Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Zasłużeni obywatele

Bronisław Stankiewicz

Data przyznania: 2010/11/10
Kadencja: V
Wnioskodawca: Piotr Krzystek Prezydenta Miasta Szczecin

Bronisław Stankiewicz - artysta „Teatru-3", działającego przy Oddziale Zachodniopomorskim Polskiego Związku Głuchych. „Teatr-3" działa od 1970 roku przy Zachodniopomorskim Oddziale Polskiego Związku Głuchych w Szczecinie, skupiając wokół siebie osoby niesłyszące, które poprzez pracę w teatrze mogą wyrażać swoje uczucia, wzmacniać poczucie własnej wartości i rozwijać umiejętności aktorskie. Główną ideą działalności teatru jest rehabilitacja poprzez sztukę, której celem jest edukacja i rozbudzanie artystycznej wrażliwości osób niesłyszących. „Teatr-3" buduje więzi pomiędzy niepełnosprawnymi słuchowo twórcami i szeroką publicznością, zarówno słyszącą, jak i niesłyszącą. „Teatr-3" w swoim dorobku ma 30 przedstawień premierowych, wiele mimodramów i etiud. Występował w Polsce i Europie zdobywając wiele nagród podczas międzynarodowych festiwali teatrów niesłyszących, godnie reprezentując Miasto Szczecin poza jego granicami.

Bronisław Stankiewicz jest artystą związanym z „Teatrem-3" od początku jego powstania Wystąpił łącznie w 8 przedstawieniach premierowych „Teatru-3" oraz w wielu mimodramach i etiudach pantomimicznych. Swoim zaangażowaniem i ciężką pracą starał się pozyskiwać do działań teatralnych kolejnych ludzi niesłyszących. Występował z „Teatrem-3" w Polsce i za granicą, w tym na Łotwie, Litwie, w Czechach, Turcji, Bułgarii i Niemczech. W ciągu 10 lat współpracy z teatrem pantomimy, wzorując swój ruch sceniczny na zasadach klasycznej pantomimy, zagrał wiele ciekawych postaci stając się dla wielu niekwestionowanym wzorem do naśladowania, przekazującym adeptom pantomimy cenne wskazówki i rady.


udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2016/05/25, odpowiedzialny/a: Marta Klimek, wprowadził/a: Marta Klimek, dnia: 2016/05/25 10:57:36
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2016/05/25 10:57:36 nowa pozycja