przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Gospodarki Komunalnej
Odpowiadający:
Zastępca Prezydenta Mariusz Kądziołka
Data odpowiedzi:
2013/07/09
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Tak

Odpowiadając na interpelację w przedmiocie jw. uprzejmie informuję, że przedmiotowy obiekt (bunkier) jest ukryciem wolnostojącym nr ewidencyjny 7777/073 o pojemności 82 osób. Przeznaczony jest na potrzeby ukrycia okolicznych mieszkańców w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny. Ukrycie to musi zostać zachowane. W 2005 r. naprzeciw kościoła przy ul. Lwowskiej zostało zlikwidowane ukrycie wolnostojące, po którym teren został przeznaczony na miejsca parkingowe. Aktualnie ukrycie wolnostojące przy ul. Krakowskiej jest jedyną budowlą ochronną dla ludności zamieszkałej na obszarze ograniczonym od zachodu ul. Europejską, od północy ul. Dworską, od wschodu ul. Wierzbową, od południa ul. Zieloną. Prezydent, jako Szef Obrony Cywilnej Szczecina, na podstawie Protokołów Dodatkowych do Konwencji Genewskich ( Dz. U. 1992.41.175 Rozdział VI Art. 61 Obrona Cywilna), Ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U.2004.241.2416) oraz rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie szczegółowego zakresu działania Szefa Obrony Cywilnej Kraju, szefów obrony cywilnej województw, powiatów i Gmin (Dz.U.2002.96.850) odpowiada między innymi za przygotowanie i organizowanie schronów dla ludności. Ponadto informuję, że przedmiotowe ukrycie wraz z przyległym terenem przeznaczonym pod budownictwo ochronne w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny jest chronione zapisem Planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego pod nazwą „Gumieńce – Krakowska” (teren elementarny Z.G.5028.ZP), uchwalonym przez Radę Miasta uchwałą nr XV/414/07 z dnia 19 listopada 2007 r., opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Wojewody Zachodniopomorskiego Nr 2 poz. 39 z dnia 11 stycznia 2008 r.
W kwestii dotyczącej chodnika uprzejmie wyjaśniam, że na wysokości budowli ochronnej do skrzyżowania z ul. Zbójnicką wzdłuż krawężnika przebiega nawierzchnia z jednego rzędu płytek chodnikowych o szerokości 50 cm, co stanowi tzw. opaskę bezpieczeństwa a nie jest ciągiem pieszym. Ze względu na występujące zawężenie poprzez słupy energetyczno – oświetleniowe, skarpę oraz teren nie będący pasem drogowym (dz. nr 33/1 z obr. 2132 o użytku „Bp”) konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem koniecznych uzgodnień i pozwoleń w tym zakresie. Na realizację powyższego konieczne jest zabezpieczenie określonej kwoty w budżecie miasta a biorąc pod uwagę ograniczone możliwości finansowe w chwili obecnej trudno jest określić również możliwości realizacyjne tego zadania.


Interpelacja: Dot. terenu przed kościołem na ul.Krakowskiej
udostępnił: Biuro Rady Miasta, wytworzono: 2013/07/09, odpowiedzialny/a: Anna Myślińska, wprowadził/a: Anna Myślińska, dnia: 2013/07/09 12:27:20
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Anna Myślińska 2013/07/09 12:27:20 nowa pozycja