przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-6/96/13
Z POSIEDZENIA WYJAZDOWEGO 
KOMISJI DS. KULTURY
Z DNIA 4 GRUDNIA 2013 ROKU


Początek posiedzenia - 12:00
Zakończenie posiedzenia - 14:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Jędrzej Wijas - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Filharmonia Szczecińska - wizja lokalna nowej siedziby.
3. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie zgłoszono.


Ad. pkt. 2.
Filharmonia Szczecińska - wizja lokalna nowej siedziby.


Komisja Kultury udała się na wizytację Filharmonii  Szczecińskiej, nowa siedziba tej placówki mieścić  się będzie u zbiegu ulic Malopolskiej i Matejki. Członkowie Komisji zwiedzili budynek Filharmonii w budowie, parking podziemny oraz cześć nadziemną tj.sale koncertowe, szatnie, pomieszczenia dla muzyków, pomieszczenia biurowe, łazienki, pomieszczenia socjalne. Dwie sale koncertowe, prawie ukończone: duża, ze znakomitą akustyką  na blisko 1200 widzów, w kolorystyce złota, i druga-mała na około 120 osób, na bardziej kameralne występy. Windy, łazienki korytarze przystosowane zostały  dla osób niepełnosprawnych. Olbrzymi hol, z którego można jechać windami albo wejść schodami do sal koncertowych na pierwszym piętrze. czynne będą dwie kasy biletowe, jedna na zewnątrz, jedna w holu. W holu również znajdować  się będzie  centrum informacyjno- edukacyjne.

Radni poruszali kwestie wykorzystania parkingu podziemnego, który jest zbudowany na 170 miejsc parkingowych, zdaniem Komisji te miejsca powinny zarabiać w ciągu tygodnia, nie powinny stać puste w centrum miasta, gdzie tak trudno  o miejsce parkingowe. W ten sposób Filharmonia może szukać pieniędzy w swoim budżecie. Również w ramach szukania środków finansowych  poruszano kwestię  wynajmu sal  koncertowych i sal na konferencje został poruszony w trakcie wizyty. Koszta utrzymania całej Filharmonii prawdopodobnie będą większe, niż zakładano, bo w budżecie na rok 2014 planuje się kwotę  11 milionów zł.rocznie. Koszt budowy Filharmonii wyniesie 130 mil, z tego 95 milionów to wynagrodzenie dla wykonawcy robót.Komisja zwiedziła również  pomieszczenia biurowe i socjalne dla pracowników Filharmonii i muzyków. Wszystkie zaopatrzone są  w osobne łazienki, szatnie, część  biurową, z zainstalowaną  klimatyzacją i sztucznym światłem, co niestety generować będzie dodatkowe koszty utrzymania. Również kwestie związane z utrzymaniem czystości na tak wielkiej powierzchni będą kosztowne.

Komisja zainteresowała się kwestią odśnieżania dachu, ogrzewania pomieszczeń i sprzątania. Radni otrzymali informację od dyr. Serwy,że budowa ma zakończyć się w marcu br a otwarcie Filharmonii nastąpi we wrześniu br.


Ad. pkt. 3.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Nie zgłoszono.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Katarzyna Kamińska
Główny Specjalista BRM
 Jędrzej Wijas
udostępnił: BRM, wytworzono: 2013/11/27, odpowiedzialny/a: Katarzyna Kamińska, wprowadził/a: Katarzyna Kamińska, dnia: 2014/01/09 11:33:04
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Kamińska 2014/01/09 11:33:04 modyfikacja wartości
Katarzyna Kamińska 2013/11/27 11:26:53 nowa pozycja