Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
Serwis używa plików cookies w celu realizacji procesów niezbędnych dla pełnej funkcjonalności oraz do gromadzenia anonimowych danych statystycznych.
Polityka Prywatności / Ochrona danych osobowych    AKCEPTUJĘ
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Interpelacje i zapytania radnych

Dot. remontu nawierzchni sięgacza ul. Kolonistów

Numer: 3831
Skierowano do: Prezydent Miasta
Rodzaj: Interpelacja
Data wpływu: 2022/03/31

W związku z licznymi sygnałami od mieszkańców Osiedla Bukowo i informacjami otrzymanymi z Rady Osiedla zwracam się z prośbą o zbadanie możliwości wykonania szybkiego remontu nawierzchni jezdni na ul. Kolonistów a dokładniej sięgacza odchodzącej od tej ulicy. Sprawa dotyczy sięgacza ulicy Kolonistów, którego nawierzchnia jest w fatalnym stanie, a dalsze bagatelizowanie sprawy może doprowadzić do katastrofy budowlanej. Złe wyprofilowanie drogi powoduje, że nawet najmniejsze opady deszczu zalewają fundamenty dwóch budynków wielorodzinnych, powodując tym samym ich pękanie. Jednocześnie, piasek, który spływa zatyka wszystkie studzienki kanalizacyjne oraz zanieczyszcza odcinek drogi w okolicy placu zabaw dla dzieci. Stan obecnej nawierzchni jest tak zły, że dochodzi już do uszkodzeń samochodów użytkowników parkingu znajdującego się na końcu sięgacza. Przed laty obiecano mieszkańcom przeprowadzenie gruntownej naprawy i remontu nawierzchni sięgacza, jednak inwestycja nie została przeprowadzona, co doprowadziło do całkowitego zniszczenia jezdni. Na dowód zaistniałej sytuacji, przekazuję dokumentację fotograficzną, która obrazuje kłopoty mieszkańców z ulicy Kolonistów. W związku z powyższym, zwracam się z prośbą o przyjrzenie się sprawie i podjęcie odpowiednich działań mających na celu poprawienie obecnej sytuacji.


 


Załączniki:


Interpelujący Radni:


Odpowiedzi na interpelacje/zapytania:

udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2022/03/31, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2022/03/31 11:42:46
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2022/03/31 11:42:46 nowa pozycja