Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. wyznaczenia dodatkowego przejścia dla pieszych na ul. Bronowickiej

Numer: 5022
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2023/05/26

Szanowny Panie Prezydencie,

Chciałbym zwrócić uwagę na coraz większe natężenie ruchu na ulicy Bronowickiej, znajdującej się na osiedlu Gumieńce. Coraz więcej pojazdów oraz pieszych korzysta z tej trasy, głównie ze względu na ciągły rozwój tej okolicy, w tym powstawanie nowych bloków mieszkalnych. Mieszkańcy zwracają moją uwagę na potrzebę utworzenia dodatkowego przejścia dla pieszych w pobliżu budynku KOWR-u. Jest to konieczne, ponieważ obecnie brakuje wystarczającej liczby przejść dla pieszych, które umożliwiłyby im bezpieczne przekroczenie drogi. Obecnie na tym odcinku ulicy znajdują się tylko dwa przejścia dla pieszych: jedno przy skrzyżowaniu z ulicą Europejską, a drugie przy cmentarzu. Biorąc pod uwagę, że ten fragment drogi ma ponad 800 metrów, dwie takie lokalizacje są niewystarczające.

W związku z powyższym, zwracam się z prośbą o rozważenie przez Gminę Miasto Szczecin możliwości utworzenia dodatkowego przejścia dla pieszych na ulicy Bronowickiej, w środkowej części między skrzyżowaniem z ulicą Europejską a cmentarzem komunalnym. Czy istnieje taka możliwość i jeśli tak, kiedy planowane jest jego utworzenie?
 Interpelujący Radni:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2023/05/26, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2023/05/26 13:51:42
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2023/05/26 13:51:42 nowa pozycja