przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-6/166/06
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI DS. ZDROWIA I POMOCY SPOŁECZNEJ
Z DNIA 23 MARCA 2006 ROKU


Początek posiedzenia - 13:00
Zakończenie posiedzenia - 15:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Bartosz Arłukowicz - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
3. Wydanie opinii do wniosku J.M. Rektora Pomorskiej Akademii Medycznej w sprawie zamiany nieruchomości i przekazania PAM budynku przy ul. Powstanców Wielkopolskich 66/68- c.d. posiedzenia z dnia 09 lutego br.
4. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie  zgłoszono.


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.


Komisja  w wyniku głosowania (za-5) przyjęła protokół z dnia 16.03.2006r.


Ad. pkt. 3.
Wydanie opinii do wniosku J.M. Rektora Pomorskiej Akademii Medycznej w sprawie zamiany nieruchomości i przekazania PAM budynku przy ul. Powstanców Wielkopolskich 66/68- c.d. posiedzenia z dnia 09 lutego br.


Przewodniczący  Komisji przypomniał poprzednie posiedzenie Komisji, na którym ustalono, że Prezydent Zalewski udostępni listę lokali użytkowych w mieście (ze szczególnym  uwzględnieniem dzielnicy Pomorzany). Komisja miała przeanalizować, gdzie ewentualnie można byłoby  wykorzystać  pomieszczenia na potrzeby poradni przyklinicznej dla PAM-u.  Wniosek J.M. Rektora  o udostępnienie lokalu na Powstańców WLkp. 68 jest bezpodstawny, bowiem  zgodnie z przedstawionym przez dyr. Słokę MZOG materiałem (patrz załącznik nr 5) pomieszczenia te są w całości wykorzystane.

Z analizy dokumentów przedstawionych przez Prezydenta   Zalewskiego wynika, że lokal, który nadawałby się na zaadoptowanie na potrzeby medyczne, znajduje się  pod adresem  Powstańców Wlkp. 34. Jest to powierzchnia 1349 m kw( 294 m kw lokal i teren o powierzchni 1056m). Prowadzona jest tam działalność  charytatywna przez kościół niewiadomego wyznania. Dług, który posiada organizacja z tytułu niepłacenia należności czynszowych wynosi 200 tys zł, lokal zajmowany jest bez umownie, a  sprawa w chwili obecnej jest w sądzie.

Kanclerz PAM p. Łuczak stwierdził, że lokal ten spełniałby oczekiwania  PAM, są  zainteresowani rozmowami w tej sprawie.

Komisja w związku z w/w wystąpiła do Prezydenta Miasta ze stanowiskiem o treści:

     W związku ze staraniami  J.M. Rektora Pomorskiej Akademii Medycznej dotyczącymi  pozyskania z zasobów miejskich lokalu na prowadzenie  poradni  przyklinicznej świadczącej usługi medyczne w ramach  umowy z NFZ,  Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej RM Szczecina wnosi o sprawdzenie  stanu prawnego lokalu przy ul. Powstańców Wielkopolskich 34.

Komisja po zapoznaniu  się  z wykazem  obiektów przedstawionych jej  przez Prezydenta Zalewskiego, stoi na stanowisku, że wspomniany lokal spełniałby warunki na prowadzenie  poradni przyklinicznej. W związku z powyższym, Komisja zwraca się  o rozważenie możliwości współpracy miasta z PAM w tym zakresie i rozpoczęcie rozmów z J.M.Rektorem nt ewentualnego przekazania w/w obiektu.

Stanowisko przegłosowano (za-6- jednogłośnie).

 


Ad. pkt. 4.
Sprawy różne i wolne wnioski.


W tym punkcie porządku obrad, Komisja zapoznała się   z materiałem filmowym (Program p. Fajbusiewicza"Życie po zbrodni", emitowanym w dniu 15.03.06 na łamach tvp).   Materiał filmowy stanowi  zał. do protokołu.

Komisja po dyskusji, postanowiła zwrócić się  do dyr.  Miejskiego Ośrodka Interwencji kryzysowej  o wyjaśnienia pisemne. (za-6-jednogłośnie).

    Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej RM Szczecina, po zapoznaniu się z materiałem filmowym (program red. Fajbusiewicza "Życie po zbrodni" emitowanym  przez TVP w środę 15.03.2006r ) dot. sposobu  udzielenia pomocy  przez pracowników  MIOK-u rodzinie zamordowanego w Wielgowie  dziecka (Państwo  Mackiewicz)  zwraca się  o udzielenie wszelkich wyjaśnień  dot. w/w faktu. Komisja oczekuje na informacje pisemne do dnia 7 kwietnia br.

Komisja po otrzymaniu  wyjaśnień pisemnych, powróci do tematu.

Kolejną  sprawą zgłoszoną w tym punkcie porządku obrad, była sprawa absencji na posiedzeniach Komisji radnego Edmunda Trokowskiego, Nieobecność  ta spowodowana była chorobą radnego i  pobytem w szpitalu w dniach od 27.01.2006 do dnia 15.03.2006r. Radny poruszył ten temat w związku z pojawiającymi  się  na łamach prasy  komentarzami, podważającymi fakt pobytu radnego w placówce ochrony zdrowia. Komentarze te  ugodziły w dobre imię radnego.

Innych spraw nie zgłoszono.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Anna Myślińska
Inspektor BRM
 Bartosz Arłukowicz
udostępnił:
wytworzono:
2007/12/31 13:07:58
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Anna Myślińska
dnia:
2006/04/12 07:51:33
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Anna Myślińska 2006/04/12 07:51:33
Anna Myślińska 2006/03/10 12:47:58
Anna Myślińska 2006/03/09 10:35:56
Anna Myślińska 2006/03/09 10:22:26