przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Odpowiedzi na interpelacje/zapytania

Wydział merytoryczny:
Wydział Gospodarki Komunalnej
Odpowiadający:
Marcin Pawlicki - Zastępca Prezydenta Miasta Szczecin
Data odpowiedzi:
2017/03/10
Czy odpowiedź udzielona w terminie:
Nie

W odpowiedzi na Pana interpelację nr 1790 z dnia 12 lutego 2017 r. w sprawie funkcjonowania komunikacji miejskiej w Szczecinie w szczególności dbania o czystość informuję, co następuje.
1. Wagony tramwajowe
a) Sprzątanie codzienne dotyczy wszystkich wagonów tramwajowych przewidywanych do uruchomienia w dniu następnym, a nie podlegającym sprzątaniu okresowemu.
b) Okresowe wewnętrzne sprzątanie wagonów tramwajowych odbywa się raz w miesiącu w każdym wagonie tramwajowym oraz w wagonach tuż po skończonej obsłudze technicznej, po dłuższych postojach, w przypadkach awaryjnych i obejmuje wykonanie usługi w całym wnętrzu wagonu.
c) Zewnętrzne mycie taboru z użyciem środków myjących ma zagwarantować usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z całej karoserii i szyb za wyjątkiem zanieczyszczeń, których usunięcie spowodowałoby uszkodzenie powłoki lakierniczej i reklam, obejmuje całą powierzchnię wagonu. Częstotliwość mycia zewnętrznego uzależniona jest od warunków atmosferycznych jednak nie może być mniejsza niż dwa razy w tygodniu.

2. Autobusy SPAD, SPA Dąbie Sp. z o.o., SPA „Klonowica” i SPPK Sp. z o.o.
a) Autobusy myte są przez pracowników własnych gruntownie średnio około raz na dwa miesiące, a w przypadku stwierdzenia zanieczyszczeń po naprawach lub spowodowanych przez wandali operacyjnie na bieżąco. Mycie gruntowne obejmuje mycie ścian wewnątrz autobusu, sufitów, szyb, podłogi, poręczy i przecieranie na mokro siedzeń. Pranie tapicerek realizowane jest przynajmniej 1 do 2 razy w okresie letnim bądź w zależności od potrzeb.
b) Autobusy SPAD myte są na zewnątrz codziennie w posiadanej myjni automatycznej, również codziennie ręcznie sprzątane są wnętrza wszystkich powracających z linii pojazdów.
c) Zgodnie z zaleceniem Sanepidu rurki, uchwyty są przecierane na mokro roztworem czyszcząco-dezynfekującym.
Umowy z firmami sprzątającymi oraz specyfikacje istotnych warunków zamówienia są dostępne w poszczególnych Spółkach.
Ponadto informuję, iż zgodnie z zawartymi umowami przewoźnicy wykonujący przewozy w ramach linii 81 (PKS Szczecin Sp. z o.o.) oraz 67 i 87 ( SPA „Klonowica” Sp. z o.o. ) zobligowani są ekspediować do ich obsługi autobusy kategorii „MEGAprzegubowy” pozwalających na bezpieczny przewóz minimum 130 pasażerów. Przewozy w ramach linii 53 winny być wykonywane taborem kategorii „MEGAprzegubowy”, umowa dopuszcza jednocześnie kierowanie do ich obsługi pojazdów kategorii MAXI. Centrala RUCHU ZDiTM wyraża warunkową zgodę na czasowe kierowanie do obsługi linii autobusów niższej pojemności.
W okresie 01-28.02 2017 r. odnotowano łącznie (wszystkie linie komunikacji miejskiej obsługiwane przez PKS Szczecin Sp. z o.o.) dwadzieścia sześć przypadków wycofania pojazdu z ruchu spowodowanych jego usterką lub awarią techniczną i skutkujące niewykonaniem lub przerwaniem wykonywania kursu.


 


Interpelacja:
udostępnił:
Biuro Rady Miasta
wytworzono:
2017/03/10
odpowiedzialny/a:
Ewa Peryt
wprowadził/a:
Ewa Peryt
dnia:
2017/03/10 13:03:37
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Ewa Peryt 2017/03/10 13:03:37 treść odpowiedzi