Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Stanowiska Rady Miasta V kadencji

Pełny Nr Uchwały: XXXI/11/09

Data uchwalenia: 2009/02/02

Typ Aktu prawnego:  Stanowisko Rady Miasta 


w sprawie przyspieszenia przez Sejm prac nad dokonaniem zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii w celu zdelegalizowania sprzedaży środków psychoaktywnych tzw. dopalaczy


STANOWISKO NR 11/09
Rady Miasta Szczecin
z dnia 02 lutego 2009 r.


Rada Miasta Szczecin mając na uwadze przede wszystkim dobro i zdrowie mieszkańców wzywa Sejm RP do przyśpieszenia prac nad dokonaniem zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii mających na celu zdelegalizowanie sprzedaży środków psychoaktywnych tzw. dopalaczy, oraz wnosi o podjęcie przez władze Miasta działań zmierzających do zlikwidowania procederu sprzedaży tego typu środków chemicznych w Szczecinie.


Uzasadnienie:
Na posiedzeniu Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej w dniu 07 stycznia 2009 r. radni zapoznali się z opinią ekspertów dotyczącą wpływu środków chemicznych tzw. „dopalaczy” na zdrowie psychiczne i fizyczne ludzi, zakupujących tego typu preparaty w sklepie do tego przeznaczonym, otwartym w centrum Miasta, zaś 5 stycznia 2009 r. Komisja Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności wystosowała apel do Wojewody Zachodniopomorskiego o kontrolę sklepu przez podległe mu służby.

Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej po wysłuchaniu opinii specjalistów z dziedziny toksykologii i psychiatrii jednogłośnie uznała za szkodliwe funkcjonowanie tego typu sklepów i zwróciła się do Prezydenta o wszczęcie działań zmierzających do przeciwdziałania temu zjawisku.

Jednocześnie Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej uznała, że Prezydent Miasta powinien zwrócić się z wnioskiem do Prokuratury o zbadanie, czy sprzedaż „dopalaczy” jest zgodna z prawem.

 

Bazyli Baran
Przewodniczący Rady Miasta SzczecinIV
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2012/10/05, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2016/09/12 09:46:11
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2016/09/12 09:46:11 modyfikacja wartości
Marta Klimek 2012/10/05 09:42:20 nowa pozycja