przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Archiwum postępowań Urzędu Miasta Szczecin

Wybór operatora oraz zaprojektowanie i uzyskanie pozowlenia na budowę obiektu sportowo rekreacyjnego Parku Wodnego i obiektów towarzyszących


PL-Szczecin: Usługi zarządzania nieruchomościami komercyjnymi
2009/S 201-289770
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
Usługi
SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA
I.1) NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE:
Gmina Miasto Szczecin, Biuro ds. Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1, Kontakt: Gmina Miasto Szczecin, Biuro ds. Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Szczecin, pok 397,
Do wiadomości Wojciech Krysztofik, PL-70-456 Szczecin. Tel.  +48 914245440.
E-mail wkrysz@um.szczecin.pl. Faks  +48 914245104.
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.szczecin.pl.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego.
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego.
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego.
I.2) RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI:
Organ władzy regionalnej lub lokalnej.
Ogólne usługi publiczne.
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OPIS
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wybór operatora oraz zaprojektowanie i uzyskanie pozwolenia na budowę obiektu sportowo-rekreacyjnego Parku Wodnego i obiektów towarzyszących.
II.1.2) Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług:
Usługi.
Kategoria usług: nr 11.
Główne miejsce świadczenia usług: Szczecin.
Kod NUTS: PL424 .
II.1.3) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego.
II.1.4) Informacje na temat umowy ramowej:
II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów):
Przedmiotem zamówienia jest wybór Operatora Parku Wodnego, który zaprojektuje obiekt Parku Wodnego, uzyska pozwolenie na budowę, pełnić będzie nadzór autorski w trakcie realizacji oraz będzie świadczył usługi, w zakresie wieloletniego zarządzania i eksploatacji obiektu Parku Wodnego w Szczecinie, polegające na kompleksowym zarządzaniu technicznym, eksploatacyjnym i komercyjnym, w tym organizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych oraz udostępnianiu Parku Wodnego na zasadach komercyjnych organizatorom imprez – w okresie co najmniej 10 lat od daty oddania Parku Wodnego do użytkowania.
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
70332200, 71220000.
II.1.7) Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA):Tak.
II.1.8) Podział na części: Nie.
II.1.9) Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: Nie.
II.2) WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiotem zamówienia jest wybór Operatora Parku Wodnego, który zaprojektuje obiekt Parku Wodnego, uzyska pozwolenie na budowę, pełnić będzie nadzór autorski w trakcie realizacji oraz będzie świadczył usługi, w zakresie wieloletniego zarządzania i eksploatacji obiektu Parku Wodnego w Szczecinie, polegające na kompleksowym zarządzaniu technicznym, eksploatacyjnym i komercyjnym, w tym organizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych oraz udostępnianiu Parku Wodnego na zasadach komercyjnych organizatorom imprez – w okresie co najmniej 10 lat od daty oddania Parku Wodnego do użytkowania.
II.2.2) Opcje: Nie.
II.3) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI: Okres w miesiącach: 138 (od udzielenia zmówienia).
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje: 100 000 PLN (wadium wpłacane jest dopiero na etapie składania ofert).
III.1.2) Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących: Nie dotyczy.
III.1.3) Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1.Wykonawcy zamierzający złożyć ofertę wspólną ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy.
2. Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt. 1 musi znajdować się we wspólnym wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wykonawców. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
3. Pełnomocnik pozostaje w kontakcie z zamawiającym w toku postępowania; zwraca się do zamawiającego z wszelkimi sprawami i do niego zamawiający kieruje informacje, korespondencję, itp.
4. Wspólny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, składany przez dwóch lub więcej wykonawców, powinien spełniać następujące wymagania:
1) wniosek powinien być sporządzony zgodnie z niniejszym ogłoszeniem;
2) sposób składania dokumentów we wspólnym wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
a) dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np.: odpis z właściwego rejestru albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego i z właściwego oddziału ZUS, informacja z KRK – składa każdy z wykonawców składających wniosek w imieniu swojej firmy; jeżeli jednak podmiot występujący wspólnie (spółka cywilna) na podstawie odrębnych przepisów, dla celów podatkowych lub związanych z ubezpieczeniami jest traktowany jako jeden podmiot (jedna jednostka organizacyjna) – dokumenty te powinien złożyć niezależnie ten podmiot.
b) dokumenty wspólne takie jak np.: wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, harmonogramy itp. składa pełnomocnik wykonawców w imieniu wszystkich wykonawców składających wniosek,
III.1.3)5. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak wykonawcy składający wspólny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt. 1 – 4,
III.1.3)6. Przed podpisaniem umowy (w przypadku wygrania postępowania) wykonawcy składający ofertę wspólną będą mieli obowiązek przedstawić zamawiającemu umowę konsorcjum, zawierającą, co najmniej:
1) zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia,
2) określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,
3) czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia oraz czas trwania gwarancji jakości i rękojmi.
III.1.4) Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia: Nie.
III.2) WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego:
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnieńnie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 Ustawy.
2.Celem potwierdzenia Wykonawcy muszą złożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu następujące oświadczenia i dokumenty:
2.1) Oświadczenie o spełnieniu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1 i 4 Ustawy według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do Opisu Potrzeb; W przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających występujących wspólnie.
2.2) aktualne zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. zaświadczenia składa każdy z wykonawców składających wspólnie wniosek.
2.3) aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. dokumenty składa każdy z wykonawców składających wspólnie wniosek.
2.4) aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 Ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. dokumenty składa każdy z wykonawców składających wspólnie wniosek.
2.5) aktualne informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. dokumenty składa każdy z wykonawców składających wspólnie wniosek.
Ocena zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/nie spełnia.
III.2.2) Zdolność ekonomiczna i finansowa:
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, w tym w szczególności w ostatnich 3 latach obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, uzyskali średni roczny przychód ze sprzedaży towarów i usług w wysokości nie mniej niż 5 000 000 PLN.
Ocena zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń na zasadzie
spełnia/nie spełnia.
W przepadku wykonawców występujących wspólnie w.w. warunek może być spełniony łącznie.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Celem potwierdzenia Wykonawcy muszą złożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnieniu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 3 Ustawy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do Opisu Potrzeb; W przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców występujących wspólnie.
2) część sprawozdania finansowego (Rachunek zysków i strat), a jeżeli podlega ono badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości również z opinią odpowiednio o badanej jego części, a w przypadku wykonawców niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego innych dokumentów określających obroty oraz zobowiązania i należności - za okres nie dłuższy niż ostatnie trzy lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres;
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. dokumenty składa każdy z wykonawców składających wspólnie wniosek.
III.2.3) Zdolność techniczna:
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia, w tym w szczególności:
1) Wykonali lub wykonują w ciągu ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie minimum dwie prace polegające na kompleksowym zarządzaniu technicznym, eksploatacyjnym i komercyjnym obiektów rekreacyjnych, sportowych lub wielofunkcyjnych o powierzchni użytkowej co najmniej 10 000 m², w tym co najmniej jednego Aquaparku;
2) Wykonali dokumentację projektową (zawierającą minimum projekt budowlany i wykonawczy) dla co najmniej jednego obiektu rekreacyjnego z basenem (basenami) o powierzchni lustra wody wewnątrz budynku ogółem co najmniej 1 000 m² w ciągu ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie.
Ocena zostanie dokonana na podstawie złożonych dokumentów i oświadczeń na zasadzie spełnia/nie spełnia.
W przepadku wykonawców występujących wspólnie w.w. warunek może być spełniony łącznie.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Celem potwierdzenia Wykonawcy muszą złożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnieniu warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 2 Ustawy według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do Opisu Potrzeb; W przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców występujących wspólnie.
2) wykazu wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością dostawom lub usługom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do Opisu Potrzeb, oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te dostawy lub usługi zostały wykonane należycie;
W przypadku składania wspólnego wniosku wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz.
III.2.4) Zamówienia zastrzeżone: Nie.
III.3) SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1) Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: Nie.
III.3.2) Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: Nie.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1) Rodzaj procedury: Dialog konkurencyjny.
IV.1.2) Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału:
Przewidywana liczba wykonawców 5.
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: Każdy z Wykonawców zobowiązany jest spełnić łącznie wszystkie warunki udziału w postępowaniu, każdy z warunków ma równorzędne znaczenie i za jego spełnienie nie są przyznawane punkty, z wyjątkiem warunku o którym mowa w pkt III.2.3)1)Informacji i formalnościach koniecznych do dokonania oceny spełniania wymogów. Za spełnienie tego warunku będą przyznawane punkty w następujący sposób: za każdy obiekt spełniający kryteria określone powyżej, którego w ciągu ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, Operatorem jest lub był Wykonawca, Zamawiający przyzna jeden punkt, z tym że punkty takie będą przyznawane wyłącznie w przypadku gdy liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu jest większa niż 5.
Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, jest większa niż 5, Zamawiający zaprosi do dialogu pięciu Wykonawców, którzy otrzymali najwyższe oceny za spełnienie warunku opisanego powyżej. W przypadku uzyskania przez kilku wykonawców tej samej liczby punktów (dotyczy wykonawców, którzy będą na 5 pozycji ex aequo), zaproszeni zostaną wszyscy. Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, jest mniejsza niż 5 lub równa 5, Zamawiający zaprasza do dialogu wszystkich Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu.
IV.1.3) Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu:
Zastosowanie procedury etapowej w celu stopniowego zmniejszania liczby omawianych rozwiązań lub negocjowanych ofert nie.
IV.2) KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia:
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów: kryteria określone poniżej:
1. Ocena wstępnego projektu koncepcyjnego urbanistyczno – architektonicznego Parku Wodnego. Waga: 40.
2. Formuła i warunki wynagradzania za zarządzanie Parkiem Wodnym. Waga: 25.
3. Zasady eksploatacji i świadczenia usług Operatora Parku Wodnego. Waga: 20.
4. Cena za wykonanie dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi pozwoleniami. Waga: 15.
IV.2.2) Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: Nie.
IV.3) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1) Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą: BZP/160/09.
IV.3.2) Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia: Nie.
IV.3.3) Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego:
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 13.11.2009 - 13:00.
Dokumenty odpłatne: nie.
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
13.11.2009 - 13:00.
IV.3.5) Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom:
IV.3.6) Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Polski.
IV.3.7) Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą:
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:
SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
VI.1) JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ: Nie.
VI.2) ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH: Nie.
VI.3) INFORMACJE DODATKOWE:
1. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi zawierać deklarację chęci uczestniczenia w postępowaniu i być sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do Opisu Potrzeb.
Opis Potrzeb dostępny jest na stronie internetowej http://bip.um.szczecin.pl/UMSzczecinBIP/chapter_11710.asp
2. Wniosek musi być podpisany przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy.
3. W przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy. Pełnomocnictwo dla ustanowionego przez wszystkich Wykonawców składających wniosek wspólny pełnomocnika musi być dołączone do wniosku. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
4. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi być sporządzony w języku polskim, na maszynie do pisania, komputerze lub ręcznie długopisem. Wnioski nieczytelne zostaną odrzucone,
5. Wniosek oraz wszystkie wymagane oświadczenia i dokumenty muszą być podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. Pełnomocnictwo do podpisania wniosku oraz wszystkich wymaganych oświadczeń i dokumentów musi być dołączone do wniosku, o ile nie wynika ono z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie oryginału lub poświadczonej notarialnie kopii.
6. W przypadku, gdy Wykonawca składa kopię jakiegoś dokumentu (z zastrzeżeniem pkt 3. i 5), musi być ona poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (Wykonawca na kserokopii składa własnoręczny podpis poprzedzony dopiskiem - za zgodność-). Jeżeli do podpisania wniosku upoważnione są łącznie dwie lub więcej osób kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wszystkie osoby.
7. Wszystkie dokumenty i oświadczenia sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na język polski, poświadczonymi przez Wykonawcę.
8. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i Wykonawca przekazują pisemnie z zastrzeżeniem pkt 9.
9. Zamawiający dopuszcza porozumiewanie się za pomocą faksu, przy przekazywaniu następujących dokumentów:
1) wniosek o wyjaśnienie i wyjaśnienia dotyczące oświadczeń i dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, 2) wezwanie kierowane do wykonawców na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy, 3) informacja o poprawieniu oczywistych omyłek pisarskich informacje i zawiadomienia kierowane do wykonawców na podstawie art. 181 ustawy. 4) zawiadomienie o unieważnieniu postępowania. 5) informacje, októrych mowa w art. 60d ust. 1 ustawy. 6) zaproszenie do dialogu.
10. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
11. Korespondencja przesłana za pomocą faksu po godzinach urzędowania zostanie zarejestrowana w następnym dniu pracy zamawiającego i uznana za wniesioną z datą tego dnia. Zamawiający urzęduje od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 15.30.
12. Zamawiający wezwie wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożą oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub którzy złożyli dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1, zawierające błędy do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wykonawcy podlega odrzuceniu lub konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
13. Wykonawcy zagraniczni:
13.1) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt III.2.1)2. ppkt 2), 3), 5) składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
13.2) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt III.2.1)2. ppkt 4)składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8 ustawy.
13.3) Dokumenty, o których mowa w pkt 13.1) litera a i c oraz 13.2), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument, o którym mowa w pkt 13.1) lit b powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
13.4) Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów o których mowa w pkt 13. ppkt 1 i 2 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis pkt 13. ppkt 3) stosuje się odpowiednio.
14. Jeżeli w dokumentach składanych przez wykonawcę celem potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu informacje finansowe podane będą w walucie innej niż PLN, to przy ocenie spełniania warunków zostaną przeliczone na walutę PLN wegług tabeli średnich kusów Narodowego Banku Polskiego z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu.
VI.4) PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1) Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze:
Krajowa Izba Odwoławcza przy Urzędzie Zamówień Publicznych, ul. Postępu 17a, PL-02-676 Warszawa. E-mail odwolania@uzp.gov.pl. Tel.  +48 224587801. URL: www.uzp.gov.pl. Faks  +48 224587700.
VI.4.2) Składanie odwołań:
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie wnosi się do Prezesa Urzędu w terminie 10 dni od dnia doręczenia rozstrzygnięcia protestu lub upływu terminu rozstrzygnięcia protestu, jednocześnie przekazując kopię treści odwołania zamawiającemu. Złożenie odwołania w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jego wniesieniem do Prezesa Urzędu.
VI.4.3) Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań:
Krajowa Izba Odwoławcza przy Urzędzie Zamówień Publicznych, Ul. Postępu 17a, PL-02-676 Warszawa. E-mail odwolania@uzp.gov.pl. Tel.  +48 224587801. URL: www.uzp.gov.pl. Faks  +48 224587700.
VI.5) DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA: 12.10.2009.

Opis potrzeb i wymagań

Załącznik nr 1 - wniosek o dopuszczenie do udziału w dialogu

Załącznik nr 2 - oświadczenie

Załącznik nr 3 - Wykaz wykonanych prac podobnych



Data publikacji ogłoszenia o zamówieniu: 2009/10/19
udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2009/10/19
odpowiedzialny/a:
Iwona Miller
wprowadził/a:
Dawid Milewski
dnia:
2011/11/29 08:48:54
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Dawid Milewski 2011/11/29 08:48:54 Nowa pozycja
Wojciech Krysztofik 2009/10/19 11:43:31 Nowa pozycja