Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: „Przebudowa ulicy Zegadłowicza na odcinku od ul. Kąpieliskowej do posesji nr 36a (działka nr 121/1 obręb 2006)”
Gmina Miasto Szczecin Wydział Inwestycji Miejskich zaprasza do złożenia oferty na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: „Przebudowa ulicy Zegadłowicza na odcinku od ul. Kąpieliskowej do posesji nr 36a (działka nr 121/1 obręb 2006)”.
I. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest:
- Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Przebudowa ulicy Zegadłowicza na odcinku od ul. Kąpieliskowej do posesji nr 36a (działka nr 121/1 obręb 2006)”.
- Uzyskanie niezbędnych warunków, uzgodnień, opinii oraz decyzji.
- Pełnienie nadzoru autorskiego.
Kod CPV 71 32 0000-7: Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania.
71 24 8000-8: Nadzór nad projektem i dokumentacją
2. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej na:
Przy sporządzaniu mapy należy stosować się do wytycznych Biura Geodety Miasta – pismo znak: BGM-II.6631.1.2016.MP z dn. 28.01.2016 r. (załącznik nr 1) i Wytycznych Technicznych założenia bazy danych GESUT i BDOT500 na terenie Miasta Szczecin – pismo znak: BGM-II.6631.1.2016.MP z dn. 25.01.2016 r. (załącznik nr 2).
W ofercie cenowej należy uwzględnić także prace geodezyjne, takie jak np. uzupełnienie, rozszerzenie zakresu wtórnika wynikłe w trakcie wykonywania i uzgadniania dokumentacji projektowej.
- Ekrany akustyczne mające charakter obrośniętego roślinnością wału ziemnego
- Sygnalizację świetlną przejścia dla pieszych w rejonie Kościoła pw. Św. Brata Alberta
- Sporządzeniemapy do celów projektowychw skali 1:500w wersji cyfrowej (*dwg), w zakresie niezbędnym do opracowania kompletnej dokumentacji projektowej, będącej przedmiotem niniejszej umowy oraz wykonanie aktualnej mapy stanu władania i wypisów z rejestru gruntów. Mapa do celów projektowych musi uwzględniać dokumentacje będące w posiadaniu właścicieli i użytkowników infrastruktury podziemnej, a nie znajdujące się w zasobach Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Szczecinie. Przy sporządzaniu mapy do celów projektowych należy stosować standardy techniczne zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 listopada 2011 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. Nr 263, poz. 1572).
- Sporządzenie dokumentacji geotechnicznej, ze szczególnym uwzględnieniem warunków gruntowo-wodnych i w zakresie niezbędnym do prawidłowego zaprojektowania i zrealizowania inwestycji, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
- Sporządzenie projektów budowlanych i wykonawczych usunięcia kolizji ujawnionych w trakcie projektowania wraz z uzyskaniem warunków technicznych od właścicieli i użytkowników przebudowywanej infrastruktury.
-
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej wykonanie następujących opracowań:
- Projekt zagospodarowania terenu
- Projekty budowlane i wykonawcze we wszystkich wymaganych branżach (Zamawiający dopuszcza wykonanie projektów budowlano-wykonawczych)
- Projekt czasowej organizacji ruchu
- Projekt stałej organizacji ruchu
- Inwentaryzacja zieleni i gospodarka drzewostanem
- Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
- Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót
- Przedmiary robót
- Tabela Elementów Rozliczeniowych (TER)
- Kosztorysy inwestorskie i zestawienie kosztów całej inwestycji
- TER powinien zawierać następujące kolumny: Lp., Pozycja przedmiaru, Nr Specyfikacji Technicznej, Wyszczególnienie elementów rozliczeniowych, Jednostka rozliczeniowa, Ilość, Cena jednostkowa, Wartość. W każdej poz. TER należy podać jakie poz. przedmiaru obejmuje dana poz. TER.
- Uzyskanie wszelkich uzgodnień, opinii, sprawdzeń, warunków technicznych, wytycznych projektowania od właścicieli i użytkowników infrastruktury technicznej, decyzji, pozwoleń i zatwierdzeń dokumentacji wymaganych obowiązującymi przepisami umożliwiających uzyskanie pozwolenia na realizację inwestycji oraz ponoszenie kosztów z tego tytułu.
-
Uwzględnienie w dokumentacji projektowej uwag przedstawionych przez:
- Radę Osiedla Głębokie Pilchowo w piśmie znak: RO-GP 1/I/2016 z dnia 19.01.2016 r. (załącznik nr 3),
- Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w piśmie znak: WGKIOŚ-III.7226.040.2016.KB z dnia 29.02.2016 r. (załącznik nr 4),
- Biuro Strategii w piśmie znak: BS-II.7011.1.2016.MW z dnia 04.01.2016 r. (załącznik nr 5).
- Sporządzenie projektów budowlanych i wykonawczych usunięcia kolizji ujawnionych w trakcie projektowania wraz z uzyskaniem warunków technicznych od właścicieli i użytkowników przebudowywanej infrastruktury.
- Przygotowanie dokumentów umożliwiających prowadzenie robót budowlanych.
3. Dokumentację projektową, przedmiary, kosztorysy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, należy wykonać zgodnie z:
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz.1389).
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013 r. poz. 1129).
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2013 r. poz. 1129).
- Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r. nr 120 poz. 1126).
- Ustawą z dn.29 stycznia 2004 – Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164).
- Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 1409 z późn. zm.).
- Ustawą z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 2031).
- Ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. 2015 poz. 460 z późn. zm.);
- Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. 2016, poz. 124).
- Ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 1235 z późn. zm.).
- Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 r. w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 71).
- Uchwałą Rady Miasta Szczecin Nr IX/177/11 z dnia 27 czerwca 2011r. w sprawie Systemu Informacji Miejskiej w Mieście Szczecin.
- Standardami projektowymi i wykonawczymi systemu rowerowego Miasta Szczecin;
- Wytycznymi projektowania i wykonawstwa sieci, urządzeń i obiektów wod.-kan. – Wydane przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie – wydanie IV z 2010r. lub nowsze.
- Innymi obowiązującymi przepisami prawa, w tym techniczno-budowlanymi oraz zasadami wiedzy technicznej.
4. Dokumentacja Projektowa będzie podstawą udzielenia zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość musi być wystarczająca dla tego celu.
5. Projektant w trakcie prac projektowych będzie zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
6. Projektant będzie zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej i w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
7. Dokumentację należy wykonać w następujących ilościach egzemplarzy:
- Projekt zagospodarowania terenu - 6 egz.
- Projekty budowlane i wykonawcze wszystkich branż - po 4 egz.
- Projekt czasowej organizacji ruchu - 4 egz.
- Projekt stałej organizacji ruchu - 4 egz.
- Inwentaryzacja zieleni i gospodarka drzewostanem - 4 egz.
- Informacja bioz - 4 egz.
- Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót - 4 egz.
- Przedmiary robót - 4 egz.
- Tabela Elementów Rozliczeniowych - 4egz.
- Kosztorysy inwestorskie i zbiorcze zestawienie kosztów - 2 egz.
- Dokumentacja w wersji elektronicznej wraz z mapą do celów projektowych w wersji elektronicznej - po 2 egz. na nośniku CD lub DVD, zawierająca:
- dokumentację projektowo-kosztorysową w wersji elektronicznej w formacie zapisu : Pliki tekstowe – doc , Pliki graficzne – dwg, dxf , Obrazy – JPG, Pliki kosztorysowe – ath, Mapa do celów projektowych - dwg, Pliki nie mogą mieć zabezpieczenia przed kopiowaniem i edycją.
- zeskanowaną kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową zawierającą podpisy Projektantów, w formacie PDF.
8. Przedłożenie oświadczenia o kompletności, we wszystkich wymaganych branżach, dokumentacji projektowej stanowiącej przedmiot umowy oraz oświadczenia, że dokumentacja projektowa została wykonana w sposób zgodny z wymogami ustawy Prawo Budowlane i przepisami prawa.
9. Do oferty należy dołączyć dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień do projektowania w specjalności drogowej, elektroenergetycznej, sanitarnej oraz konstrukcyjnej bez ograniczeń wraz z zaświadczeniem o przynależności do izby.
10. Pełnienie nadzoru autorskiego
Projektant zobowiązany jest do sprawowania nadzoru autorskiego w zakresie, o którym mowa w art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo
budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2013r., poz. 1409) oraz w szczególności do:
- Kontroli zgodności realizacji projektu z dokumentacją w toku wykonywanych robót,
- Wnioskowania o wprowadzenie zmian w dokumentacji,
- Uzgadniania i oceny zasadności wprowadzenia zmian w stosunku do przewidzianych rozwiązań projektowych w dokumentacji, a zgłoszonych przez Zamawiającego, Inżyniera Kontraktu, Wykonawcę Robót Budowlanych w toku wykonywania robót budowlanych,
- Ścisłej współpracy z Zamawiającym, Inżynierem Kontraktu i Wykonawcą Robót Budowlanych,
- Pełnienie funkcji doradczej i konsultacyjnej wobec Zamawiającego w zakresie objętym dokumentacją,
- Udzielania wyjaśnień dotyczących wątpliwości powstałych w toku realizacji inwestycji wynikających z dokumentacji,
- Udział w komisjach, naradach technicznych, Radach Budowy lub spotkaniach organizowanych przez Wykonawcę Robót Budowlanych lub Inżyniera Kontraktu lub Zamawiającego – po uprzednim wezwaniu przez Zamawiającego lub Inżyniera Kontraktu,
- Udział w sporządzaniu wniosków lub protokołów konieczności w sprawie wykonania robót dodatkowych lub uzupełniających (w przypadku żądania Zamawiającego lub Inżyniera Kontraktu),
- Opiniowania dokumentacji sporządzonej przez Wykonawcę Robót Budowlanych (w przypadku żądania Zamawiającego lub Inżyniera Kontraktu),
11. Udziału w odbiorze inwestycji i czynnościach mających na celu doprowadzenie do osiągnięcia projektowanej zdolności funkcjonalnej obiektu wymaganej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie po uprzednim wezwaniu Zamawiającego lub Inżyniera Kontraktu,
12. Udział w odbiorach częściowych, po uprzednim wezwaniu przez Zamawiającego lub Inżyniera Kontraktu,
13. Sprawowanie aktywnego nadzoru autorskiego, weryfikacji, opiniowania, doboru oraz koordynacji w zakresie szczegółowych rozwiązań wykonawczych,
14. Wykonywanie dodatkowych opracowań projektowych niezbędnych dla zapewnienia prawidłowej realizacji projektu,
15. Sporządzanie „Karty pobytów na budowie”, stanowiącej sprawozdanie z wykonania czynności nadzoru autorskiego za dany miesiąc.
16. Realizacja obowiązków wynikających z pkt 10. ppkt 7) i pkt 13) jest liczona jako pobyt na budowie w sensie rozliczenia sprawowania nadzoru autorskiego;
17. Nadzór autorski polegający na osobistej obecności Projektantów poszczególnych branż na budowie pełniony będzie według potrzeb wynikających z postępu robót budowlanych;
18. Za pobyt Projektanta na budowie uznaje się obecność jednej osoby wyznaczonej przez Projektanta do sprawowania nadzoru autorskiego. Potwierdzenia pobytów w ramach nadzoru dokonuje Inżynier Kontraktu lub Przedstawiciel Zamawiającego.
19. Za pobyt Projektanta na budowie uznane będzie również wykonywanie czynności nadzoru poza terenem budowy, jeżeli wynika to z potrzeb realizacji inwestycji. W takim przypadku za teren pełnienia nadzoru może być uznana siedziba Projektanta, Zamawiającego, biuro Wykonawcy robót, a udział Projektanta traktowany będzie na równi z pobytem na budowie;
20. Uczestnictwo Projektanta i projektantów branżowych w Radach Budowy lub Radach technicznych jest pobytem na budowie w rozumieniu sprawowania nadzoru autorskiego.
21. Zamawiający lub Inżynier Kontraktu zgłosi zapotrzebowanie na wizytę Projektanta z 2‑dniowym wyprzedzeniem, pocztą elektroniczną lub telefonicznie;
22. Czynności nadzoru autorskiego będą potwierdzane przez Zamawiającego w „Dzienniku pobytu na budowie”.
23. Zmiany i uzupełnienia wprowadzone przez Projektanta do dokumentacji projektowej w czasie sprawowania nadzoru autorskiego będą dokumentowane przez:
- zapisy na rysunkach wchodzących w skład dokumentacji projektowej, opatrzone odpowiednimi odnośnikami, datą wykonania, nazwiskiem i podpisem projektanta będącego Członkiem Zespołu Nadzoru Autorskiego;
- rysunki zamienne lub uzupełniające z opisami i informacją, jaki element projektu zastępują, opatrzone datą wykonania, nazwiskiem i podpisem projektanta będącego Członkiem Zespołu Nadzoru Autorskiego;
- protokoły uzgodnień lub notatki służbowe podpisane przez Strony i załączone do Kart pobytów na budowie;
- wpisy do Dziennika Budowy.
II. TERMIN WYKONANIA PRZEDMIOTU UMOWY:
- Wykonanie dokumentacji projektowej – 6 miesięcy od daty zawarcia umowy.
- Sprawowanie nadzoru autorskiego – w okresie realizacji inwestycji, lecz nie dłużej niż do końca 2020r.
- Za datę wykonania dokumentacji projektowej w terminie uznaje się dostarczenie do siedziby Zamawiającego 1 kpl. dokumentacji wraz z oświadczeniem o jej kompletności.
III. Projektant będzie odpowiedzialny wobec Zamawiającego z tytułu rękojmi za wady w przedmiocie umowy do momentu zakończenia robót budowlanych. Okres rękojmi rozpoczyna się z dniem podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru przedmiotu umowy.
IV. Sposób sporządzenia oferty.
Cena ofertowa winna zawierać kwotę netto, podatek VAT, kwotę brutto.
w tym:
- dokumentacja projektowa (ryczałt, łącznie z podatkiem VAT): ………………..…………. zł,
- sprawowanie nadzoru autorskiego (za 20 pobytów, łącznie z podatkiem VAT): ………………zł,
Stawka Projektanta za jeden pobyt …………….………………… zł brutto.
Podana cena ofertowa jest ceną ryczałtową (tj. uwzględnia wszystkie koszty niezbędne do realizacji zamówienia) i pozostaje niezmienna przez cały okres trwania umowy.
V. Termin składania ofert: do dnia 16.12.2016r.
VI. Termin związania ofertą: 60 dni.
VII. Składanie ofert:
- pocztą elektroniczną na adres: wim@um.szczecin.pl
- w sekretariacie Wydziału Inwestycji Miejskich pok. Nr 149D , Urząd Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1.
Załączniki:
- Wytyczne Biura Geodety Miasta dotyczące sporządzania map – pismo znak: BGM-II.6631.1.2016.MP z dn. 28.01.2016 r.
- Wytyczne Techniczne założenia bazy danych GESUT i BDOT500 na terenie Miasta Szczecin – pismo znak: BGM-II.6631.1.2016.MP z dn. 25.01.2016 r.
- Pismo ZDiTM znak: IU.0607.13184.2015.GK z dnia 26.10.2015 r.
- Pismo Rady Osiedla Głębokie – pismo znak: RO-GP 1/I/2016 z dnia 19.01.2016 r.
- Pismo Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – pismo znak: WGKIOŚ-III.7226.040.2016.KB z dnia 29.02.2016 r.
- Pismo Biura Strategii znak: BS-II.7011.1.2016.MW z dnia 04.01.2016 r.
- Raport z badań hałasu emitowanego do środowiska przez ruch drogowy na ulicy Emila Zegadłowicza w Szczecinie. Opracowanie Nr GW-577/15, wykonane przez ELGWID Laboratorium Wibroakustyki w czerwcu 2015 r. – wersja elektroniczna.
Załączniki:
- Załącznik nr 1 (.pdf, 589 KB)IOpublikował(a): Monika Tomiak, dnia: 2016/12/02 08:38:53
- Załącznik nr 2 (.pdf, 5.36 MB)IOpublikował(a): Monika Tomiak, dnia: 2016/12/02 08:40:38
- Załącznik nr 3 (.pdf, 342 KB)IOpublikował(a): Monika Tomiak, dnia: 2016/12/02 08:41:06
- Załącznik nr 4 (.pdf, 372 KB)IOpublikował(a): Monika Tomiak, dnia: 2016/12/02 08:41:38
- Załącznik nr 5 (.pdf, 205 KB)IOpublikował(a): Monika Tomiak, dnia: 2016/12/02 08:42:59
- Załącznik nr 6 (.pdf, 203 KB)IOpublikował(a): Monika Tomiak, dnia: 2016/12/02 08:44:15
- Załącznik nr 7 (.pdf, 5.53 MB)IOpublikował(a): Monika Tomiak, dnia: 2016/12/02 09:06:58
Informacja o wyborze:
Zamawiający informuje, że zamówienie nie zostanie udzielone z powodu znacznej różnicy pomiędzy oszacowaną wartością przez Zamawiającego a ofertą Wykonawcy.
IV
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Monika Tomiak | 2017/11/28 08:54:58 | modyfikacja wartości |
Monika Tomiak | 2017/11/27 15:25:48 | modyfikacja wartości |
Monika Tomiak | 2016/12/02 09:10:12 | modyfikacja wartości |
Monika Tomiak | 2016/12/02 08:34:16 | nowa pozycja |