przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-5/36/03
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI DS. EDUKACJI, KULTURY I SPORTU
Z DNIA 16 WRZEŚNIA 2003 ROKU


Początek posiedzenia - 13:00
Zakończenie posiedzenia - 15:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Jędrzej Wijas - Wiceprzewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Wiceprzewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Przyjęcie porządku posiedzenia.
2. Przedstawienie analizy finansowej szkół prowadzonych przez Miasto Szczecin w roku 2002 oraz zmiany w budżecie Miasta Szczecina w zakresie edukacji
3. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Przyjęcie porządku posiedzenia.


Porządek posiedzenia został przyjęty w wyniku głosowania 9 - za /jednogłośnie/.


Ad. pkt. 2.
Przedstawienie analizy finansowej szkół prowadzonych przez Miasto Szczecin w roku 2002 oraz zmiany w budżecie Miasta Szczecina w zakresie edukacji


Komisja przeanalizowała informację nt. kosztów utrzymania szkół i placówek na jednego ucznia w 2002 r. (dokument stanowi załącznik nr 3 do niniejszego protokołu). Wyjaśnień udzieliła Pani Bożena Brzycka Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty i Kultury Fizycznej.

W dalszej części posiedzenia Komisja zajęła się wstępnym omawianiem projektu uchwały nr 165/03 wersja 3 w sprawie zmian budżetu i zmian w budżecie Miasta Szczecina na 2003 r. (projekt uchwały stanowi załącznik nr 4 do niniejszego protokołu).

Wyjaśnień dokonała Pani Iwona Bobrek Kierownik Biura Budżetu. W szczególności powiedziała, że wydatki na oświatę to ok. 50% budżetu miasta, lecz w następnych latach wydatki te mogą wzrosnąć. Jest nowa ustawa finansowa, która uzależnia samorząd. Pozostałe środki - subwencje zostaną uzyskane w zależności od ilości uczniów na terenie miasta. Stwierdziła również, że tendencja jest spadkowa co widać po liczbie urodzeń. A ta sytuacja ma przełożenie na budżet miasta.

Pan Mirosław Czekaj Skarbnik Miasta dodał, że do budżetu nie wpływają pieniądze z podatku od nieruchomości z Papierni Skolwin i od Stoczni Szczecińskiej Nowa. Poza tym w planowanym budżecie musi być zachowana rezerwa na koszty procesowe. Stwierdził, że jeżeli chodzi o dzieci z gmin ościennych uczących się w Szczecinie to miasto nie ma środków prawnych, aby żądać od tych gmin pieniędzy za naukę uczniów. Miasto może jedynie prosić. Poza tym majętniejsza część mieszkańców buduje domy jednorodzinne i wyprowadza się na obrzeża miasta. Tereny na których się budują przynależą do gmin ościennych, a podatki które płacą wpływają do tamtejszych budżetów.


Ad. pkt. 3.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Radny Bartosz Arłukowicz zaproponował, aby na jednym z kolejnych posiedzeń przeanalizować sytuację finansową i podsumować działalność kulturalną w sezonie 2003 Szczecińskiej Agencji Artystycznej. Radni w wyniku głosowania 9 - za /jednogłośnie/ przyjęli w/w wniosek.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Wiceprzewodniczący Komisji
 
Marta Wikieł
Podinspektor BRM
 Jędrzej Wijas
udostępnił:
wytworzono:
2007/12/31 13:07:58
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Marta Klimek
dnia:
2003/09/11 12:16:30
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2003/09/11 12:16:30