Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych - VII kadencja 2014-2018

Dot. inwestycji - instalacji w Szczecinie koła widokowego (diabelskiego młyna)

Numer: 2700
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2018/07/11

Zgodnie z § 53 regulaminu Rady Miasta Szczecin składam interpelację w sprawie inwestycji - instalacji w Szczecinie koła widokowego (diabelskiego młyna).
Mając na uwadze walory turystyczne i krajobrazowe Szczecina i okolic oraz wychodząc na przeciw potrzebom rozwoju Szczecina w obszarze turystyki wnoszę o instalację koła widokowego tzw. diabelskiego młyna.
Przedmiotowe koło widokowe, jako element stały krajobrazu Szczecina, stałoby sie wartością dodaną w rozwoju turystycznym miasta i niewątpliwie wpłynęłoby na promocję i rozpoznawalność Szczecina a także stale, wymiernie zasiliło budżet miasta o wpływy m.in. z biletów wstępu. Warto zauważyć, że miasta położone w otoczeniu wody posiadają podobne atrakcje, które stały się już lub zaczynają być symbolami tychże miast np. Gdańsk (AmberSky).
Należy podkreślić, że powstałe w Szczecinie koło widokowe spełniałoby funkcję punku widokowego na miasto - Wały Chrobrego, Podzamcze, Śródmieście oraz okolice - Dolinę Dolnej Odry, Zalew Szczeciński, Jezioro Dąbie, Góry Bukowe Prawobrzeża oraz wyjątkowej atrakcji turystycznej, która z pewnością cieszyłaby się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. Najlepszym miejscem instalacji koła są Bulwary na Łasztowni, ponieważ to z tego miejsca rozciąga się najlepszy widok na prawobrzeże i lewobrzeże Szczecina oraz okolicę. Ponadto, instalacja koła widokowego na Łasztowni wpisałaby się w program rewitalizacji tej części miasta, która już teraz jest niezwykle popularna i chętnie odwiedzana przez mieszkańców i turystów. Warto podkreślić, że taka inwestycja mogłaby funkcjonować przez cały rok co niewątpliwie wpłynęłoby pozytywnie na rozwój turystyki w Szczecinie również poza okresem letnim.
Aby szczecińskie koło widokowe (diabelski młyn) spełniało funkcję punktu widokowego i stało się prawdziwą atrakcją turystyczną musiałoby mieć odpowiednio przystosowane zamknięte gondole umieszczone na zewnątrz koła oraz odpowiednią wysokość.

Do interpelacji jako załącznik dołączam wizualizację.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Stankiewicz Robert Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Prezydenta Miasta Daniel Wacinkiewicz - Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin 2018/07/18 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2018/07/11, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Marzena Arciszewska, dnia: 2018/07/11 09:24:15
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marzena Arciszewska 2018/07/11 09:24:15 nowa pozycja