przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Spraw Społecznych
Odpowiadający:
Zastępca Prezydenta Krzysztof Soska
Data odpowiedzi:
2011/06/16
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Nie

W odpowiedzi na zapytanie uprzejmie informuję:

Komisja dokonująca oceny złożonych ofert i rekomendująca Prezydentowi Miasta oferty do akceptacji i objęcia dofinansowaniem powołana została Zarządzeniem Prezydenta Miasta w następującym składzie:

  • Małgorzata Olejnik – Przewodnicząca Komisji – Dyrektor WZiPS
  • Jacek Cerebież-Tarabicki- Zastępca Dyrektora WZiPS
  • Stanisław Bąbolewski – Główny Specjalista w WZiPS
  • Katarzyna Falbogowska – Z – ca Dyrektora MOPR
  • Paweł Szczyrski – Dyrektor BOP
  • Andrzej Grzeszczyk – przedstawiciel organizacji pozarządowych
  • Andrzej Ulhurski – przedstawiciel organizacji pozarządowych
  • Wioletta Engel Araźna –Główny specjalista w BOP - sekretarz Komisji

W obradach Komisji na podstawie art. 15 ustęp 2e ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z głosem doradczym uczestniczyła także Pani Barbara Swica – p.o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Komisja dokonała oceny ofert i przedstawiła propozycje przyznania dotacji w oparciu o kryteria oceny ofert zawarte w ogłoszeniu konkursowym ( w załączeniu ) .

W ramach porównania ofert na poszczególne zadania, Komisja zdecydowała o rekomendowaniu dofinansowania w wysokości około 200,- zł na jednego uczestnika zgłoszonych ofert półkolonii, na co łącznie przeznaczona została kwota w wysokości – 55 400,-zł Oferty na to zadanie zarówno zakresem, czasem trwania, programem jak i preliminarzami były bardzo zróżnicowane. Niemniej wszystkie oferty pochodziły od podmiotów, które i tak zobowiązane są do prowadzenia w okresie wakacyjnym dla swoich podopiecznych stałej działalności, a kwota dofinansowania pozwala na wzbogacenie tej działalności i sfinansowanie dodatkowych możliwości spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania.

Oferty wypoczynku połączonego z terapią dla dzieci i ich opiekunów ze środowiska rodzicielstwa zastępczego zostały zarekomendowane w formie pełnej akceptacji dla 3 ofert i częściowej dla jednej z nich.

Komisja analizowała koszt jednostkowy ofert , wysokość oczekiwanego dofinansowania na miejsce, udział środków z innych źródeł i ofertę programową w odniesieniu do przedstawionej kalkulacji zadania. Łączna wysokość środków rekomendowanych na to zadanie ustalona została na poziomie – 185 904,- zł

W zadaniu wypoczynku wyjazdowego z elementami profilaktyki dla dzieci z rodzin objętych pomocą MOPR, Komisja po analizie wszystkich zgłoszonych ofert rekomendowała 6 z 9 złożonych ofert na łączna kwotę 558 693,- zł .

Przyjęcie tego rozwiązania umożliwia zapewnienie skorzystania z tej formy wypoczynku przez 700 dzieci.

Komisja rekomendując właśnie takie rozwiązania, uwzględniła pułap złożonego zapotrzebowanie ze strony MOPR oraz sporządzone w trakcie prac porównanie ofert, w tym kosztu jednostkowego poszczególnych ofert w odniesieniu do miejsca wypoczynku , oferty programowej, wkładu własnego i oczekiwanej dotacji na jedno oferowane miejsce, nie rekomendując ofert o wysokim koszcie jednostkowym z dotacji o ile nie znajdowało to uzasadnienia w programie kolonii.

Komisja analizowała wiele wariantów rekomendowanego rozstrzygnięcia i choć uznała wszystkie złożone oferty za niepodlegające wykluczeniu, a żaden z podmiotów nie został uznany za niewiarygodny w kontekście dotychczasowej współpracy, to była uprawniona do rekomendowania rozwiązania, które nie wszystkie złożone oferty kwalifikuje do wykorzystania, szczególnie ,że między złożonymi ofertami występowało istotne zróżnicowanie w wysokości oczekiwanej dotacji na jedno oferowane miejsce, przy czy różnica ta nie znajdowała uzasadnienia w zakresie programowym.

Zaletą przyjętego rozwiązania jest bardzo niewielkie odchylenie zaakceptowanych ofert i kalkulacji w stosunku do złożonych ofert, co niewątpliwie ułatwi oferentom pełne wywiązanie się z podjętych zobowiązań. Zgodnie z treścią ogłoszenia konkursowego wybór poszczególnych ofert nie jest wyborem dzieci, które z możliwości wypoczynku finansowanego przez Miasto skorzystają. Zamówione w wyniku tej procedury miejsca są do dyspozycji MOPR, który skierowania do skorzystania z tej formy wypoczynku wśród uprawnionych rodzin rozprowadza. Dla dzieci z obszaru działania Rejonowego Ośrodka Pomocy Rodzinie- Północ obejmującego między innymi wymienione w zapytaniu osiedla, zarezerwowano łącznie 220 miejsc. Ani Komisja ani Wydział Zdrowia nie jest w posiadaniu imiennych list uczestników tych kolonii, a ich przekazanie z MOPR podlega ograniczeniom ze względu na przepisy dotyczące ochrony danych osobowych. Niemniej jest sprawą oczywistą ,że rejony Miasta o dużym skupieniu rodzin objętych pomocą MOPR, z tej formy pomocy skorzystają w możliwie wysokim stopniu, który w przypadku przyjęcia ofert skalkulowanych istotnie drożej musiałby być z konieczności mniejszy.

W załączeniu :
Ogłoszenie konkursowe wraz z kryteriami oceny


Interpelacja: Dot. wypoczynku letniego dzieci z północnych dzielnic miasta

Załączniki:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2011/06/17, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2011/06/17 07:59:26
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2011/06/17 07:59:26 nowa pozycja