Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. stanu i remontu chodnika przy ul. Szosa Polska na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kolonistów do ulicy Jasełkowej

Numer: 3838
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2022/04/05

Szanowny Panie Prezydencie,

w związku licznymi zgłoszeniami i uwagami ze strony mieszkańców ulicy Szosa Polska na Osiedlu Bukowo oraz informacjami otrzymanymi od członków Rady Osiedla Bukowo, zawracam się z prośbą o możliwość pilnego remontu chodnika na odcinku Szosa Polska od skrzyżowania z ul. Kolonistów do skrzyżowania z ulica Jasełkową. Chodnik na wskazanym odcinku wykonany jest z kostki brukowej, która systematycznie  jest podnoszona i przesuwa przez korzenie dużych drzew rosnących w ciągu chodnika. Ingerencja korzeni powoduję, że chodnik jest nierówny, pofałdowany, z dużą ilością brakujących kostek. Taki stan nawierzchni chodnika znacznie utrudnia poruszanie się po nim. Szczególne utrudnienia spotykają osoby poruszajcie się na wózkach a także osoby z małymi dziećmi, które korzystają z wózków.

Ponadto chodnik w tym miejscu, na całej swojej długości jest mocno zacieniony, co stanowi dodatkowe utrudnienie w poruszaniu, które w połączeniu z nierównością doprowadza do licznych, niebezpiecznych dla zdrowia zdarzeń. Taki stan chodnika oraz brak ścieżki rowerowej  w ciągu ulicy Szosa Polska utrudnia  dzieciom poruszanie się na rowerach i hulajnogach.

W związku z powyższym, zwracam się z prośbą o przyjrzenie się sprawie i podjęcie odpowiednich działań, mających na celu poprawienie obecnej sytuacji.


Załączniki:


Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2022/04/05, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2022/04/05 08:04:44
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2022/04/05 08:04:44 nowa pozycja