przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Biuro Prezydenta Miasta
Odpowiadający:
Michał Przepiera - Z-ca Prezydenta Miasta
Data odpowiedzi:
2020/08/07
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

W odpowiedzi na Pana interpelację uprzejmie informuję, że zakończenie I etapu inwestycji pn. Budowa Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży wraz z przebudową i rozbudową Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera w Szczecinie, boisk piłkarskich oraz infrastruktury towarzyszącej, w tym oddanie do użytkowania trybun zachodniej i południowej, planowane jest na jesień br. Przesunięcie terminu względem pierwotnego harmonogramu wynika z wcześniejszych zdarzeń, takich jak odkryte schrony przeciwlotnicze z czasów II wojny światowej czy wykopania znacznej ilości niewybuchów, jak również z globalnych uwarunkowań związanych z pandemią COVID-19. Z uwagi na ograniczenia wprowadzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie, w szczytowym okresie lockdown’u, budowa Stadionu Miejskiego borykała się z większą absencją pracowników oraz dostawami zakontraktowanych wcześniej niektórych materiałów instalacyjnych i budowlanych z Chin, Włoch, Stanów Zjednoczonych czy Niemiec. Materiały te były niezbędne do wykończenia nowo wybudowanych trybun, co przełożyło się na tempo prowadzenia robót budowlanych w okresie wiosennym br. Pomimo tych trudności, prace budowlane w innych częściach kompleksu uległy przyspieszeniu. Wcześniej niż planowano rozpoczęto m.in. budowę narożnika trybun – południowej i wschodniej. O ile w szczytowym okresie pandemii (marzec, kwiecień) na budowie pracowało średnio ok. 70 pracowników, tak przez ostatnie trzy miesiące (maj, czerwiec, lipiec) liczba pracowników oscyluje na poziomie ok. 120 osób i utrzymuje się na stałym i podobnym poziomie sprzed pandemii.
Po zakończeniu robót budowlanych dla I etapu budowy Stadionu Miejskiego, zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą zostać przeprowadzone procedury odbiorowe.
To złożony i długotrwały proces, na który składają się kwestie związane m.in. ze stwierdzeniem zgodności wykonanych prac z projektem budowlanym i wykonawczym; zatwierdzeniem wykonanych prac przez nadzór budowlany; BHP; bezpieczeństwem pożarowym; odbiorami sanitarnymi; zgodnością z wytycznymi ze strony PZPN; wytycznymi policji w zakresie organizacji imprez masowych; przeszkoleniem pracowników z zakresu obsługi urządzeń na nowym obiekcie itp. Obiekt zostanie przekazany do użytkowania dopiero wtedy, kiedy będzie pewność, że wybudowana infrastruktura jest bezpieczna dla wszystkich użytkowników. Z uwagi na powyższe, kibice zostaną wpuszczeni na nowe trybuny po zakończeniu wszystkich kwestii formalnych i proceduralnych związanych z odbiorami.


Interpelacja: Dot. opóźnienia budowy stadionu Pogoni Szczecin
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2020/08/07, odpowiedzialny/a: Ewa Peryt, wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2020/08/07 11:20:43
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2020/08/07 11:20:43 nowa pozycja