Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. przeciekającego dachu Teatru Letniego

Numer: 4770
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2023/02/13

Szanowny Panie Prezydencie,

jak wynika z informacji pojawiających się w mediach dach Teatru Letniego przecieka. Nie minął jeszcze rok od oddania obiektu a już doszło do poważnej awarii, w wyniku której zalewane są ławki na całej widowni. Mocowania oświetlenia pod dachem mają widoczne ślady korozji, co może świadczyć o tym, że nieszczelność dachu nie jest jednorazowym incydentem. Co więcej, tak szybko występująca korozja budzi również obawy pod względem trwałości i bezpieczeństwa przebywania na terenie obiektu. Jak to możliwe, że na tak nowoczesnym i nowym obiekcie doszło do takiej sytuacji, która może wskazywać na niedopatrzenia podczas odbiorów technicznych obiektu?

Wątpliwości budzi również informacja podana podczas jednego z posiedzeń Komisji ds. Kultury i Promocji, na którym kierownik obiektu twierdził, że na terenie teatru doszło do aktu wandalizmu i zniszczenia ławek. Jednocześnie nie przedstawił na to żadnych dowodów. Jak wynika z pozyskanych przeze mnie informacji, do żadnego aktu wandalizmu nie doszło, a rzekomo zniszczone ławki już wtedy były efektem błędów budowlanych i ich zniszczenia w wyniku zalania. Jeśli ta informacja się potwierdzi, to mamy do czynienia z kłamstwem urzędnika w celu wprowadzenia w błąd opinii publicznej, w trwającej cały czas dyskusji na temat otwarcia bram Teatru Polskiego dla mieszkańców.

Jak widać obecnym zagrożeniem dla funkcjonowania teatru nie są tłumy nieodpowiedzialnych mieszkańców szarżujący na udostępniony publicznie obiekt, ale błędy konstrukcyjne i niedopatrzenia w trakcie odbiorów technicznych.
W związku z powyższym proszę o odpowiedź na poniższe pytania:

1. Kiedy i przez kogo dokonano odbiorów technicznych Teatru Letniego, czy podczas odbiorów pojawiły się jakieś uwagi?
2. Jak długi jest okres gwarancji i czy obejmuje pokrycie kosztów wymiany ławek zniszczonych poprze zalanie?
3. Czy obiekt jest bezpieczny i nadaje się do użytkowania?
4. Czy po remoncie obiektu, doszło do jakichkolwiek aktów wandalizmu? Jeśli tak, proszę o wskazanie dowodów w postaci dokumentach zdjęciowej/video/notatki służbowej z wykrycia zniszczeń i zgłoszenia do organów ścigania. Jeśli takich dowodów nie ma, traktuję sprawę jako nie byłą i oczekuję wyjaśnień kierownika obiektu, który wprowadził w błąd radnych Komisji ds. Kultury i Promocji
5. Jaki są straty poniesione w wyniku zalania widowni?
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2023/02/13, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2023/02/13 09:22:20
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2023/02/13 09:22:20 nowa pozycja