przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-2/185/06
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI DS. ROZWOJU, PROMOCJI I GOSPODARKI MORSKIEJ
Z DNIA 31 STYCZNIA 2006 ROKU


Początek posiedzenia - 10:00
Zakończenie posiedzenia - 12:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Piotr Kęsik - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Przyjęcie protokolu z poprzedniego posiedzenia Komisji.
3. Zapoznanie się z koncepcją zagospodarowania terenu "Gontynka" (budowa nowoczesnego Aquaparku) zaprezentowaną przez firmę Atzwanger
4. Zaopiniowanie projektów uchwał na sesję RM w dniu 06.02.2006r (346/05, 348/05, 5/06, 6/06, 7/06, 325/05, 8/06)
5. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


 Nie zgłoszono.


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokolu z poprzedniego posiedzenia Komisji.


Komisja w wyniku głosowania  (za-6) przyjęła protokół z dnia  17.01.2006r


Ad. pkt. 3.
Zapoznanie się z koncepcją zagospodarowania terenu "Gontynka" (budowa nowoczesnego Aquaparku) zaprezentowaną przez firmę Atzwanger


Komisja  zapoznała  się  z koncepcją  zagospodarowania  terenu "Gontynka" (budowa nowoczesnego Aquaparku) zaprezentowaną przez firmę  Atzwanger. Materiał pisemny  przedstawiony przez przedstawiciela firmy- stanowi zał. do protokołu.

P. Marek Kęsy, przedstawiciel firmy poinformował o warunkach, jakie proponuje firma, planowany koszt inwestycji to ok 22 mln euro. Jeżeli chodzi o finansowanie- kredyty bankowe - 9 mln  euro, fundusze unijne pozyskane przez miasto to 12 mln euro(alternatywnie miasto wnosiłoby do spółki 1,5 mln zł euro rocznie). Przez 25 lat spółka posiada większość udziałów, po tym okresie- spółka ulega rozwiązaniu a obiekt  staje się  własnością  miasta  nieodpłatnie. Nie stawiają warunków odnośnie  budowy tam hipermarketu, jest zdziwiony faktem, że miasto nie stawia żadnych oczekiwań odnośnie w.w.

Przewodniczący Komisji P. Kęsik przypomniał zebranym o kryteriach, którymi miasto  ma się  kierować przy wyborze ofert.  Pyta dyr. Berlińską o ocenę tej propozycji  i o kryteria.

dyr. Berlińska stwierdziła, że opracowane są   założenia do przetargu, jeżeli chodzi o formę przekazania terenu- Kolegium  zdecydowało, że będzie to 30 letnia dzierżawa. Jest przeprowadzona analiza dot. zagospodarowania i eksploatacji terenu oraz założenia  programowe, jest tez prowadzona konfrontacja z innymi miastami, gdzie takie Aqua-parki już istnieją).

Radna M. Jacyna-Witt  jest zdania, że to miasto powinno dokładnie określić co chce i jak to ma wyglądać. Jeżeli teren jest atrakcyjny, musi być  ogłoszony konkurs na zagospodarowanie terenu, wówczas wygrywa najlepsza oferta. Jeżeli  miasto ogłosi przetarg (bez  wcześniejszej koncepcji zagospodarowania) miasto nie będzie w stanie wybrać najlepszej propozycji.

P. M. Kęsy stwierdził, ze teren Gontynki jest b. atrakcyjny, można tam stworzyć centrum rozrywki lub np wybudować tam  klinikę (centrum) rehabilitacji. Ale brak jest konkretnych  rozmów  przedstawicieli miasta z firmą  Atzwanger. Umawiali się wielokrotnie z Prezydentem Dlouchy, ale nie potraktowano ich poważnie.  P. Kęsy stoi na stanowisku, ze miasto powinno określić co chce i za jaką  kwotę -  potem można negocjować pozostałe warunki.

Radny Słowacki pyta dyr. Berlińską , czy jest przygotowany harmonogram prac związanych z  zabudową Gontyny?

Dyr. Berlińska potwierdziła, jest  taki harmonogram dojścia do przetargu, dostarczy radnym powyższe dokumenty.

Radny Wijas uważa, że Komisja nie jest od wydawania opinii w sprawie zagospodarowania terenu Gontyny i proponowanych   ofert. Radni dziś  wysłuchają propozycji, zapoznają się  z pozostałymi ofertami i harmonogramem czasowym. Będą  czekać na decyzję Prezydenta w tej sprawie.  (po przetargu).

 

 

 


Ad. pkt. 4.
Zaopiniowanie projektów uchwał na sesję RM w dniu 06.02.2006r (346/05, 348/05, 5/06, 6/06, 7/06, 325/05, 8/06)


Komisja opiniowała następujące projekty uchwał:

Wprowadzenia  do projektów uchwał dokonał p. dyr. M. Cehak- Biuro Planowania Przestrzennego Miasta.

346/05 – przystąpienia do sporządzenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego “Bukowo – Park Leśny” w Szczecinie. Projekt uchwały stanowi zal. do protokołu. Komisja w wyniku głosowania (za-6, wstrz-1)  pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały.

348/05 – przystąpienia do sporządzenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego “Bukowo – Górna” w Szczecinie. Projekt uchwały stanowi zal. do protokołu. Komisja w wyniku głosowania (za-6, wstrz-1)  pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały.

5/06 – przystąpienia do sporządzenia zmiany Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego “Gumieńce – Słowieńsko” w Szczecinie. Projekt uchwały stanowi zal. do protokołu. Komisja w wyniku głosowania (za-6, wstrz-1)  pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały.

6/06 – przystąpienia do sporządzenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego “Śródmieście Północ – Czesława 7” w Szczecinie. Projekt uchwały stanowi zal. do protokołu. Komisja w wyniku głosowania (za-6, wstrz-1)  pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały.

7/06 – przystąpienia do sporządzenia zmiany II edycji zmian miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Szczecina, na obszarze dzielnicy Śródmieście dla terenu “Drzetowo – Jana Chryzostoma Paska 34” w Szczecinie. Projekt uchwały stanowi zal. do protokołu. Komisja w wyniku głosowania (za-6, wstrz-1)  pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały.

325/05 – zmiany uchwały w sprawie określenia zasad prowadzenia przez Zarząd Miasta gospodarki majątkiem Gminy Szczecin w zakresie: nabywania, zbywania i obciążania zabudowanych i niezabudowanych nieruchomości gruntowych oraz ich wydzierżawiania lub najmu na okres dłuższy niż trzy lata.

Komisja po zapoznaniu sie z II wersją projektu przedstawioną  przez dyr. Wajdziaka - pozytywnie zaopiniowała projekt (za-za-7).

 


Ad. pkt. 5.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Nie zgłoszono.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Anna Myślińska
Inspektor BRM
 Piotr Kęsik
udostępnił:
wytworzono:
2007/12/31 13:07:58
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Monika Bekisz
dnia:
2006/02/06 11:31:40
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Monika Bekisz 2006/02/06 11:31:40
Anna Myślińska 2006/02/03 13:03:19
Anna Myślińska 2006/01/24 13:36:26
Anna Myślińska 2006/01/11 10:31:21