przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-8/22/03
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI REWIZYJNEJ
Z DNIA 1 PAŹDZIERNIKA 2003 ROKU


Początek posiedzenia - 12:00
Zakończenie posiedzenia - 14:00

Posiedzenie Komisji otworzyła i przewodniczyła obradom p. Beata Tokarzewska - Przewodnicząca Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodnicząca zaproponowała następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Przyjęcie porządku posiedzenia.
2. Przyjęcie protokołu z posiedzenia Komisji w dn. 17 września 2003 r.
3. Wyjaśnienia Pani Anny Nowak - Zastępcy Prezydenta Miasta dot. kontroli przeprowadzonej w Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej.
4. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Przyjęcie porządku posiedzenia.


Komisja przyjęła porządek obrad w wyniku głosowania /5-za, jednogłośnie/.


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołu z posiedzenia Komisji w dn. 17 września 2003 r.


Komisja przyjęła protokół w wyniku głosowania /5-za, jednogłośnie/.


Ad. pkt. 3.
Wyjaśnienia Pani Anny Nowak - Zastępcy Prezydenta Miasta dot. kontroli przeprowadzonej w Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej.


P. Anna Nowak – Zastępca Prezydenta Miasta - dokonując wyjaśnień w sprawie realizacji wniosków pokontrolnych poinformowała, że obecnie dzieci umieszczane w Pogotowiu Opiekuńczym otrzymują raz w miesiącu 10 zł czyli to zalecenie to zostało zrealizowane i Wojewoda został o tym poinformowany


P. Stanisław Bąbolewski - Kierownik Referatu Polityki Społecznej w Wydziale Zdrowia i Opieki Społecznej - poinformował, że zwiększenie etatów w Domu Kombatanta przy ul. Romera jest już zaplanowane.

P. A. Nowak – wyjaśniła, że mimo trudnej sytuacji na rynku pracy, jak sie okazuje, trudno jest pozyskać osoby do pracy z ludźmi starymi na etacie pielęgniarek. Dlatego Pani Prezydent rozważa czy, być może już w szkołach przygotowujących ludzi do pracy socjalnej nie należałoby utworzyć specjalnego kierunku, tym bardziej, że społeczeństwo coraz bardziej się starzeje. Obecnie znaleziono możliwość zwiększenia etatów do 5.

P. Stanisław Bąbolewski – poinformował, że wg informacji uzyskanych z Urzędu Pracy ok. 65 pielęgniarek jest obecnie zarejestrowanych jako bezrobotne i z nimi właśnie będą podejmowane rozmowy.

Radna E. Malanowska – zapytała czy istnieje możliwość dalszego zwiększenia etatów?

P. A. Nowak – wyjaśniła, że być może w IV kwartale br. pojawi się taka możliwość. Zapewniła Komisję, że Kolegium jak najbardziej ma na uwadze utrzymanie wymaganych standardów w placówkach prowadzonych przez miasto.

Radny W. Hawryszuk – zapytał, czy istnieje możliwość zwiększenia oferty dla osób zainteresowanych o przeprowadzenie przeszkolenia przygotowującego do pracy z ludźmi starymi? 

P. A. Nowak – wyjaśniła, że w zakresie opieki nad ludźmi starymi miasto poszukuje także rozwiązań we współpracy z organizacjami pozarządowymi. W sprawie nie zakończonej inwestycji w placówce przy ul. Kruczej wyjaśniła, że jej niezakończenie spowodowało zwiększenie kosztów utrzymania Domu w 2003 roku. Z prac, które zostaną wykonane w tym roku wymieniła postawienie ogrodzenia. Zakończenie remontu skrzydła będzie kończone etapami (piętrami). Zwiększony zostanie także zakres działania Domu o rehabilitację - w ramach możliwości lokalowych placówki.

Poinformowała, że w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Broniewskiego liczba miejsc z 70 została zwiększona do 85 oraz utworzono dzienny dom pobytu ludzi chorych na altshaimera.

Komisja zapoznała się z: odpowiedzią  Zastępcy Prezydenta A. Nowak na wniosek Nr 8 i 9 Komisji oraz materiałami dot. Pogotowia Opiekuńczego, Domu Pomocy Społecznej przy ul. Broniewskiego i Domu Pomocy Społecznej przy ul. Romera.


Ad. pkt. 4.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Komisja wysłuchała skargi Pana Czesława Płazy dot. wymeldowania go z domu przy ul. Ruskiej 9, który stanowi jego współwłasność.

Z aktami sprawy zapoznał się radny W. Hawryszuk, który zreferował sprawę członkom Komisji.

P. Izabela Wagner - Biuro Obsługi Interesantów - wyjaśniła, że podstawą do zameldowania jest zamieszkanie w miejscu gdzie osoba chce być zameldowana. Pan Płaza w chwili obecnej występuje o przywrócenie terminu, czego w świetle obowiązujących przepisów nie może uzyskać. Jedyną rzeczą, którą może zrobić Pan Płaza to wystąpić do sądu o przywrócenie posiadania i po zamieszkaniu w domu przy ul. Ruskiej 9 wystąpić o zameldowanie - o czym został poinformowany. 

Radna E. Malanowska – zawnioskowała o przedstawienie Komisji procedury administracyjnej dot. zameldowywania i wymeldowywania osób z ich własności. 

Komisja przez aklamację przyjęła stanowisko w brzmieniu:

Komisja Rewizyjna wnosi o przeprowadzenie kontroli przez Wydział Kontroli i Audytu Wewnętrznego w sprawie wymeldowania P. Czesława Płazy  z lokalu przy ul. Ruskiej 9 oraz przedstawienie Komisji procedury i kilku podobnych przykładów załatwienia sprawy zameldowania i wymeldowania osób będących współwłaścicielami nieruchomości.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodnicząca Komisji
 
Marta Klimek
Inspektor BRM
 Beata Tokarzewska
udostępnił:
wytworzono:
2007/12/31 13:07:58
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Marta Klimek
dnia:
2003/09/26 11:20:51
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2003/09/26 11:20:51