Przejdź do głównego menu Przejdź do treści

Uchwały Rady Miasta uchwalone w 2006 r.

Pełny Nr Uchwały: XVI/W/30/06

Data uchwalenia: 2006/09/01

Typ Aktu prawnego:  Stanowisko Rady Miasta 


w sprawie lokalizacji gazoportu (terminala gazu skroplonego LNG)


STANOWISKO NR 30/06
Rady Miasta Szczecin
z dnia 1 września 2006 r.


w sprawie lokalizacji gazoportu (terminala gazu skroplonego LNG)

W przekonaniu o korzyściach dla Szczecina i regionu oraz o optymalnym dla Polski usytuowaniu gazoportu w Świnoujściu opowiadamy się za realizacją tej inwestycji w województwie zachodniopomorskim. Z dyskusji w środowiskach eksperckich, z konferencji i seminariów naukowych wysnuwamy wniosek, że w wielu aspektach lokalizacja terminala LNG w Świnoujściu jest korzystniejsza od umiejscowienia w okolicach Trójmiasta. Dotyczy to m.in. zapewnienia właściwego bezpieczeństwa kraju, niższych kosztów transportu i bliskości kluczowych odbiorców. Jesteśmy jednak świadomi, że decyzja tego rodzaju nie może być podjęta pochopnie i musi uwzględniać szereg wieloaspektowych ekspertyz i opinii.

Stąd też apelujemy do Rządu RP o podjęcie decyzji o lokalizacji gazoportu w oparciu o fachowe, niezależne analizy i głosy profesjonalnych środowisk.

Zwracamy się do środowisk naukowych i eksperckich z prośbą o udział w dyskusji o walorach lokalizacji gazoportu w naszym regionie. Mamy nadzieję, że starania szczecińskich i zachodniopomorskich instytucji w tej sprawie, szeroko poparte głosem różnych grup społecznych, okażą się skuteczne.

 

Jan Stopyra
Przewodniczący Rady Miasta Szczecin


Załączniki:


udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2006/09/08, odpowiedzialny/a: Edyta Porzuczek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2016/09/13 13:52:34
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2016/09/13 13:52:34 modyfikacja wartości
Edyta Sowińska 2006/09/08 11:19:56 nowa pozycja