przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-7/72/13
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI DS. SPORTU
Z DNIA 14 MARCA 2013 ROKU


Początek posiedzenia - 10:00
Zakończenie posiedzenia - 12:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Dawid Krystek - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołów z poprzednich posiedzeń komisji.
3. Zagospodarowanie terenu przez Stowarzyszenie Klub Miłośników Odry Zachodniej "MARINA" -wydzierżawienie na okres 30 lat nieruchomości gruntowej przy ul. Tama Pomorzańska cz.dz.nr 9/8 w Szczecinie (ciąg dalszy)
4. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie zgłoszono.


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołów z poprzednich posiedzeń komisji.


Komisja w wyniku głosowania: za - 6 jednogłośnie przyjęła protokoły z posiedzeń komisji w dniu:

  • 13.12.2012 roku
  • 10.01.2013 roku
  • 17.01.2013 roku
  • 14.02.2013 roku
  • 21.02.2013 roku


Ad. pkt. 3.
Zagospodarowanie terenu przez Stowarzyszenie Klub Miłośników Odry Zachodniej "MARINA" -wydzierżawienie na okres 30 lat nieruchomości gruntowej przy ul. Tama Pomorzańska cz.dz.nr 9/8 w Szczecinie (ciąg dalszy)


Przewodniczący Komisji p. D. Krystek dokonał wprowadzenia do tematu , zapoznał zebranych  z opinią Biura Organizacji Pozarządowych nt. stowarzyszenia  (stanowi załącznik nr 3 do protokołu).

Przedstawiciel  ZBiLK p. Wożniak-   ZBiLK   przygotowuje projekt umowy, wątpliwości jego budzi fakt,  iż obecnie forma organizacyjna to stowarzyszenie zwykłe.  Sugeruje wnioskodawcom , aby  dokonali wpisu jako stowarzyszenie rejestrowe KRS (wtedy będą posiadać osobowość prawną), ponadto jego wątpliwości  budzi  zaangażowanie  własnych  środków stowarzyszenia /  opłaty to 738 zł miesięczne (dzierżawa terenu)  plus podatek ok. 200 zł .

p. Krystek- proponuje aby Prezydent  podpisał  umowę tzw. przedwstępna  3 letnią , w tym czasie miasto przyjrzy się realizacji inwestycji i podejmie decyzję  o przedłużeniu  umowy wieloletniej.   

p. Krasiński - Stowarzyszenie Klub Miłośników Odry Zachodniej „Marina” – wyraził obawę przed podpisaniem tak krótkiej umowy, zmieni się władza i decyzyjność. Dodał, iż nie chcą być stowarzyszeniem rejestrowym (nie chcą prowadzić działalności), ponadto jego założenie znowu oddali podpisanie umowy z miastem w czasie.  Inwestycję będą  realizować  z własnych środków.  Stowarzyszenie stara się o ten teren już 6 lat. Podkreślił, że  Stowarzyszenie od Miasta nie chce żadnych środków finansowych. W tym rejonie łamane są wszelkie zasady prawa budowlanego i ochrony środowiska. Osoby tam zamieszkujące są na tym terenie na dziko i nie odprowadzają żadnych podatków z tego tytułu do Miasta, a oni chcą uporządkować taki stan rzeczy.

p. Wożniak- jest przygotowana umowa  (jest na etapie zbierania opinii), w której jest zaproponowany zapis,  iż w terminie 3 lat mają dokonać zagospodarowania terenu, zanim miasto podpisze ją na kolejne 30 lat. W  BOP jest taki zwyczaj, iż przed podpisaniem umowy stowarzyszenie wykazuje się informacjami o  środkach pieniężnych na posiadanym koncie.

p. Lemm- jest za zagospodarowaniem  terenu przez stowarzyszenie,  ale warunki formalno- prawne muszą być spełnione.

p. Krasińcki- Komisja Budownictwa RM w roku 2008 wyraziła pozytywną opinię w sprawie, pod warunkiem półrocznych  sprawozdań  o realizacji harmonogramu.

p. Liktoras- miasto może zabezpieczyć się poprzez  uszczegółowienie umowy . Zwróciła uwagę na mieszkańców tzw. ”dzikich lokatorów” co z nimi?

p. Wożniak– w umowie jest zapis, iż obowiązek usunięcia „dzikich lokatorów” spoczywa na dzierżawcy. Ale już w tej chwili trzy rodziny się zgłosiły do Miasta,  iż będą ponosić opłaty. Umowa przewiduje wszystkie restrykcje, ale zawsze można ją zmodyfikować.

p. Jerzyk- nie zagłosuje nigdy za podpisaniem umowy wieloletniej dot.  przekazania mienia będącego własnością miasta , do czasu uwiarygodnienia  stowarzyszenia.

p. Kolbowicz- RO popiera wniosek, czeka na dostęp do rzeki Odry. W mieście nie ma takich stowarzyszeń, które chcą wyłożyć swoje fundusze aby stworzyć przestrzeń publiczną. Poprzyjmy działania stowarzyszenia, wszystkie niejasności zawrzyjmy w projekcie umowy. Jeżeli w terminie 3 lat spełnią wszystkie  wymogi miasta, to przedłużymy im umowę.

p. Paluch- żaden inwestor nie podejmie się zaangażowania środków, na umowie 3 letniej. Tylko dobrze opracowana umowa wieloletnia daje gwarancję dwóm stronom.

p. Krystek- poprosił o kopię umowy dla potrzeb komisji, a stowarzyszenie poprosił  o dokonanie wpisu do KRS.

p. Wożniak- potrzebują tylko aktu założycielskiego  i kopię skierowania wniosku do KRS. Po dokonaniu powyższego zaproponuje umowę na okres 30 lat (przedłoży komisji do wglądu)  Umowa może zostać przedłużona  po 3 latach po zrealizowaniu harmonogramu przedłożonego przez miasto. W sprawie dostępu do przestrzeni publicznej, zaprasza na wizję lokalną po nabrzeżach, gdzie teren użytkują inne podmioty np. związek wędkarski  i niestety bezumownie  zabraniają dostępu do terenów wodnych.


Ad. pkt. 4.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Nie zgłoszono.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Beata Tubacka
Główny Specjalista BRM
 Dawid Krystek
udostępnił: BRM, wytworzono: 2013/03/07, odpowiedzialny/a: , wprowadził/a: Ewa Peryt, dnia: 2013/03/22 13:35:41
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2013/03/22 13:35:41 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2013/03/14 11:26:30 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2013/03/07 11:19:22 modyfikacja wartości
Beata Tubacka 2013/03/07 11:16:13 nowa pozycja