Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Spraw Społecznych
Odpowiadający:
Zastępca Prezydenta Krzysztof Soska
Data odpowiedzi:
2014/11/07
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

W odpowiedzi na interpelację z dnia 29.11.2014 r. dotyczącą konfliktu w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Broniewskiego 4/6 w Szczecinie uprzejmie informuję:

W kwestii dotyczącej nagrody z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w 2013 r. Prezydent Miasta zajął już stanowisko w tej sprawie, w którego dyspozycji jest również Pan Radny. Ponadto podczas sesji Rady Miasta w dniu 03.11.2014 r. Rada Miasta podjęła w tej sprawie uchwały, w związku z tym pozostawiam tę sprawę bez komentarza.

Odnosząc się do sugerowanego przez Pana „narastającego ostrego konfliktu” informuję, iż nic takiego nie ma miejsca w tej placówce, o czym miałem sposobność przekonać się podczas osobistego spotkania z pracownikami tego Domu w dniu 23 października br. Pracownicy mieli możliwość swobodnego wypowiedzenia się na temat funkcjonowania jednostki, o czym chętnie rozmawiali.

Z rozmowy tej nie wynikało jakoby miał tam miejsce konflikt. Wiem, że w placówce tej jest nieliczna grupa pracowników, której działania mogą stwarzać pozory konfliktu. Osoby te nie znajdują jednak poparcia wśród pozostałych pracowników, którzy nie potwierdzają takiego faktu.

Jednocześnie zapewniam Pana Radnego, że dokładam wszelkich starań aby w tak specyficznej placówce jaką jest Dom Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych do takich sytuacji nie dochodziło.

Reasumując nie widzę podstaw do powoływania postulowanego przez Pana zespołu.
 


Interpelacja: Dot. konfliktu w Domu Pomocy Społecznej , przy ul. Broniewskiego 4/6 w Szczecinie
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2014/11/10, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2014/11/10 10:34:23
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2014/11/10 10:34:23 nowa pozycja