Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Protokół z posiedzeń komisji Rady Miasta

PROTOKÓŁ NR 0012.7.12.2019
Z POSIEDZENIA WYJAZDOWEGO 
KOMISJI DS. BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO I SAMORZĄDNOŚCI
Z DNIA 3 CZERWCA 2019 ROKU


Początek posiedzenia - 10:30
Zakończenie posiedzenia - 12:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Witold Dąbrowski - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący poinformował o obowiązującej klauzuli informacyjnej o przetwarzaniu danych osobowych i zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Wizytacja komisji - stan przygotowań kąpielisk miejskich do sezonu.
3. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie zgłoszono.


Ad. pkt. 2.
Wizytacja komisji - stan przygotowań kąpielisk miejskich do sezonu.


Jako pierwsze radni odwiedzili kąpielisko Dąbie:  

T. Wawrzyńczak  Dyrektor ZUK-  położone na prawobrzeżu  Szczecina nad jeziorem Dąbie,  granica kąpieliska o długości 100 m która jest plażą strzeżoną. Latem do dyspozycji wypoczywających są sanitariaty, 6 przebieralni, 4 prysznice, punkt sanitarny a także boisko do gry w piłkę siatkową, plac zabaw dla dzieci, wyznaczone miejsce do grillowania, mała gastronomia Bar Dąbski. W upalne dni kąpielisko odwiedza do 2 000 osób dziennie (obsada 2 osoby plus kierownik kąpieliska).

M. Gosieniecki WOPR-  nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR –  6 osób, nie było przypadku utonięcia, jednakże akwen wodny powoduje, iż ratownicy są również  w nocy (3 osoby).

W. Sikorski Zastępca Dyrektora ZUK- możliwości kąpieliska są niewykorzystane z powodów komunikacyjnych, nie ma dojazdu a także brak miejsc parkingowych, ponadto nieuregulowana gospodarka ściekowa ( również na Dziewokliczu).  

Radna S. Biernat-  na kąpielisku są organizowane  imprezy sportowe i kulturalne takie jak: min.  Dąbskie Wieczory Filmowe. Czy wtedy jest zabezpieczenie ratowników?

M. Gosienicki WOPR- obiekt jest monitorowany całą dobę ratownicy są na miejscu.

E. Król- Paskulska Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Szczecinie - 10 –tego czerwca odbędzie badanie wody na wszystkich kąpieliskach, jednakże od kilku lat nie mamy  zanieczyszczeń. 

Radna S. Biernat -  wnosi do Pana Prezydenta o wprowadzenie  czasowej  komunikacji miejskiej na okres letni dla obsługi kąpieliska Dąbie. 

Komisja przyjęła przez aklamację ww. wniosek

Kolejne to Dziewoklicz przy ul. Floriana Krygiera

T. Wawrzyńczak  Dyrektor ZUK- część nabrzeża jest zabetonowana i przeznaczona głównie dla wędkarzy. Kąpielisko jest dość głębokie, miejscami osiąga prawie cztery metry.  Do dyspozycji odwiedzających jest 100 m strzeżonej plaży. Na kąpielisku jest punkt sanitarny, natryski, toalety oraz przebieralnie. (obsada 2 osoby plus kierownik kąpieliska).

W. Sikorski Zastępca Dyrektora ZUK- wstępnie zakładano, że wyczekiwana od lat modernizacja miejskiego kąpieliska ruszy z początkiem tego roku. Zwycięzca ostatniego przetargu nie podpisał umowy. To nie pierwsze zamieszanie związane z przebudową kąpieliska. Niedoszłego wykonawcę wyłonił trzeci przetarg. W poprzednim raz nie wyłoniono najlepszej oferty, a następnie podobnie jak teraz wykonawca nie zdecydował się na podpisanie umowy.

T. Wawrzyńczak  Dyrektor ZUK- mają powstać place zabaw z urządzeniami dla małych i większych dzieci, a na nich miejsca do leżakowania. Będą boiska i siłownia pod chmurką, powstaną także pole namiotowe z zapleczem sanitarno-gospodarczym oraz pole kempingowe ze wszystkimi przyłączami. Wzdłuż nabrzeża od strony kanału Odyńca zbudowana zostanie promenada z różnorodnymi siedziskami. Cały teren zostanie oświetlony, poprowadzone zostaną także instalacje sanitarne i wodociągowe.  (obsada 2 osoby plus kierownik kąpieliska).

M. Gosienicki WOPR-  nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR –  6 osób,

Ostatnie kąpielsko to Głębokie.

T. Wawrzyńczak  Dyrektor ZUK- położone jest nad południowym brzegiem Jeziora Głębokiego. Popularne kąpielisko miejskie jest dobrze skomunikowane. W sezonie bardzo chętnie odwiedzane przez szczecinian oraz mieszkańców okolicznych gmin. Na terenie kąpieliska znajduje się restauracja ( obecnie nieczynna) i i park linowy. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają wykwalifikowani ratownicy. W sezonie letnim, jak tylko dopisuje pogoda, z kąpieliska korzysta kilkadziesiąt tysięcy plażowiczów. 


Ad. pkt. 3.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Nie zgłoszono.
Na tym posiedzenie zakończono.Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Beata Tubacka
Główny Specjalista BRM
 Witold Dąbrowski
IV
udostępnił: BRM, wytworzono: 2019/05/27, odpowiedzialny/a: , wprowadził/a: Beata Tubacka, dnia: 2019/07/08 11:44:16
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Beata Tubacka 2019/07/08 11:44:16 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2019/06/06 13:22:46 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2019/05/28 09:26:23 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2019/05/28 09:25:23 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2019/05/28 09:19:32 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2019/05/28 09:05:45 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2019/05/27 12:47:53 nowa pozycja