przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-8/67/05
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI REWIZYJNEJ
Z DNIA 6 LIPCA 2005 ROKU


Początek posiedzenia - 11:00
Zakończenie posiedzenia - 13:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Arkadiusz Litwiński - Wiceprzewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Wiceprzewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Informacja Prezydenta o podjętych działaniach dot. nieruchomości przy ul. Pomorskiej 66 (Dz. 14/1 obręb 65 Dąbie)
3. Stan realizacji sprzedaży mieszkań dotychczasowym najemcom przez Szczecińskie Centrum Renowacyjne.
4. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Na wniosek przedstawicieli SCR Komisja w wyniku głosowania /5-za, jednogłośnie/ postanowiła zamienić kolejność punktu 2 i 3.


Ad. pkt. 3.
Stan realizacji sprzedaży mieszkań dotychczasowym najemcom przez Szczecińskie Centrum Renowacyjne.


P. Dariusz Pęchorzewski - Prezes Szczecińskiego Centrum Renowacyjnego - poinformował, że 29 najemców mieszkań znajdujących się w kwartałach remontowanych przez SCR ma prawo do nabycia mieszkań z 90% bonifikatom. Przeprowadzenie tych sprzedaży spowoduje powstanie straty po stronie spółki w kwocie 2.100.000 zł. Zwrócił uwagę, że powstanie tej straty wpłynie na podejście banku przy udzielaniu kredytu inwestycyjnego na przeprowadzenie renowacji kwartału 21.

Wiceprzewodniczący A. Litwiński - stwierdził, że wartość mieszkań wniesionych do Spółki aportem przez miasto została źle oszacowana.

P. Stefan Mazukiewicz - SCR - przyznał, że aport rzeczywiście nie przewidywał 90% zniżki przy wykupie przedmiotowych mieszkań. Przedstawił trzy możliwe rozwiązania:

  • obniżenie wartości kapitału zakładowego o kwotę 2.100.000 zł, jednak wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia postępowania konwokacyjnego
  • dokonanie przez gminę dopłaty w wysokości 2.100.000 zł
  • wykluczenie sprzedaży mieszkań z bonifikatą

P. D. Pęchorzewski - poinformował, że każdy z mieszkańców otrzymał protokół uzgodnień mówiące m.in. o tym, że po wykupie właściciele będą ponosić koszty przeprowadzonej renowacji. Większa część tych protokołów została już podpisana.

P. Jerzy Krawiec - Zastępca Prezydenta Miasta - poinformował, że nie zgodził się na zmniejszenie wartości aportu wniesionego do spółki i nie zrobi tego bez udziału Rady Miasta.

Komisja w wyniku głosowania /6-za, jednogłośnie/ przyjęła stanowisko w brzmieniu:

Komisja Rewizyjna po zapoznaniu się z trzema propozycjami przedstawionymi przez Zarząd Spółki SCR a dotyczącymi sposobów umożliwienia sprzedaży na warunkach preferencyjnych mieszkań objętych zapisem uchwały Nr LVI/1268/02 z dnia 02.10.2002r w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki Szczecińskie Centrum Renowacyjne Sp. z o.o. i objęcia udziałów przez Gminę Miasto Szczecin, pozytywnie opiniuje wariant I polegający na obniżeniu kapitału zakładowego Szczecińskiego Centrum Renowacyjnego Spółka z o.o. połączony z jednoczesnym umorzeniem udziałów, bez wynagrodzenia dla wspólnika i przeniesienie wartości umorzonych udziałów do kapitału zapasowego.


Ad. pkt. 2.
Informacja Prezydenta o podjętych działaniach dot. nieruchomości przy ul. Pomorskiej 66 (Dz. 14/1 obręb 65 Dąbie)


P. Krzysztof Gajewski - Zastępca Dyrektora Wydziału Gospodarki Nieruchomościami - poinformował, że w lutym br. została przeprowadzona wizja lokalna na przedmiotowej nieruchomości. Wezwano dzierżawcę do przedstawienia wszystkich dotychczas podpisanych umów dot. nieruchomości przy ul. Pomorskiej 66. W marcu br. prokuratora zażądała wszystkich dokumentów posiadanych przez miasto, które miała w posiadaniu do maja. Ponownie wezwano dzierżawce do dostarczenia dokumentów czego dzierżawca odmówił powołując się na tajemnicę handlową. W związku z powyższym miasto wyznaczyło dwie osoby, które za zgodą dzierżawcy mają mieć wgląd w dokumenty przedstawione przez dzierżawcę i sprawdzić czy umowy zawierane przez dzierżawcę nie są sprzeczne z umową główną zawartą z miastem. Do spotkania miało dojść w dniu dzisiejszym, ale ze względów zdrowotnych dzierżawcy zostało odwołane. Poinformował, że do końca miesiąca prowadzona kontrola powinna zostać zakończona i zobowiązał się do przedstawienia Komisji Rewizyjnej jej wyników.


Ad. pkt. 4.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Radny E. Trokowski - zawnioskował o zaplanowanie dalszych prac Komisji w związku z kontrolą w zakresie prawidłowości gospodarowania nieruchomościami przez miejskie instytucje.

Wiceprzewodniczący A. Litwiński - przypomniał, że Komisja jeszcze oczekuje na uzyskanie odpowiedzi na swój ostatni dezyderat.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Wiceprzewodniczący Komisji
 
Marta Klimek
Inspektor BRM
 Arkadiusz Litwiński
udostępnił:
wytworzono:
2007/12/31 13:07:58
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Marta Klimek
dnia:
2005/09/13 12:26:37
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2005/09/13 12:26:37
Marta Klimek 2005/07/06 13:49:30
Marta Klimek 2005/07/01 14:23:13
Marta Klimek 2005/06/27 12:11:37