przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-9/8/03
Z POSIEDZENIA 
KOMISJI INWENTARYZACYJNEJ
Z DNIA 16 KWIETNIA 2003 ROKU


Początek posiedzenia - 08:30
Zakończenie posiedzenia - 10:00

Posiedzenie Komisji otworzył i przewodniczył obradom p. Henryk Jerzyk - Przewodniczący Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodniczący zaproponował następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Przyjęcie porządku posiedzenia.
2. Przyjęcie protokołów z posiedzeń 19 i 26.03.2003r.
3. Sprawozdanie z wizji lokalnej przeprowadzonej w dniu 09.04.2003r. na Wyspie Puckiej
4. Informacja o przeprowadzonych inwestycjach budowy ogrodów działkowych na Wyspie Puckiej (wielkość zainwestowanych środków + wykonawcy inwestycji)
5. C.d. omawiania spraw związanych ze stanem władania Wyspy Puckiej
6. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Przyjęcie porządku posiedzenia.


Komisja przyjęła porządek obrad w wyniku głosowania /8-za, jednogłośnie/.


Ad. pkt. 2.
Przyjęcie protokołów z posiedzeń 19 i 26.03.2003r.


Komisja przyjęła protokoły w wyniku głosowania:

  • z 19 marca 2003 r. /8-za, jednogłośnie/
  • z 26 marca 2003 r. /8-za, jednogłośnie/


Ad. pkt. 3.
Sprawozdanie z wizji lokalnej przeprowadzonej w dniu 09.04.2003r. na Wyspie Puckiej


Przewodniczący Komisji przedstawił pismo Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności w sprawie wydelegowania dwóch przedstawicieli do pracy w Komisji ds. rozwiązywania problemów Wyspy Puckiej.

Przewodniczący H. Jerzyk - ocenił obecną sytuację na Wyspie Puckiej pozytywne ponieważ coraz bardziej jej teren jest zagospodarowywany. Przekazał informację, że wg Pana Andrzeja Kropopka Przewodniczącego Rady Osiedla największe niedopatrzenie dot. Wyspy Puckiej to brak dobrej drogi.

P. J. Krawiec - uznał, że z powodu pojawiających się kwestie konfliktowych zamieszkałej tam społeczności trzeba wyjaśnić, czy aby je rozwiązać należy dokonać zmian w plane zagospodarowania przestrzennego miasta. Konieczna jest jeszcze wizja lokalna aby zapoznać się z poszczególnymi przypadkami gdzie np. ludziom wg planu droga podchodzi pod sam dom.

Przewodniczący H. Jerzyk - uznał, że dla Rady najważniejsze jest są zapisy ogólne oraz plany i wizja zagospodarowania tego terenu.

Radny B. Trzos - poinformował, że w poprzedniej kadencji Rady Miasta powstał plan zagospodarowania Wyspy Puckiej, dlatego Komisja Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności chce się z nim zapoznać i wnieść swoje uwagi. Nie zgodził się ze stwierdzeniem, że problemy Wyspy sprowadzają się tylko do wytyczenia dróg, bo problemów na Wyspie jest mnóstwo. Wie też, że mieszkańcy nie godzą się z tym podziałem na część zamieszkałą i rolniczą. Zaproponował więc powstrzymanie się z sądami co do planu zagospodarowania do czasu spotkania z mieszkańcami i nową Radą Osiedla.

P. G. Jankowski - Wydział Gospodarki Nieruchomościami - wyjaśnił, że plan o którym mówił P. Trzos jest to  stanowisko byłego ZM zawierające propozycje rozwiązań problemów Wyspy Puckiej.

Przewodniczący H. Jerzyk - uznał, że Komisja Inwentaryzacyjna również powinna zapoznać się z wspominanym stanowiskiem. Zawnioskował aby Komisja zaczekała na wyniki działań Komisji ds. rozwiązywania problemów Wyspy Puckiej, i do tego czasu powstrzymać się od dyskusji na ten temat.

P. J. Krawiec - uznał, że Komisja powinna zająć się sprawami strony Północnej w związku z koniecznością przedstawiania przez miasto terenów zamiennych dla ogrodów działkowych.

Radny B. Trzos - uznał, że każda Komisja RM nie powinna zajmować się indywidualnie sprawami Wyspy formułując różne wnioski.

Komisja przez aklamację zgodnie z wnioskiem Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności wyznaczyła Witolda Piotrowskiego i Bogdana Trzosa, na swoich przedstawicieli do prac w Zespole ds. rozwiązywania problemów Wyspy Puckiej.


Ad. pkt. 4.
Informacja o przeprowadzonych inwestycjach budowy ogrodów działkowych na Wyspie Puckiej (wielkość zainwestowanych środków + wykonawcy inwestycji)


P. I. Mikiewicz - Wydział Inwestycji Miejskich - przedstawił i omówił szczegółowe informacje dot. podjętych działań celem realizacji koncepcji zagospodarowania ogrodów działkowych z przebudową ul. Marynarskiej. Powstanie dokładnie 190 ogrodów średnio o wielkości 450 m2. Koszt wykonania drogi to 6,5 mln zł.

Radny B. Trzos - zwrócił uwagę, że WIM przekazuje ogrody Zarządowi Ogrodów Działkowych a Zarząd przekaże je ludziom, którzy nie będą mieć w konsekwencji po czy jeździć, bo droga nie została jeszcze zrobiona. Zapytał czy nie lepiej poczekać z oddaniem ogródków do czasu wykonania odpowiedniej drogi?

P. I. Mikiewicz - odpowiedział, że oczywiście można ale nie ma w budżecie na 2003 r. pieniędzy na realizację tej inwestycji

P. J. Krawiec - wyjaśnił, że gmina nie może zmienić terminu przekazania ogrodów działkowych jak i zatrzymać dokonanie zmian w planie zagospodarowania ponieważ podpisała w tej sprawie określone zobowiązania.

Na wniosek radnego W. Hawryszuka P. Mikiewicz dokonał wyjaśnień dot. przygotowanych miejsc parkingowych dla przyszłych właścicieli ogrodów działkowych. Poinformował także, że kwota jaką wydał WIM na tą inwestycję to na dzisiaj 4.280.510 zł do tego na ten rok wydatki zaplanowane, także na budowę domu działkowca, to kwota 160.000 zł  

Radny W. Hawryszuk - zapytał czy w ramach przekazania ogródków można przekazać wytyczne dot. zakazu stawiania ciężkich konstrukcji ze względu na specyfikę tego terenu?

P. J. Krawiec - wyjaśnił, że są obowiązujące przepisy dot. ogródków działkowych ale jako miasto urzędnicy nie  mają wpływu na to co właściciele postawią na terenie swoich ogródków.


Ad. pkt. 5.
C.d. omawiania spraw związanych ze stanem władania Wyspy Puckiej


P. M. Cehak - Dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Miasta - wyjaśnił, że na terenie Wyspy Puckiej obowiązuje plan zagospodarowania uchwalony przez Radę Miasta w 1994 r. uwzględniający specyfikę Wyspy. Plan dopuścił pewne formy użytkowania i stwierdził, że można dokonać podziałów gruntowych przy określonych zasadach. Uznał, że to właśnie RM musi rozstrzygnąć w jakich sprawach dot. zagospodarowania tego terenu ma zostać zapewniony interes miasta a w jakich kwestiach pozostawić możliwość decydowania mieszkańcom Wyspy. Poinformował jakie, pod wpływem działań społeczności lokalnej, po konsultacjach z Prezydentem Chwatem, zostały pojęte decyzje w sprawie jednoznacznych zapisów w planie zagospodarowania. Plan po uzgodnieniach zostanie przekazany do wiadomości publicznej i wejdzie w etap zgłaszania uwag.


Ad. pkt. 6.
Sprawy różne i wolne wnioski.


Żadnych wniosków nie zgłoszono.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodniczący Komisji
 
Marta Klimek
Inspektor BRM
 Henryk Jerzyk
udostępnił:
wytworzono:
2007/12/31 13:07:58
odpowiedzialny/a:
wprowadził/a:
Marta Klimek
dnia:
2003/04/09 13:44:21
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marta Klimek 2003/04/09 13:44:21