Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. przejścia dla pieszych przy Szczecin International School

Numer: 3874
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2022/04/14

Szanowny Panie Prezydencie,
zwracam się do Pana na prośbę dyrektora i rodziców uczniów, szkoły zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Błogosławionej Królowej Jadwigi i Langiewicza. W tym rejonie została wprowadzona strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h a co za tym idzie zostały zlikwidowane przejścia dla pieszych. W tej sprawie interpelację składał już inny radny Rady Miasta Szczecin. Zapoznałem się z odpowiedzią Pani wiceprezydent Anny Szotkowskiej, która nie wykluczyła wdrożenia kolejnych rozwiązań. Minęło kilka miesięcy i zarówno rodzice jak i pracownicy szkoły nadal skarżą się brak bezpiecznych przejść. Ruch na ulicach jest bardzo duży, mało, który z kierowców przestrzega ograniczenia prędkości do 30 km/h. Szczególnie jest to odczuwalne w godzinach porannych i ok. godz. 15, kiedy dzieci kończą zajęcia lekcyjne. Rodzice i pracownicy szkoły często są świadkami zatrważających sytuacji na tym skrzyżowaniu, zagrażających życiu i zdrowiu uczniów szkoły. Często dochodzi tu do stłuczek i naruszenia przepisów ruchu drogowego. W związku z powyższym, zwracam się z prośbą o ponowne zbadanie sprawy i podjęcie odpowiednich działań mających na celu przywrócenie zlikwidowanego przejścia dla pieszych.
 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2022/04/14, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2022/04/14 09:00:51
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2022/04/14 09:00:51 nowa pozycja