Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Zasłużeni obywatele

Władysław Świdrów

Data przyznania: 2008/01/22
Kadencja: V
Wnioskodawca: Jan Stopyra Wiceprzewodniczący Rady Miasta Szczecin

Władysław Świdrów - z wykształcenia prawnik, absolwent uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zaraz po studiach rozpoczął pracę w biurze dyspeczerskim przy Polskiej Izbie Handlu Zagranicznego. Po dwóch latach pracy, 1 czerwca 1969 r. rozpoczął praktykę w WARCIE, w oddziale szczecińskim i jak sam mówi - Ta „praktyka” trwa nieprzerwanie przez ponad 37 lat.

Po dziesięciu latach pracy w towarzystwie objął stanowisko dyrektora oddziału WARTY w Szczecinie (kwiecień 1979). Był to w tym czasie mały oddział zatrudniający kilkanaście osób, które zajmowały się przede wszystkim ubezpieczeniami morskimi, a klientami WARTY były takie przedsiębiorstwa, jak np. Polska Żegluga Morska, Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Gryf” i „Odra”. Na początku lat 80., na skutek zmiany pobytu wykreowanych przeobrażeniami gospodarczymi, pracownicy WARTY w tym regionie zaczęli ubezpieczać nie tylko klientów z branży morskiej od ryzyk morskich i lotniczych, ale także coraz częściej klientów indywidualnych. Stało się to możliwe po zmianie ustawy o ubezpieczeniach majątkowych i osobowych. W 1984 r. WARTA uzyskała prawo do sprzedaży ubezpieczeń majątkowych indywidualnych komunikacyjnych, mieszkaniowych, turystycznych. Zwiększony popyt na ubezpieczenia wymuszał rozbudowanie oddziału WARTY, którym kierował Władysław Świdrów. Na koniec lat 80. w szczecińskiej palcówce WARTY pracowało około 40 osób.

Następna dekada, początki lat 90., to ekspansywny rozwój w Polsce nowych towarzystw oferujących ubezpieczenia na życie i majątkowe. Z pozycji monopolisty WARTA musiała znaleźć swoje miejsce na już wtedy konkurencyjnym rynku. W WARCIE przyjęto nowe formy pracy- rozszerzenie oferty, szkolenia pracowników sprzedaży i likwidacji szkód nowych ubezpieczeń. W latach 90. w WARCIE nadal duża część portfela składała się z ubezpieczeń gospodarczych, ale poza tradycyjnymi ubezpieczeniami morskimi, WARTA zaczęła wychodzić z ofertą do firm spoza branży morskiej. Klientami WARTY zostają duże przedsiębiorstwa spoza sektora morskiego, np. Zakłady Elektryczne Dolna Odra, Zakłady Chemiczne Police, firmy budowlane i transportowe. W tamtym czasie oddział WARTY w Szczecinie zatrudnia już dużo więcej osób-około 90. Zaczyna się także współpraca z agentami i brokerami. Oddział staje się coraz większy ima coraz poważniejsze zadania. Dużym oddziałem, w nowych warunkach rynkowych, trzeba zarządzać nowocześnie i skutecznie. Dyrektor Świdrów ma i nadal trzyma się pewnej metody pracy z ludźmi, polega ona na udziale szerokich kompetencji (samodzielności) swoim zastępcom. Uważa on bowiem, że tylko wtedy pracownik czuje się w pełni odpowiedzialny za powierzone zadanie, a także za zespół ludzi, których ma pod opieką.

Do 1 maja 2006 r. dyrektor Świdrów miał w swoim zespole ośmiu zastępców. Większość rekrutowała się z pracowników, którzy rozpoczęli pracę w towarzystwie na różnych stanowiskach. Obecnie Władysław Świdrów koordynuje pracę dyrektorów poszczególnych pionów Makroregionu Zachodniopomorskiego. Funkcje dyrektora-koordynatora będzie pełnił do czasu, kiedy poszczególne piony zostaną w pełni podporządkowane odpowiednim pionom w centrali WARTY. Ten proces rozpoczął się od 1 maja br. I to w Warszawie jest obecnie dokonywana ocena pracy poszczególnych zespołów WARTY z danych makroregionów. Władysław Świdrów aktualnie jest także pełnomocnikiem zarządu ds. obsługi klientów korporacyjnych. W ramach funkcji koordynacyjnych stara się zapewnić sprawne funkcjonowanie makroregionu w zakresie organizacyjno-administracyjnym. Długoletnia praca Władysława Świdrowa doceniona przez kierownika firmy, a dowodem tego jest przyznanie mu zaszczytnego tytułu Honorowego Ambasadora TUiR WARTA. W prawie 88 letniej historii TUiR WARTA, jest pierwszym pracownikiem, który uzyskał ten zaszczytny tytuł.


udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2016/04/27, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Tomasz Czerniawski, dnia: 2018/11/29 09:07:45
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Tomasz Czerniawski 2018/11/29 09:07:45 modyfikacja wartości
Tomasz Czerniawski 2018/11/29 09:00:46 modyfikacja wartości
Marta Klimek 2016/04/27 13:40:49 nowa pozycja