Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. planu sprzedaży gruntów, mieszkań i lokali użytkowych

Numer: 4571
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2022/10/26

Szanowny Panie Prezydencie,

zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, tj. art. 13 a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych Urząd Miasta Szczecin oraz wszystkie jednostki miejskie zobowiązane są do sporządzenia i udostępnienia na swojej stronie internetowej planów postępować o udzielenie zamówień publicznych. Analogiczne rozwiązani mimo, że nie jest obligatoryjne mogłoby funkcjonować przy sprzedaży gruntów, mieszkań i lokali użytkowych.

Poprzez plan sprzedaży gruntów, mieszkań i lokali użytkowych sprzedający dostarczałby potencjalnym kupującym wiedzy na temat przyszłych sprzedaży, pozwalając na właściwą organizację procesu ubiegania się o grunt, mieszkanie, lokal w niedalekiej przyszłości. Usystematyzowanie oraz zebranie w jednym miejscu wszystkich planów sprzedaży może skutkować lepszym przygotowaniem do postępowań oraz podwyższeniem wartości złożonej oferty w szczególności przy dużych nieruchomości gdzie cena często wynosi kilka lub kilkanaście milionów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Właściwy organ sporządza i podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia na okres 21 dni. Praktyka wskazuje jednak, że często ten czas jest dłuższy.

W związku z powyższym proszę o informację czy Pan Prezydent rozważa wdrożenie takiego planu sprzedaży, który może skutkować zwiększeniem liczby potencjalnych zainteresowanych oraz skuteczniejszym poinformowaniem ich o możliwych sprzedażach, co przełoży się w przyszłości na większe kwoty osiągane przy sprzedaży.Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2022/10/26, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2022/10/26 10:19:18
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2022/10/26 10:19:18 nowa pozycja