koordynację i przejrzystość prac nad projektami planów oraz, w tym kontekście, rozważenie powołania Architekta Miasta, akceptowanego przez Miejską Komisję Urbanistyczno – Architektoniczną.

Stworzenie jednego stanowiska nie jest antidotum na wszystkie problemy. Najważniejsza jest wola współpracy Prezydenta Miasta i Urzędu Miasta Szczecina z grupami ekspertów, zarówno szczecińskich, jak i pochodzących z innych ośrodków miejskich. Oczekujemy od Prezydenta Miasta Szczecina, że w składzie Miejskiej Komisji Urbanistyczno – Architektonicznej w Szczecinie znajdzie się także konsultant zewnętrzny, którego opinia może przyczynić się do optymalizacji projektów planów.

 

Jan Stopyra
Przewodniczący Rady Miasta Szczecina


Załączniki:


udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2004/12/27, odpowiedzialny/a: Przewodniczący Rady Miasta Szczecina, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2016/09/13 11:39:56
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2016/09/13 11:39:56 modyfikacja wartości
Tomasz Czerniawski 2004/12/27 15:48:07 nowa pozycja