przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Oświaty
Odpowiadający:
Zastępca Prezydenta Krzysztof Soska
Data odpowiedzi:
2016/02/02
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

w odpowiedzi na zapytanie w sprawie odmowy wynajmu sali w I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie dla osób reprezentujących Komitet Obrony Demokracji, uprzejmie informuję, że decyzja dyrektora szkoły w ww. sprawie była decyzją w pełni przemyślaną i słuszną.

Dyrektor szkoły i ja mamy na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo młodzieży uczącej się w murach tej szkoły oraz bezpieczeństwo pracowników szkoły, a także zapewnienie dobrego stanu mienia komunalnego, którym jest budynek szkoły. W pełni więc popieram decyzję dyrektora szkoły w tym zakresie.

Odnosząc się do Pana zarzutu związanego ze spotkaniem Pana Prezydenta, Piotra Krzystka, z mieszkańcami osiedla Bukowe-Klęskowo, które odbyło się 25 listopada 2015 roku w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 74 w Szczecinie, uprzejmie informuję, że – wbrew Pana twierdzeniom – spotkanie nie miało formy agitacji wyborczej, bo tylko taka w szkołach i placówkach oświatowych jest zabroniona. Pan Prezydent spotkał się z mieszkańcami w celu podsumowania pierwszego roku swojej kadencji na stanowisku Prezydenta Miasta Szczecina. Składając sprawozdanie z przeprowadzonych działań, Pan Prezydent przedstawił mieszkańcom także plany działań, projektów, które zamierza podjąć w kolejnych latach jako organ wykonawczy Gminy Miasto Szczecin wybrany w wyniku bezpośrednich wyborów samorządowych. Pan Prezydent podkreślił, że wspierają Jego działania w tym zakresie radni Rady Miasta Szczecin oraz radni Sejmiku Województwa skupieni wokół Komitetu Wyborczego Wyborców „Bezpartyjni”, dlatego pojawiło się podczas spotkania nawiązanie Pana Prezydenta do ww. komitetu wyborczego. Jednakże termin, w którym odbyło się ww. spotkanie jasno wskazuje, że nie mogło ono mieć formy agitacji wyborczej, ponieważ odbyło się po przeprowadzonych w Polsce wyborach prezydenckich, wyborach parlamentarnych, a już na pewno – po wyborach samorządowych.

Zapewniam, że dyrektorzy szkół w interesującym Pana okresie nie wynajmowali pomieszczeń szkolnych dla partii politycznych lub organizacji politycznych.


Interpelacja:
udostępnił:
Biuro Rady Miasta
wytworzono:
2016/02/03
odpowiedzialny/a:
Marta Klimek
wprowadził/a:
Marta Klimek
dnia:
2016/02/03 08:50:00
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2016/02/03 08:50:00 treść odpowiedzi