Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych - VI kadencja 2010-2014

Dot. lądowiska dla helikopterów przy PSK nr 1.

Numer: 32
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2011/01/17

W związku z wybudowaniem nowego lądowiska dla helikopterów przy PSK nr 1 na ul. Unii Lubelskiej, otrzymuję od mieszkańców uwagi i skargi związane z jego funkcjonowaniem, Poza hałasem jaki powoduje helikopter, problem dotyczy przede wszystkim ogrodzenia lądowiska z siatki drucianej oraz wykonania otoczenia płyty lądowiska.
1. Po oddaniu lądowiska w październiku 2010 roku , mieszkańcy zauważyli, że przy każdym lądowaniu i starcie helikoptera, wzbijają się liście, tumany piasku, resztki ziemi po wycince drzew .uderzając we wszystkich kierunkach w jadące drogą samochody i w przechodniów.
2. W miesiącach zimowych śnieg, który podczas pracy helikoptera unosi się w powietrze, powoduje „miejscową zamieć" utrudniając widoczność przede wszystkim dla kierowców.
3. W pobliżu lądowiska znajduje się parking dla samochodów, którego nawierzchnię stanowi drobny żwir, który podrywany przez lecący helikopter, uderza w okna pobliskich domów i funkcjonujące w pobliżu obiekty, kwiaciarnię i punkt gastronomiczny.
4. Ogrodzenie lądowiska nie spełnia swojej funkcji, ponieważ nie tłumi hałasu, a wszystko co znajduje się na płycie lądowiska wzbija się w powietrze i przelatuje przez nie.


Oczywistym jest fakt, że lądowisko jest bardzo potrzebne dla szpitala, ale decydując o nowym umiejscowieniu i przybliżeniu go do ulicy, należało przewidzieć uciążliwe skutki jego funkcjonowania dla mieszkańców i ruchu ulicznego.
Opisana sytuacja stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, gdyż w czasie pracy helikoptera znacznie ograniczona jest widoczność na ulicach sąsiadujących z lądowiskiem . Ponadto obniżony został komfort życia mieszkańców i funkcjonowania użytkowników obiektów znajdujących się w pobliżu lądowiska.
W związku z powyższym wnoszę o podjęcie działań, które skutecznie wyeliminują przedstawiony przeze mnie dotkliwy problem. Proszę również o informację, czy w sprawie umiejscowienia nowego lądowiska były przeprowadzone jakiekolwiek konsultacje społeczne np. z Radą Osiedla Pogodno lub z bezpośrednio sąsiadującymi mieszkańcami i użytkownikami.
 Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Zielińska Grażyna Koalicja Obywatelska

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Lucyna Wolińska-Koryńska 2011/01/26 Tak
Wydział Spraw Społecznych Zastępca Prezydenta Krzysztof Soska 2011/01/28 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2011/01/18, odpowiedzialny/a: Katarzyna Stachowicz- Dąbrowska, wprowadził/a: Katarzyna Stachowicz, dnia: 2011/01/18 08:29:33
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Stachowicz 2011/01/18 08:29:33 nowa pozycja