przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-7/14/03
Z POSIEDZENIA WYJAZDOWEGO 
KOMISJI DS. BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO I SAMORZĄDNOŚCI
Z DNIA 18 LUTEGO 2003 ROKU


Początek posiedzenia - 12:00
Zakończenie posiedzenia - 15:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Piotr Jania - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Przyjęcie porządku posiedzenia.
2. Problemy Bezpieczeństwa na Wyspie Puckiej
3. Sprawy różne i wolne wnioski.

Ad. pkt. 1.
Przyjęcie porządku posiedzenia.


Porządek posiedzenia został przyjęty w wyniku głosowania 5 - za /jednogłośnie/.


Ad. pkt. 2.
Problemy Bezpieczeństwa na Wyspie Puckiej


W dalszej części posiedzenia odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji, na którym radni zapoznali się z problemami mieszkańców Wyspy Puckiej.

p. Andrzej Kropopek Przewodniczący Rady Osiedla Międzyodrze - Wyspa Pucka podczas objazdu Wyspy Puckiej przedstawił najważniejsze problemy mieszkańców tego terenu, w szczególności powiedział, że:

  • obok Przepompowni ZWiK - u stoi w połowie zatopiony kuter rybacki od wielu lat. Wielokrotnie próbowaliśmy interwencji do władz miasta, aby usunąć ten kuter ponieważ on stanowi zagrożenie dla dzieci i młodzieży szczególnie w okresie letnim,
  • na ul. Kanałowej 1 stoi budynek po szkole podstawowej, z której to zrobiono hotel kolejowy. Natomiast on nie przynosił korzyści i obecnie mieszkają w nim ludzie "na dziko";
  • na Wyspie Puckiej jest fatalny stan dróg miejskich;
  • nasytąpiła zmiana w planach zagospodarowania przestrzennego, w którym to zmieniono bieg ulicy Kanałowej. W związku z tym mieszkańcy ulicy Okrętowej dowiedzieli się z rachunków o zmianie swojego adresu, nikt z magistratu ich o tym nie poinformował.

Państwo Fijałkowscy skarżyli się na dziwny podział geodezyjny terenu, na którym mieszkają. W szczególności powiedzieli, że szambo, które mają przy swoim domu zostało wydzielone na następną działkę. Poza tym powiedzieli, że droga która znajduje się obok ich domu została podzielona i należałoby ją przesunąć, co wiąże się z ogromnymi kosztami, które będą musięli ponieść również mieszkańcy.

p. Krystyna Badura przedstawiła swoją sytuację. Powiedziała, że jej dom posiada dwa numery porządkowe. Rachunki przychodzą na nowy adres, a pisma z Urzędu Miejskiego mają podwójny adres. Skarżyła się na złe funkcjonowanie Urzędu. Poza tym powiedziała, że jej syn był w urzedzie odebrać dowód osobisty i z urzędu zmieniono mu adres zamieszkania. W tej chwili jest taka sytuacja, że w jednym domu mieszkają trzy osoby i jedna z nich zameldowana jest na zupełnie inny adres. (skarga p. Krystyny, Dariusza Badura stanowi załącznik nr 3 do niniejszego protokołu, skarga p. Krzysztofa Badura stanowi załącznik nr 4 do niniejszego protokołu).

p. Jan Żołnierowicz przedstawił podobną swoją sytuację co p. Badura (skarga stanowi załącznik nr 5 do niniejszego protokołu)

p. A. Kropopek objeżdżając wyspę przedstawiał dalsze problemy mieszkańców, a w szczególności powiedział, że rolnicy, którzy mieszkają na wyspie są co jakiś czas przesiedlani, tzn. ich pola przenoszone w nowe miejsca.

Radny B. Trzos zapytał jaki procent rolników mieszka na wyspie?

p. A. Kropopek powiedział, że 23 - 25 rodzin na 100 to rolnicy.

p. A. Kropopek pokazał członkom komisji nowo powstające działki ogrodowe, do których doprowadzone są "media" (prąd, woda). Powiedfział również, że podczas budowy tych działek ulegają dewastacji domy, które znajdują się przy drodze przejazdu ciężkiego sprzętu. Stwierdził także, że Rada Osiedla pomimo różnego rodzaju interwencji nie może nic zdziałać.

 


 

 


Ad. pkt. 3.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Przewodniczący Komisji stwierdził, że porządek posiedzenia został wyczerpany, zwołał kolejne posiedzenie komisji na dzień 04.03.2003 r. godzina 12.00.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Marta Wikieł
Podinspektor BRM
 Piotr Jania
udostępnił:
wytworzono:
2007/12/31 13:07:58
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Anna Myślińska
dnia:
2004/08/06 11:51:41
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Anna Myślińska 2004/08/06 11:51:41
Marta Czapiewska 2003/02/17 16:01:54