przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

pitania i wyjaśnienia (38-54)


Zamawiający informuje, że w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania.
Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych(t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759) zamawiający przekazuje wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami:
38.   W przekazanej przez Zamawiającego dokumentacji technicznej – Projekt wykonawczy, Tom I, branża Hydrotechniczna brakuje rys. Nr 14 (drabinka na rzędnej +1,2m). Prosimy o uzupełnienie dokumentacji.
Odpowiedź:
Zamawiający uzupełni brakujący projekt dokonując kolejnej modyfikacji siwz.
39.   Czy Inwestor przewidział miejsce odkładu urobku z rozbiórki istniejących nawierzchni (gruz, ziemia)? Jeśli tak , prosimy o wskazanie miejsca odkładu.
Odpowiedź:
Organizacja placu budowy zgodnie z zapisami umowy leży w gestii Wykonawcy.
40.   W dokumentacji przetargowej nie podano parametrów geowłókniny stanowiącej wzmocnienie podbudowy pod nawierzchnie. Proszę podać parametry jakie musi spełniać ten materiał.
Odpowiedź:
Parametry geowłókniny określa projekt wykonawczy zamienny – branża drogowa.
41.   Z rysunków przekrojowych nabrzeża wynikają lokalne spłyceni akwenu przy linii cumowniczej w stosunku do głębokości dopuszczalnej -4,5m (szczególnie sekcje S-17 do S-25, odcinek VIpp). Czy wobec tego należy przewidzieć wykonanie prac podczyszczeniowych a jeśli tak to, w której pozycji takie prace ująć i w jakiej ilości.
Odpowiedź:
Projekt nie przewiduje proac pogłębiarskich przy nabrzeżu, a jedynie prace podczyszczeniowe, niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, Prace podczyszczeniowe należy ująć w TER – hydrotechnika poz. 29 – 33.
42.   Czy przy odtwarzaniu nawierzchni, szczeliny miedzy istniejącą jezdnią a projektowanym krawężnikiem (TER, Poz 289 SZ.03-ZAGOSP.TERENU, 170m2) Inwestor założy wykorzystanie starej kostki czy wbudowanie nowej.
Odpowiedź:
Przy odtwarzaniu powierzchni Inwestor zakłada wykorzystanie nowej kostki.
43.   W Przedmiarze Nawierzchnie w poz. 30d.1 jest: „obrzeża granitowe 10x25x100” natomiast w opisie technicznym w Projekcie Wykonawczym, TOM I, branża drogowa w Tabeli na str. 2 i 3 są obrzeża 9x24x100 i 7x16x100. Które z nich są prawidłowe.
Odpowiedź:
Zamawiający dokona modyfikacji TER – nawierzchnie.
44.   W przedmiarze Nawierzchni w poz 20d.1 jest:” nawierzchni z kostki granitowej (8x10 cm)” w ilości 4880 m2 natomiast w Opisie technicznym w Projekcie Wykonawczym, Tom I, branża drogowa jest 10x10 cm w ilości 5132 m2. Które z wymiarów i ilości są prawidłowe.
Odpowiedź:
Zamawiający dokona modyfikacji TER – nawierzchnie.
45.   Na rysunkach Nr 3A i 3B, Tom I, branża drogowa jest zaznaczone obrzeże granitowe 10x25x40cm. W przedmiarach brak takiej pozycji. Prosimy o potwierdzenie czy jest to pomyłka pisarska a jeśli nie to w jakiej pozycji i w jakiej ilości ująć te obrzeża.
Odpowiedź:
Zamawiający dokona modyfikacji TER – nawierzchnie.
46.   Na rysunkach Nr 3B, Tom I, branża drogowa w przekroju E-E jest zaznaczone obrzeże betonowe 8x30 cm. W przedmiarach brak takiej pozycji. Prosimy o potwierdzenie czy jest to pomyłka pisarska a jeśli nie to w jakiej pozycji i w jakiej ilości ująć te obrzeża.
Obrzeża są ujęte w TER – nawierzchnie poz. 287.
47.   Projekt wykonawczy, Tom I, zagospodarowanie terenu w Opisie jest kostka klinkierowa w ilości 540 m2 natomiast w Przedmiarze w ilości 455 m2. Którą wartość należy przyjąć do wyceny.
Odpowiedź:
Zgodnie z TER należy przyjąć wartość 455 m2. Zamawiający dokona odpowiedniej modyfikacji siwz.
48.   W jakiej lokalizacji Inwestor przewidział zaplecze budowy. Prosimy również o podanie kosztów związanych z przejęciem i utrzymaniem tego zaplecza.
Odpowiedź:
Organizacja placu budowy zgodnie z zapisami umowy leży w gestii Wykonawcy.
49.   Nie ujęto w Przedmiarze robót, branża zagospodarowanie terenu: słupków oświetleniowych, lamp i donic. W jakiej pozycji przedmiaru uwzględnić te elementy architektury.
Odpowiedź:
Zakup słupów oświetleniowych i lamp ujęto w TER – branża elektryczna, natomiast zakup donic ujęto w TER – zagospodarowanie terenu (zieleń).
50.   W Tabeli Elementów Rozliczeniowych, branża nawierzchnie nie uwzględniono Poz 15 d.1 z przedmiaru robót, branża nawierzchnie w ilości 1794 m2. W jakiej pozycji TER ująć tą wartość.
Odpowiedź:
Wartość ujęta w TER – nawierzchnie poz. 281.
51.   Naszym zdaniem w TER, branża hydrotechniczna w Poz 56 powinno być”..pachołów rurowych o średnicy 108 mm” a nie”..pachołów rurowych pojedynczych o średnicy 95 mm”. Prosimy o potwierdzenie zmiany.
Odpowiedź:
Zamawiający dokona modyfikacji TER - hydrotechnika.
52.   Prosimy o podanie parametrów rur fi 323,9/8 mm o długości 14,6 m, stal R35 dla wykonania pali – czy maja to być rury ze szwem (jeśli tak to czy szew spiralny czy wzdłużny) czy bezszwowe.
Odpowiedź:
Należy zastosować rury bezszwowe.
53.   Na planie palowania w zestawieniu ścianki szczelnej zapisano: „stal grodzicy St3SCuY”. W opisie technicznym oraz w Specyfikacji technicznej zapisane zostało – stal grodzicy St3S. Prosimy o podanie, które właściwości stali dla ścianki szczelnej należy traktować jako prawidłowe.
Odpowiedź:
Należy zastosować stal 240 GP z domieszką miedzi (dawniej St3SCuY).
54.   Prosimy wyjaśnić rozbieżności między zapisem w Przedmiarze robót, branża zagospodarowanie Poz 32 d.3 i 13 d.2 gdzie pochwyt i balustrada są ze stali nierdzewnej a Tabelą nr 4 – Zestawienie stali profilowej, gdzie stal jest znaku St3S. 
Odpowiedź:
Balustrada ma być wykonana ze stali nierdzewnej 316 zgodnie z suplementem do STWIOR i TER.

udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2010/09/03
odpowiedzialny/a:
Iwona Miller
wprowadził/a:
Wojciech Krysztofik
dnia:
2010/09/03 15:14:02
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Wojciech Krysztofik 2010/09/03 15:14:02 nowe wyjaśnienia