przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-9/31/03
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI INWENTARYZACYJNEJ
Z DNIA 24 WRZEŚNIA 2003 ROKU


Początek posiedzenia - 08:30
Zakończenie posiedzenia - 10:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Henryk Jerzyk - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Przyjęcie porządku posiedzenia.
2. Przyjęcie protokołu z posiedzenia 17.09.2003r.
3. Informacja Prezydenta Miasta w sprawie ewentualnego zaangażowania się Miasta w planowaną w najbliższych tygodniach konferencją nt. przekształcenia użytkowania wieczystego na własność (informacja powinna zawierać wkład Miasta w przedsięwzięcie i jego przewidywany program)
4. Informacja nt. zamierzeń odpowiednich instytucji w sprawie realizacji postulatów zawartych w petycji i zgłoszonych na spotkaniu 10.09.2003r. przez członków Osiedla Rzemieślniczego przy ul. Ofiar Stutthofu w Szczecinie.
5. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Przyjęcie porządku posiedzenia.


Porządek obrad został przyjęty w wyniku głosowania / 10-za/ jednogłośnie.


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołu z posiedzenia 17.09.2003r.


Protokół z w/w posiedzenia Komisji został przyjęty w wyniku głosowania /10-za/ jednogłośnie.


Ad. pkt. 3.
Informacja Prezydenta Miasta w sprawie ewentualnego zaangażowania się Miasta w planowaną w najbliższych tygodniach konferencją nt. przekształcenia użytkowania wieczystego na własność (informacja powinna zawierać wkład Miasta w przedsięwzięcie i jego przewidywany program)


Przewodniczący Komisji H. Jerzyk - wyjaśnił, że Dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta Pan Roszkowski poinformował, że nie udało się ustalić żadnych informacji w sprawie tej konferencji. Jednocześnie Pan Roszkowski przekazał informacje, że jest przygotowywana sesja nt. uwłaszczenia, jednak nie zna terminu i zakresu tematyki.

P. W. Gostyński - potwierdził, że prof. Biela ma przyjechać w tej sprawie, ale nic nie wiadomo o konferencji naukowej w tej sprawie.

Radny J. Modrzejewski - wyraził swoje oburzenie niedoinformowaniem Komisji o tak ważnych tematach.

P. H. Jerzyk - zgłosił dezyderat o treści: Komisja Inwentaryzacyjna RM wnosi do Prezydenta Miasta o przekazanie informacji w sprawie przygotowywanej sesji RM nt. uwłaszczenia. Komisja prosi w szczególności o podanie celu, tematu i terminu sesji oraz harmonogramu jej przygotowania.

Komisja w wyniku głosowania /7-za/ jednogłośnie przyjęła w/w wniosek.

 


Ad. pkt. 4.
Informacja nt. zamierzeń odpowiednich instytucji w sprawie realizacji postulatów zawartych w petycji i zgłoszonych na spotkaniu 10.09.2003r. przez członków Osiedla Rzemieślniczego przy ul. Ofiar Stutthofu w Szczecinie.


Przewodniczący Komisji H. Jerzyk - zapytał, na jakim etapie jest plan zagospodarowania tej części Miasta ?

P. K. Michalski (BPPM) - wyjaśnił, że uchwała o wszczęciu zagospodarowania terenu przy ul. Ofiar Stutthofu została podjęta 23.06.2003 roku. Obecnie BPPM jest na etapie zbierania wniosków do tego planu. Zameldowane są tam 23 osoby, oprócz tego są podmioty gospodarcze mające grunty w użytkowaniu wieczystym. Plan nie będzie miał żadnych preferencji ze względu na jego zainwestowanie m.in. problemy z kanalizacją.

Przewodniczący Komisji H. Jerzyk - poprosił Panią Dyrektor WPiOL o przedstawienie informacji nt. wnoszonych podatków do Miasta z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej przy ul. Ofiar Stutthofu.

P. I. Maszkiewicz - przekazała pisemną informację (stanowi załącznik do niniejszego protokołu) w sprawie wnoszonych do Miasta podatków od nieruchomości przez podmioty gospodarcze funkcjonujące na przedmiotowym osiedlu. Dodała, że 16 podmiotów nie płaci podatków od osób fizycznych .

P. S. Rabenda (ZDiTM) - wyjaśnił, że teren został już właściwie oznakowany jako teren administracyjny Miasta Szczecina. Jeśli chodzi o stan dróg to nie ma odpowiednich środków na utwardzenie drogi. Dopóki nie będzie pełnej infrastruktury, można tylko wykonywać tam  bieżące remonty typu wyrównania powstałych nierówności. Zostanie to uwzględnione w planach inwestycyjnych na przyszłe lata. Przepisy mówią jasno, że jeśli droga służy dojazdowi do zakładów przemysłowych, firmy muszą partycypować w kosztach drogi. Większych prac nie ma w planach i nie można ich robić bez wcześniejszego odwonienia terenu. Stwierdził, że nie widzi potrzeby robienia tam linii ciągłej, ale jest jednak możliwość zrobienia podwójnej linii ciągłej z wyłączeniem na skręty. Uznał, że najwłaściwsza była by koncepcja wykonana przez samych wnioskodawców.

P. R. Wójcik (ZWiK) - wytłumaczył, że osiedle jest obsługiwane przez sieci polickie. Wodociągi nie partycypują w kosztach, jest to zadanie Miasta. ZWiK nie może dołożyć finansowania w sieci deszczowe, a sieci sanitarne nie są ujęte w planach.

P. J. Krawiec - zaproponował, aby przedstawiciele w/w jednostek przestawili swoje rozwiązania problemów osiedla  na piśmie celem wypracowania postulatów Komisji.

Przewodniczący Komisji H. Jerzyk - poparł w/w wniosek i poprosił przedstawicieli zaproszonych jednostek o przygotowanie pisemnych informacji.

P. J. Nekanda-Trepka - dodał, że na dzień dzisiejszy plan przewiduje użytkowanie osiedla, jakie tam jest, przy czym plan wygasa z końcem grudnia tego roku.

P. S. Mikiewicz (WIM) - poinformował, że obecnie opracowywany jest wstępny projekt wieloletniego planu inwestycyjnego na lata 2004-2007, przy czym tego zadania wpisanego tam nie ma. Najrozsądniejsze było by wpisanie tego zadania do inicjatyw społecznych, gdzie zainteresowani powinni zrobić koncepcję.

P. H. Jerzyk - zgłosił wniosek do WGKiOŚ: Komisja Inwentaryzacyjna RM wnosi o informację w sprawie stosunków wodnych na osiedlu Rzemieślniczym przy ul. Ofiar Stutthofu. Komisja jest zainteresowana możliwością poprawy stosunków wodnych w oszczędnościowej formule bez budowania kanalizacji deszczowej.

Komisja w wyniku głosowania /8-za/ jednogłośnie przyjęła w/w wniosek.

P. W. Wasilczuk -(RUP) wyjaśnił, że na dzień dzisiejszy mieszkańcy osiedla mają szczecińskie kody pocztowe, jedynak można zaproponować im adresy do korespondencji, gdzie przesyłki będą kierowane i odbierane z poczty polickiej. Sama zmiana kodu nie może być zmieniona.

Komisja postanowiła powrócić do tematu na początku października.


Ad. pkt. 5.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Nie zgłoszono




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Ewa Płotwicka
Inspektor BRM
 Henryk Jerzyk
udostępnił:
wytworzono:
2007/12/31 13:07:58
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Ewa Peryt
dnia:
2003/09/17 10:50:34
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2003/09/17 10:50:34