Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. budowy Centrum Logistycznego na Żelechowej i braku dialogu z mieszkańcami w tej sprawie

Numer: 853
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2019/08/07

Szanowny Panie Prezydencie, miasto wydało decyzję o warunkach zabudowy dla parku logistycznego, który ma powstać przy ul. Druckiego-Lubeckiego. Inwestorem jest firma J.W. Construction. Z uwagi na niedawną odpowiedź na moją interpelację: "Informuję, że w Wieloletnim Programie Rozwoju Szczecina nie przewiduje się modernizacji aktualnego układu komunikacyjnego [na Żelechowej]" oraz z uwagi na rosnące obawy mieszkańców północnych osiedli Szczecina, proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania skierowane do Pana właśnie przez tych mieszkańców:

- Dlaczego Prezydent unika w tej sprawie dialogu z mieszkańcami i radami osiedli?
- Dlaczego przez ponad dekadę nie powstał MPZP?
- Czy w opinii środowiskowej WGK uwzględniono mapę akustyczną i plany Stoczni i Portu?
- Czy ZDiTM-owi przedstawiono ile pojazdów na dobę będzie obsługiwało centrum logistyczne i czy miejska spółka uwzględniała badania natężenia ruchu i czasy opóźnień w komunikacji zbiorowej?
- Wreszcie ile trzeba będzie czekać w korkach na realizację wpisanej w dokumenty strategiczne miasta modernizację Nadodrzanki?


 Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2019/08/07, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2019/08/07 13:00:42
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2019/08/07 13:00:42 nowa pozycja