Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Sportu
Odpowiadający:
Krzysztof Soska - Zastępca Prezydenta Miasta
Data odpowiedzi:
2017/07/25
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

Odpowiadając na Pana interpelację informuję, że konkurs dla klubów piłkarskich został przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi zasadami, przepisami prawa jak i ustaleniami związanymi z funkcjonowaniem tego środowiska w naszym mieście. W roku 2016 odbyło się spotkanie ze środowiskiem piłkarskim (przedstawicielami klubów sportowych), podczas którego ustalone zostały kierunki działania i priorytety związane z zasadami ogłaszania konkursów na ten cel. Jednym z podstawowych warunków, którym miasto kieruje się przy rozstrzygnięciu procedury konkursowej jest szkolenie dzieci i młodzieży, prowadzenie dla nich zajęć treningowych, współpraca z osiedlowymi szkołami a dopiero później brane są pod uwagę działania związane ze szkoleniem seniorów i uczestnictwem drużyn w poszczególnych klasach rozgrywkowych. Nie zgadzam się w związku z tym ze stwierdzeniem, że środki rozdawane są w sposób uznaniowy i niesprawiedliwy – tym bardziej, ze zasady te zostały zaprezentowane środowisku i zostały przez kluby zaakceptowane. Wspomniane przez Pana kluby występujące w IV lidze, mają zupełnie inny charakter działania – Jeziorak opiera swoją działalność na drużynie seniorów na tym szczeblu rozgrywkowym, natomiast Hutnik priorytetowo traktuje pracę z młodzieżą – tworząc np. w tym celu Akademię Piłkarską, która reprezentuje klub w rozgrywkach młodzieżowych. Podobnie jest z innymi klubami, które przede wszystkim stawiają na pracę z młodzieżą (np. wspomniana przez Pana Iskierka, czy Arkonia). Dodatkowo pracownicy Wydziału Sportu na bieżąco monitorują rozgrywki weryfikując sytuację szczecińskich drużyn w poszczególnych rozgrywkach. Dane podawane przez kluby weryfikowane są również u organizatora rozgrywek (ZZPN). W procesie konkursowym brane są również pod uwagę działania klubów w zakresie pozyskiwania środków własnych na cele statutowe, czy korzystanie z bazy sportowej należącej do miasta lub zarządzanej bezpośrednio przez kluby. Jednocześnie chciałbym nadmienić, że zdecydowana większość klubów korzysta z bezpłatnego dostępu do bazy sportowej, którą miasto utrzymuje, modernizuje i finansuje. Tak jest na przykład w sytuacji wspomnianego przez Pana Jezioraka, a już inaczej w przypadku innych klubów z prawobrzeża Aquili i Kasty. Informuję również, że Iskierka Szczecin występuje w innej klasie rozgrywkowej niż Arkonia Szczecin i Stal Szczecin.
Odnosząc się do spraw związanych z finansowaniem kar dyscyplinarnych nakładanych na kluby informuję Pana, że środki pochodzące z dotacji nie mogą być przeznaczone na pokrycie tego typu kosztów.

 


 


Interpelacja: dot. konkursu dla klubów piłkarskich
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2017/07/25, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2017/07/25 12:32:59
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2017/07/25 12:32:59 nowa pozycja