Odpowiedzi na interpelacje/zapytania
- Wydział merytoryczny:
- Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności
- Odpowiadający:
- Ryszard Słoka - Sekretarz Miasta
- Data odpowiedzi:
- 2019/08/20
- Czy odpowiedź udzielona w terminie:
- Tak
W odpowiedzi na Pani zapytanie nr 864 w sprawie ilości patroli, interwencji i przyjmowania zgłoszeń podczas imprez masowych Jarmark Jakubowy i Pyromagic w rejonie Starego Miasta oraz obsługi telefonu alarmowego przez operatora SM informuję według ustalonego porządku, co następuje.
1. W trakcie Jarmarku Jakubowego w dniach 25-28 lipca 2019 r. dostępnych było 9 dwuosobowych patroli.
2. W trakcie trwania imprezy masowej Pyromagic 2019 w dniach 9-10 sierpnia 2019 r. dostępne były 62 dwuosobowe patrole.
3. W rejonie Placu Orła Białego i ulic przyległych, podczas Jarmarku Jakubowego funkcjonariusze Straży Miejskiej Szczecin zrealizowali 69 interwencji związanych z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów, natomiast w czasie trwania imprezy Pyromagic 2019 analogicznie zrealizowano 55 interwencji związanych z parkowaniem pojazdów wbrew obowiązującym przepisom prawa.
4. Pełniący służbę dyżurnego Straży Miejskiej w dniach 25-28.07.2019r. w trakcie trwania imprezy masowej Jarmark Jakubowy, z terenu Gminy Miasta Szczecin przyjęli ogółem 242 zgłoszenia, w tym z rejonu Placu Orła Białego i ulic przyległych – 12 zgłoszeń. Następnie w okresie od 09.08.2019r. do 10.08.2019r. podczas trwania imprezy masowej Pyromagic 2019 z terenu Gminy Miasta Szczecin przyjęto ogółem 154 zgłoszenia, w tym z rejonu Placu Orła Białego i ulic przyległych - 8 zgłoszeń.
5. Odnosząc się do poruszonej w zapytaniu kwestii dotyczącej utrudnień w połączeniu się z telefonem alarmowym 986 podczas ww. imprez masowych informuję, iż Straż Miejska Szczecin dysponuje dwuwejściowym łączem ISDN, obsługującym zgłoszenia mieszkańców. W ramach technicznej obsługi numerów zaprogramowano automatyczny komunikat, aby w przypadku zajętej linii centrala telefoniczna informowała osobę dzwoniącą o braku możliwości odbioru połączenia przez dyżurnego i konieczności oczekiwania. Niemniej jednak w przypadku podejmowania prób połączenia z numerem alarmowym w okresie kulminacji zgłoszeń mieszkańców w krótkim czasie, może wystąpić konieczność dłuższego oczekiwania na połączenie lub powtórnego wybrania numeru telefonu.
Analiza pracy służby dyżurnej podczas imprez Jarmark Jakubowy i Pyromagic wykazała, iż wskazana sytuacja wystąpiła podczas największego nasilenia zgłoszeń. Mimo tego operatorzy SM wypełniali swoje obowiązki w zakresie obsługi zgłoszeń w sposób prawidłowy. Na podstawie odsłuchu zarejestrowanych zgłoszeń z analizowanych dni pracy stwierdzono, iż pełniący obowiązki dyżurnego działali w sposób zapewniający właściwą reakcję na przyjęte zgłoszenia obywateli. Nie stwierdzono zaniedbań lub opieszałego działania funkcjonariuszy służby dyżurnej przyjmującej zgłoszenia.
Interpelacja: Dot. kontroli SM w trakcie imprez masowych