Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. stanu przygotowań placówek medycznych, instytucji publicznych, przedszkoli i żłobków w związku z zagrożeniem epidemią Koronawirusem

Numer: 1308
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2020/02/27

Szanowny Panie Prezydencie,

W związku z tym, iż istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że epidemia Koroanawirusa dotrze do Polski, zwracamy się z pytaniem o stan przygotowań placówek medycznych, instytucji publicznych, przedszkoli i żłobków.

Szczególnie interesują nas następujące kwestie:

1. Czy miasto rozważa i czy jest gotowe na wyposażenie urzędów, szkół, przedszkoli, przychodni, bibliotek oraz wszystkich instytucji publicznych gdzie mamy duże skupiska ludzi i obieg dokumentów w certyfikowane płyny do mycia i dezynfekcji rąk (certyfikat Sanepidu) tak ażeby zredukować ryzyko zakażenia wirusem?
2. Czy Wydział oświaty lub Wydział zdrowia ma zaplanowane akcje edukacyjne w placówkach oświaty, które nauczą dzieci myć i sterylizować ręce w prawidłowy sposób, tak ażeby zredukować ryzyko zakażeniem?
3. Czy miasto, w przypadku wybuchu epidemii, jest w stanie wyposażyć mieszkańców, szczególnie urzędników oraz pracowników instytucji publicznych w maseczki wyposażone w węgiel aktywy plus filtry do wymiany?
4. Czy obsługa szkół w sposób szczególny w sytuacji zagrożenia epidemią podchodzi do sprawy utrzymania obiektów w czystości: wietrzenie sal lekcyjnych na każdej przerwie, częstsze mycie toalet, klamek, stołówek?
5. Nasze województwo jako ostatnie wróciło z ferii, w trakcie których wiele dzieci przebywało poza granicami naszego kraju, w państwach w których epidemia już wystąpiła. Czy dyrekcje szkół i przedszkoli instruują rodziców ale i nauczycieli, opiekunów ażeby w przypadku wystąpienia następujących objawów jak: kaszel, temperatura, duszności pozostać w domu?
6. Czy miasto ma przyjęty plan działań w przypadku wystąpienia epidemii w naszym mieście?
7. Czy miasto podjęło rozmowy z Marszałkiem Województwa w sprawie zabezpieczenia miejsc na oddziałach szpitalnych?
8. Czy budynki użyteczności publicznej jak Filharmonia, Teatry są przygotowane na ograniczenie dzielności w przypadku epidemii?Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2020/02/27, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2020/02/28 07:48:08
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2020/02/28 07:48:08 modyfikacja wartości
Ewa Peryt 2020/02/27 14:11:19 nowa pozycja