przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-9/67/04
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI INWENTARYZACYJNEJ
Z DNIA 20 MAJA 2004 ROKU


Początek posiedzenia - 08:30
Zakończenie posiedzenia - 10:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Henryk Jerzyk - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Przyjęcie porządku posiedzenia.
2. Przyjęcie protokołu z posiedzenia Komisji 13.05.2004r
3. Informacja Dyrektora BPPM na temat prac w zakresie przygotowania planów zagospodarowania przestrzennego Miasta Szczecina + harmonogram ich przedłożenia Radzie Miasta
4. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Przyjęcie porządku posiedzenia.


Porządek obrad został przyjęty w wyniku głosowania /10-za/ jednogłośnie.


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołu z posiedzenia Komisji 13.05.2004r


Protokół z w/w posiedzenia Komisji został przyjęty w wyniku głosowania /10-za/ jednogłośnie.


Ad. pkt. 3.
Informacja Dyrektora BPPM na temat prac w zakresie przygotowania planów zagospodarowania przestrzennego Miasta Szczecina + harmonogram ich przedłożenia Radzie Miasta


Przewodniczący Komisji H.. Jerzyk - wyraził swoje niezadowolenie ze spóźnienia Dyrektora BBPM oraz niedostarczenia dla Komisji harmonogramu przedłożenia planów zagospodarowania przestrzennego Miasta Radzie Miasta.

P. M. Cehak (BPPM) - wyjaśnił, że opracowanie harmonogramu uchwalania planów przez Radę Miasta jest po prostu niemożliwe. Natomiast, jeśli Komisja jest zainteresowana harmonogramem opracowywania przez BPPM planów, to taki harmonogram jest możliwy do realizacji i zostanie przedłożony Komisji. Dla przykładu podał uchwały do planu, które są wielokrotnie zaskarżane i oprotestowywane. Następnie przedstawił problemy związane z wyodrębnieniem terenów pod inwestycje miejskie oraz tereny wyłączone z planowania tj. tereny lasów i wód, które nie potrzebują szybkiego planowania. Omówił  tereny na których są uchwalone zmiany od 1995 roku i funkcjonują nadal w obrocie prawnym m.in cmentarz i Wyspa Pucka. Dodał, że  przystąpienie do planu może nastąpić dopiero po opracowaniu podkładów geodezyjnych, a BPPM odstąpiło od opracowywania niektórych planów z powodu ich zaawansowania w sporządzeniu przez poprzednie lata.

Przewodniczący Komisji H. Jerzyk - stwierdził, że Komisja będzie monitorowała sprawę przedkładania i uchwalania planów zagospodarowania przestrzennego przez RM. Poprosił o przedłożenie na następne posiedzenie Komisji harmonogramu wyłożenia planów zagospodarowania przestrzennego do publicznego wglądu.

Radny J. Modrzejewski - uznał, że Komisja jest niedoinformowywana w tej sprawie, a z tego co obserwuje przez wiele lat pracy w RM, radni nie mają żadnego udziału w kreowaniu zmian do planu.

Radny A. Litwiński - stwierdził, że Komisja Inwentaryzacyjna powinna zajmować się sprawami do których została powołana. Przypomniał, że to Rada Miasta uchwala plany zagospodarowania przestrzennego Miasta, gdzie wcześniej  merytoryczne komisje stałe RM szczegółowo się tym zajmują. Poruszył kwestię zagospodarowania terenu Międzyodrza. Uznał, że kolejność uchwalania planów powinna zależeć od terenów na które będą poszukiwani inwestorzy.

Radny J. Modrzejewski - stwierdził, że w planowaniu przestrzennym należy patrzeć perspektywicznie i hierarchicznie

P. M. Cehak - podkreślił, że nie ma możliwości określenia harmonogramu przedkładania planów Radzie Miasta. Następnie wymienił warunki, jakie musza być spełnione przy przedkładaniu planów zagospodarowania przestrzennego Miasta Radzie Miasta:  

1. podkłady geodezyjne +ekofizjografia

2. zgodność ze studium uwarunkowań

3. ilość i ważność zgłaszanych wniosków przez mieszkańców

4. proces wyłożenia planów do publicznego wglądu

P. K. Michalski (BPPM) - podał przykład przygotowania planu pod szybki tramwaj, gdzie obecnie  ma być zmieniana koncepcja.

Komisja postanowiła powrócić do tematu przygotowywania planów zagospodarowania przestrzennego Miasta Szczecina na następnym posiedzeniu.  

 


Ad. pkt. 4.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Nie zgłoszono




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Ewa Płotwicka
Inspektor BRM
 Henryk Jerzyk
udostępnił:
wytworzono:
2007/12/31 13:07:58
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Ewa Peryt
dnia:
2004/05/24 11:58:44
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2004/05/24 11:58:44
Ewa Peryt 2004/05/14 08:31:07