Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych - VII kadencja 2014-2018

Dot. wprowadzenia zmian do projektu parku wodnego "Fabryka wody"

Numer: 2568
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2018/05/08

Nawiązując do przedstawionej przeze mnie na sesji Rady Miasta w dniu 24.04.2018 r. koncepcji wprowadzenia zmian w projekcie inwestycji - "Fabryka wody" oraz przywołując proponowaną przeze mnie w interpelacji z grudnia 2015 r. budowę wielofunkcyjnego parku wodnego w Szczecinie wnoszę o budowę otwartego wielkopowierzchniowego basenu/akwenu przyległego do zaprojektowanego już aquaparku "Fabryka wody".
Dwufunkcyjny obiekt pełniłby rolę całorocznego rekreacyjnego parku wodnego połączonego z otwartym akwenem i przyległą do niego plażą. Woda znajdująca się w zewnętrznym zbiorniku byłaby lekko zasolona, z funkcją sztucznej fali a plaża usypana z naturalnego piasku morskiego. Dodatkowo w sezonie letnim otoczenie zbiornika powinno zostać obsadzone tropikalną roślinnością w postaci np. palm w donicach, tak aby miejsce sprawiało wrażenie egzotycznej, tropikalnej plaży.
Cały teren powinien być odpowiednio odgrodzony od przyległych jezdni np. po przez ekrany dźwiękochłonne aby całe otoczenie sprawiało wrażenie jednolitej, odpowiednio zagospodarowanej egzotycznej plaży - wyspy.
Cały pomysł ma na celu racjonalne i zgodne z potrzebami mieszkańców miasta zagospodarowanie dawnej Gontynki, które łączy w sobie budowę, niewątpliwie niezbędnego dla miasta, parku wodnego z odpowiednio dużym, odkrytym sezonowym kąpieliskiem. Co więcej, rekreacyjno-wypoczynkowy kompleks wodny wybudowany w powyższej formie byłby niewątpliwie unikatową atrakcją nie tylko w skali Szczecina, ale także całego kraju. Stanowiłby na pewno element zachęcający potencjalnych turystów do odwiedzania Szczecina i poprawił jego wizerunek jako miasta metropolitalnego i atrakcyjnego turystycznie.Interpelujący Radni:

Nazwisko i Imię Nazwa klubu
Stankiewicz Robert Prawo i Sprawiedliwość

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

Wydział merytoryczny Odpowiadający Data odpowiedzi Odpowiedź w terminie?
Biuro Zarządu Miasta Ryszard Słoka - Sekretarz Miasta 2018/05/15 Tak
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2018/05/08, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2018/05/08 14:30:22
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2018/05/08 14:30:22 nowa pozycja