Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych - VII kadencja 2014-2018

Dot. zagospodarowania Wyspy Grodzkiej

Numer: 2815
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2018/09/21

Wyspa Grodzka położona w reprezentacyjnym miejscu Szczecina vis a vis Wałów Chrobrego oraz Łasztowni niewątpliwie wymaga rewitalizacji oraz kompleksowej koncepcji zagospodarowania. Obecnie zagospodarowany jest tylko niewielki fragment Wyspy w postaci Mariny. Pozostała część pozostaje nadal bez konkretnych planów na inwestycje, dlatego Należy zadać sobie pytanie – czy wyspa pozostanie skansenem czy też pływającym ogrodem w myśl koncepcji „Floating Garden”?
Mając na uwadze powyższe chciałbym zainspirować i poddać pod dyskusję władzom miasta potencjalną koncepcję zagospodarowania Wyspy Grodzkiej. Proponuję wybudowanie na niezagospodarowanej części Wyspy Palmiarni – Oranżerii wraz z terenami rekreacyjnymi w postaci promenadowych ciągów spacerowych, fontann i zapleczem gastronomicznym. Sama Palmiarnia usytuowana w środkowej części Wyspy wybudowana byłaby z trwałych (duraluminium i szkła kompozytowe), ale lekkich elementów konstrukcyjnych z licznymi przeszkleniami, których poszczególna część byłaby otwierana zależnie od warunków atmosferycznych w sezonie. W tej formie obiekt nie stanowiłby nadmiernego obciążenia gruntu oraz wpisałby się w otaczający krajobraz stanowiąc jeden z symboli Miasta Szczecina zasadniczo podnosząc jego wizualną, estetyczną i turystyczną atrakcyjność.
W Palmiarni oprócz egzotycznych roślin znajdowałyby się miejsca odpoczynku i restauracje. W ten sposób obiekt publiczny spełniałby funkcje rekreacyjne, wypoczynkowe, a także edukacyjne. Co więcej cała koncepcja zagospodarowania Wyspy Grodzkiej wpisywałaby się w projekt „Floating Garden". Byłby to niewątpliwie i faktycznie pierwszy „pływający ogród” w Szczecinie.
Nie do przecenienia jest fakt jakie korzyści przyniosłaby naszemu miastu przedmiotowa inwestycja w obszarze promocji i turystyki.

WIZUALIZACJA 1

WIZUALIZACJA 2Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Stankiewicz Robert Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Wydział Architektury i Budownictwa Marcin Pawlicki - Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin 2018/10/05 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2018/09/21, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2018/09/21 08:56:21
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2018/09/21 08:56:21 nowa pozycja