Odpowiedzi na interpelacje/zapytania
- Wydział merytoryczny:
- Wydział Zarządzania Projektami
- Odpowiadający:
- Michał Przepiera - Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin
- Data odpowiedzi:
- 2016/07/01
- Czy odpowiedź udzielona w terminie:
- Nie
W odpowiedzi na zapytanie nr 1320 skierowane w dn. 22 czerwca 2016 r. do Prezydenta Miasta Szczecin stwierdzam, co następuje.
Przyśpieszenie przeprowadzenia robót w ramach zadania „Osiedle Dąbie – przebudowa ulic” do dwóch lat nie jest możliwe. Zaplanowane wydatki dla tego zadania na poszczególne lata wynikają z przesłanek budżetowych dla całego Miasta Szczecin, a rozłożenie w latach wybranych ulic zapewnia optymalne prowadzenie robót budowlanych. Nadto proszę pamiętać, że Gmina Miasto Szczecin nie posiada jeszcze projektów budowlanych oraz stosownych pozwoleń na większość z tych ulic.
Zgodnie z opisem budżetowym zadania pn. „Osiedle Dąbie – przebudowa ulic”,
w ramach zadania zaplanowano w 2016 roku opracowanie dokumentacji projektowej na wykonanie ulicy Bośniackiej, do ulicy Babiego Lata oraz parkingu przy Szkole Podstawowej nr 71 im. Bogusława X i Anny Jagiellonki a także rozpoczęcie prac budowlanych. Na to zawarto już umowę w formule zaprojektuj i wybuduj i trwają prace projektowe a roboty budowlane przewidziane są na 2017 r. Będzie to część pierwszego etapu zaplanowanego na lata 2016-2017,w ramach którego zostanie przebudowana także ul. Belgradzka wraz z przyległą ul. Czarnogórską. Prostopadły sięgacz do ul. ul. Babiego Lata i Czarnogórskiej będzie stanowić pieszojezdnię.
W ramach drugiego etapu na lata 2018-2019 planuje się przebudowę ulic w kwartale Szybowcowa, Henryka Jordana, Józefa Ignacego Kraszewskiego, struga Chełszcząca a także ul. Róży Wiatrów. Trzeci etap na lata 2020-2021 będzie ograniczony ulicami Szybowcową, Goleniowską, Belgradzką ( mającą być przebudowaną w latach 2016-2017) i zawartymi między nimi ulicami Zagrzebską, Ińską, częścią Babiego Lata i Goplańskiej.
W ostatniej części zadania pn. „Osiedle Dąbie – przebudowa ulic” w roku 2022 zaplanowano do przebudowy ulice: Notecką, Nysy i Miłosławską.
Zdaję sobie sprawę, że potrzeby w zakresie remontów i modernizacji dróg są znacznie obszerniejsze. W przypadku zadania „Osiedle Dąbie – przebudowa ulic” zakres rzeczowy określono uwzględniając ustalenia pomiędzy komórkami miejskimi i Radą Osiedla Dąbie. Ostateczny wybór ulic został dokonany podczas przeglądu ulic przeprowadzonego dn. 9 marca 2015 r. przez pracowników Wydziału Inwestycji Miejskich UM Szczecin, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Szczecin oraz Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. W części przeglądu dotyczącej ulic przylegających bezpośrednio do Szkoły Podstawowej nr 71 im. Bogusława X i Anny Jagiellonki brała udział także Dyrektor tej szkoły, pani Barbara Szafryna.
Równocześnie informuję, iż wpłynęło także do mnie pismo z dnia 16 czerwca br. od Przewodniczącej Rady Osiedla Dąbie Pani Aliny Kordowskiej dotyczące zmian w planie inwestycyjnym. Ponieważ jest to nowe stanowisko Rady Osiedla zostanie ono przeanalizowane przez ww. służby inwestycyjne i o odpowiedzi na nie poinformuję także Pana Radnego.
Liczę, że powyższe wyjaśnienia będą dla Pana Radnego wystarczające niemniej w razie kolejnych pytań czy wątpliwości pozostaję do dyspozycji zarówno w formie korespondencyjnej jak i gotów do spotkania i rozmowy z Panem Radnym.
Interpelacja: Dot. planów remontów dróg w Dąbiu