przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

PROTOKÓŁ NR 0063-5/59/16
Z POSIEDZENIA WYJAZDOWEGO 
KOMISJI DS. EDUKACJI
Z DNIA 27 KWIETNIA 2016 ROKU


Początek posiedzenia - 10:00
Zakończenie posiedzenia - 12:00

Posiedzenie Komisji otworzyła i przewodniczyła obradom p. Stefania Biernat - Przewodnicząca Komisji.


W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Komisji oraz osoby zaproszone wg załączonych list obecności załącznik nr 1 i 2.


Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (quorum i prawidłowość zwołania posiedzenia)
Przewodnicząca zaproponowała następujący porządek dzienny posiedzenia:


1. Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.
2. Wizja lokalna Zespołu Szkół Nr 6 (ul. Sowińskiego 3). Informacja nt. przetargu na zakup piecy konwekcyjnych.Szkolenia dla intendentów jako element programu promującego zdrową żywość w szkołach.
3. Sprawy różne i wolne wnioski.


Ad. pkt. 1.
Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmian do porządku obrad.


Nie wniesiono.


Ad. pkt. 2.
Wizja lokalna Zespołu Szkół Nr 6 (ul. Sowińskiego 3). Informacja nt. przetargu na zakup piecy konwekcyjnych. Szkolenia dla intendentów jako element programu promującego zdrową żywość w szkołach.


Komisja odbyła wizję lokalną w budynku Zespołu Szkół Nr 6. Podczas spotkania pracownicy szkoły prezentowali piec konwekcyjno-parowy. Omówili jego funkcje i zastosowanie. Podkreślili, że znacznemu skróceniu ulega czas przygotowania potraw, same posiłki są zdrowe (nie nasiąkają tłuszczem), ubytki masy potraw są zminimalizowane. Cena urządzenia jest wysoka (cena katalogowa to 82.000 zł za prezentowany piec wraz z akcesoriami), jednak ma ona przełożenie ekonomiczne.

S. Biernat – zapytała, czy jest ogłoszony przetarg na zakup piecy?

A. Baran – Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty – poinformowała, że w odpowiedzi na zapytanie Wydziału, zgłosiło się 78 placówek zainteresowanych nowym sprzętem. Z uwagi na ograniczone środki trzeba było zredukować tę liczbę do 35, przy czym kryterium była ilość wydawanych posiłków. Pozostałe placówki otrzymają sprzęt w kolejnym roku, także za rezerwę, jeśli taka będzie decyzja radnych. Dodatkowo Referat techniczny zabezpieczył środki na adaptację pomieszczeń, przyłącza itp. W tej chwili jest opracowywana specyfikacja istotnych warunków zamówienia, w której Wydział chce umieścić wydłużoną do 3-4 lat gwarancję, instalację, serwis oraz szkolenie pracowników.

J. Krajewska – Dyrektor ZS Nr 6 – poinformowała, że kilka miesięcy temu szkoła zaproponowała, że jej nauczyciele przeprowadzą szkolenia dla intendentów. Obejmowało ono planowanie i układanie jadłospisów. Drugim ważnym krokiem jest szkolenie kucharzy. Konieczne są na nie środki, na zakup produktów. Zadeklarowała, że szkoła przeprowadzi cykl warsztatów, jedynym warunkiem jest zapewnienie środków w wysokości ok. 200 zł/ godzinę szkolenia w grupach po 12 osób.

S. Biernat – zaproponowała przegłosowanie wniosku o zabezpieczenie odpowiedniej kwoty na warsztaty dla kucharzy i intendentów z zakresu przygotowania zdrowych posiłków.

Ww. wniosek przyjęto w głosowaniu: za – jednomyślnie.

Następnie S. Biernat zapytała, jakie są potrzeby i bolączki szkoły. W czym radni mogą pomóc?

J. Krajewska – powiedziała, że jej placówka dysponuje b. dobrą bazą, która jest wykorzystana jedynie w 50%. Liczy, że tegoroczny nabór będzie lepszy i że Wydział zezwoli na utworzenie 9 oddziałów.

J. Balicka – zapytała o plany szkoły w stosunku do internatu?

J. Krajewska – powiedziała, ze szkoła dysponuje 2 internatami. Jeden z nich wymaga dokończenia remontu (łazienki i korytarze). Środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie. Drugi internat to budynek nieczynny od 5 lat, wymagający generalnego remontu. Jego szacunkowy koszt to ok. 4-5 mln zł.

U. Pańka – przypomniała, że szkoła jest b. dobrze zlokalizowana. Internat w tym miejscu będzie zarabiał na Wydział. Dodatkowo w szkole SA klasy hotelarskie, które będą miały możliwość odbycia tu praktyk. „Musimy zrobić wszystko, by dokończyć rozpoczęta inwestycje. To jest też szansa dla młodzieży, którą tu ściągniemy”. Zapytała także, czy placówki niepubliczne mogą ubiegać się o środki na zakup piecy parowo-konwekcyjnych?

A. Baran – wyjaśniła, że otrzymują one środki wyłącznie na wydatki bieżące. Nie mogą ich przeznaczyć na inwestycje.


Ad. pkt. 3.
Sprawy różne i wolne wnioski.


S. Biernat – zapoznała radnych z treścią pisma Wydziału Oświaty w sprawie wytypowania radnego, przedstawiciela Komisji Edukacji, do prac w Komisji Nagród Prezydenta Miasta Szczecin (załącznik nr 3 do protokołu).

W głosowaniu: za – jednogłośnie, radni wytypowali do prac w ww. gremium radnego B. Barana.




Na tym posiedzenie zakończono.



Protokołowała Przewodnicząca Komisji
 
Katarzyna Kamińska
Główny Specjalista BRM
 Stefania Biernat

udostępnił:
BRM
wytworzono:
2016/04/22
odpowiedzialny/a:
Katarzyna Kamińska
wprowadził/a:
Katarzyna Kamińska
dnia:
2016/05/13 11:00:18
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Katarzyna Kamińska 2016/05/13 11:00:18 Nowa pozycja
Katarzyna Kamińska 2016/04/22 08:56:20 Nowa pozycja