Odpowiedzi na interpelacje/zapytania
- Wydział merytoryczny:
- Biuro Prezydenta Miasta
- Odpowiadający:
- Krzysztof Soska - Z-ca Prezydenta Miasta
- Data odpowiedzi:
- 2020/08/18
- Czy odpowiedź udzielona w terminie:
- Nie
W odpowiedzi na Państwa interpelację z dnia 24 lipca 2020 r. informuję, że promocja Szczecina poza jego granicami odbywa się w głównej mierze poprzez promocję wydarzeń
o charakterze turystycznym. W ramach promocji oferty turystycznej oraz promocji miasta poza jego granicami, w okresie maj - lipiec 2020 podjęto następujące działania:
1. Realizacja projektu Transgraniczne Spacery Miejskie, w ramach którego podjęto następujące działania promocyjne:
- dystrybucja niemieckojęzycznych materiałów informacyjno-promocyjnych w Amt Gartz (w skład wchodzi pięć gmin: Casekow, Gartz (Oder), Hohenselchow-Groß Pinnow, Mescherin, Tantow)
- rozesłanie newslettera i informacji prasowej przez Amt Gartz do wszystkich partnerów i mediów regionalnych i lokalnych w Niemczech
- artykuły w prasie przygranicznej:
Nordkurier (Pasewalker Zeitung) (nakład 4500)
Märkische Oderzeitung (Ausgabe Schwedt) (nakład 16 600)
Märkischer Sonntag (nakład 32 000).
2. Newsletter turystyczny targetowany do pasa przygranicznego (odbiorcy prywatni, CITy, dziennikarze, instytucje kultury).
3. Blogi: TravelOnToast, (5. blog turystyczny w Niemczech), Small Travellers – 13,5 tyś. Obserwujących na Instagramie. Publikacja artykułu sponsorowanego o Szczecinie, postów i relacji. Współpraca przy wizycie przy okazji kampanii #urlopwkraju. Koszt: 5300 zł
4. Emisja spotu promocyjnego miasta w pociągach PolRegio (również relacji nadmorskich).
5. Arrival Guides: Wykupienie rocznego abonamentu na portalu podróżniczym Arrival Guides (www.arrivalguides.com/en/Travelguides/Europe/Poland/Szczecin).
6. Travel tommorow: projekt unijny w ramach dofinansowania projektów wspierających turystykę w czasie COVID-19, który zakłada powstanie i promocję 13 filmów tematycznych o Szczecinie – zwiedzanie szczecina on line (np. Szczecin retro, Smaki Szczecina, szczecińskie kamienice i architektura itd.). W filmach występują szczeciński przewodnicy, są one publikowane na stronie i internetowej i na FB. Projekt potrwa do końca września. Dodatkowo zaplanowano cykl webinariów dla przewodników.
7. Promocja fanpage’a Visit Szczecin na FB targetowana na: polskie miasta wojewódzkie i ich okolice, Berlin i okolice, miejscowości przygraniczne po niemieckiej stronie (Pomorze Przednie, Brandenburgia), Kopenhaga i okolice, Praga i okolice.
Szczecin dołączył ponadto do akcji CitiWillWait – akcja on line największych LOTów w Polsce (Gdańska, Łodzi, Poznania i Warszawy) które pod wspólnym szyldem zapraszały do odwiedzania swoich miast, atrakcji po koronawirusie – wspólna promocja i komunikacja. Koszt: 6200 zł
8. „Szczecin na weekend” – akcja promocyjna w Rzeszowie na lotnisku: roll-upy i broszura informacyjna, która zawierała propozycje miejsc, atrakcji, lokali gastronomicznych, kawiarni, miejsc wypoczynku itd. Dla turystów, którzy mają tylko 2 dni na Szczecin. Kolportaż broszury na lotnisku w Chorzowie i w 22 CITach z pasa nadmorskiego. Jest ona dostępna w szczecińskich CITach.
9. Artykuły sponsorowane turystyczne: Rzeczpospolita.
10. Reklama TTSR 2021 w magazynie „Czas na Szczecin”. Koszt: 11800 zł brutto
11. Lokowanie produktu w programie Onet Rano, realizowanym ze Szczecina (31 lipca 2020).
12. Reklama cyklu wydarzeń „Bulvarowe”: Outdoor - 20 reklam na billboardach 18’,
w terminie od 16.07.2020 r. do 31.07.2020 r. w następujących miastach oraz ilościach:
1) Koszalin – w ilości 5 sztuk;
3) Zielona Góra – w ilości 5 sztuk;
4) Poznań – w ilości 5 sztuk;
5) Gorzów – w ilości 5 sztuk.
Interpelacja: Dot. promocji Szczecina poza granicami miasta