przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Wyjaśnienia treści SIWZ

Pytanie nr 3


Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły pytania dotyczące treści SIWZ.

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t .j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1579 ze zm.), Zamawiający przekazuje Wykonawcom treść pytań wraz z odpowiedziami.

 

Pytanie 1:

 

  1. W udostępnionej dokumentacji przetargowej brakuje warunków przyłączenia mediów zewnętrznych, brak zgody i warunków technicznych wykonania zjazdów z ul. Wołogoskiej, brak  mapy terenu z istniejącym uzbrojeniem która wraz z warunkami posłuży do wyliczenia kosztów przyłączy. Czy wykonanie mapy do celów projektowych i uzyskanie warunków technicznych leży po stronie wykonawcy, jeżeli nie to prosimy o ich udostępnienie

 

Odpowiedź:

Zamawiający posiada warunki gazowe. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ – poprzez dodanie załącznika ,,PP 10 WTP GAZ_PFU”  do modyfikacji.

 

Zamawiający posiada warunki przyłączeniowe do sieci  ENEA. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ – poprzez dodanie załącznika ,, PP 10 WTP ENERGIA_PFU.I ”  i ,, PP 10 WTP ENERGIA_PFU.II ”  do modyfikacji.

 

Zamawiający posiada warunki ogólne techniczne przyłączenia do urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ – poprzez dodanie załączników ,,PP10 WTP WOD.-KAN._PFU”  do modyfikacji.

 

Zamawiający posiada mapę zasadniczą z Ośrodka Geodezji i Kartografii aktualną na dzień opracowywania PFU.Zamawiający dokona modyfikacji SIWZ – poprzez dodanie załącznika ,,PP10 ZAŁĄCZNIK 13 mapa”  do modyfikacji.

 

Wykonawca zobowiązany jest do wykonania mapy do celów projektowych (wtórnika), która jest elementem projektu budowlanego. Wykonanie projektu zjazdu oraz jego uzgodnienie z zarządcą drogi leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający opracował jedynie PFU, co oznacza iż Wykonawca może zaproponować inne rozwiązania, inne zagospodarowanie terenu. PFU nie jest projektem co za tym idzie wskazany zjazd jest jedynie propozycją - jedną z wielu możliwych. PFU zostało opracowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz.2072  i  z 2005r. Nr 75, poz.664) i zawiera ono: mapę zasadniczą, warunki przyłączeniowe oraz inne dokumenty wyszczególnione w rozporządzeniu. Wszystkie inne dokumenty i uzgodnienia wymagane w projekcie budowlanym są obowiązkiem Wykonawcy.

 

 

Pytanie 2.

  1. Stwierdzamy sprzeczność w udostępnionej dokumentacji przetargowej :

W "Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia" we Wstępie jest zapis: "Zamawiający dopuszcza realizację budynku w technologii tradycyjnej lub technologii lekkiego szkieletu stalowego lub  szkieletu drewnianego lub prefabrykowanych modułów przestrzennych  drewnianych lub prefabrykowanych modułów przestrzennych stalowych. Poprzez prefabrykowany  moduł przestrzenny Zamawiający rozumie obiekt wysokiego stopnia prefabrykacji, który wraz z instalacjami technicznymi budynku produkowany jest w zakładzie prefabrykacji. Wszelkie prace wykończeniowe w dostarczanych modułach muszą być już wykonane,  a dopuszczalne są jedynie prace resztkowe i łączeniowe na stykach poszczególnych modułów. Spawanie elementów konstrukcji modułów na placu budowy jest niedozwolone....itd. Natomiast w "Programie Funkcjonalno Użytkowym" zapisy w pkt. 4.2.6 Ściany zewnętrzne oraz w pkt 4.2.6 wskazują  że zarówno ściany należy wykonać w technologii tradycyjnej a  stropy należy wykonać w technologii żelbetowej odwołując się do ustaleń Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Prosimy o wyjaśnienie jaka konstrukcja obiektu jest dopuszczalna.

 

Odpowiedź: Zamawiający dokona modyfikacji SOPZ w wymaganym zakresie. Zamawiający dokonuje zmiany zapisów SOPZ w następujący sposób  z brzmiącego: 

 

„WSTĘP

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zmienia, uszczegóławia, rozszerza zapisy PFU.
W przypadku rozbieżności pomiędzy SOPZ a PFU należy uznać za wiążące zapisy Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia (zwanego również SOPZ).

Zamawiający dopuszcza realizację budynku w technologii tradycyjnej lub technologii lekkiego szkieletu stalowego lub  szkieletu drewnianego lub prefabrykowanych modułów przestrzennych  drewnianych lub prefabrykowanych modułów przestrzennych stalowych.

Poprzez prefabrykowany  moduł przestrzenny Zamawiający rozumie obiekt wysokiego stopnia prefabrykacji, którywraz z instalacjami technicznymi budynku produkowany jest
w zakładzie prefabrykacji.

Wszelkie prace wykończeniowe w dostarczanych modułach muszą być już wykonane,
a dopuszczalne są jedynie prace resztkowe i łączeniowe na stykach poszczególnych modułów.

Spawanie elementów konstrukcji modułów na placu budowy jest niedozwolone.

W przypadku wykorzystania prefabrykowanych modułów przestrzennych  o stalowej konstrukcji nośnej, Zamawiający wymaga aby konstrukcja były spawane zgodnie z normą EN 1090-2:2008+A1:2011. Wykonawca prefabrykowanych modułów przestrzennych  musi posiadać certyfikat spawalniczy producenta modułów, wydany przez stosowną jednostkę notyfikowaną.

Ponadto, wykonawca prefabrykowanych modułów przestrzennych  musi spełniać  wymagania jakościowe obowiązujące w procesach spawalniczych zgodnie z normą EN ISO 3834-3. Do oferty dołączyć  certyfikat wydany przez stosowną jednostkę notyfikowaną, zaś powierzchnię zewnętrzną konstrukcji nośnej należy zabezpieczyć antykorozyjnie wg PN EN ISO 12 944.”

 

na brzmiący:

,,WSTĘP

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zmienia, uszczegóławia, rozszerza zapisy PFU.
W przypadku rozbieżności pomiędzy SOPZ a PFU należy uznać za wiążące zapisy Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia (zwanego również SOPZ).Zamawiający dopuszcza realizację budynku jedynie w technologii tradycyjnej”.

                       

Pytanie 3

  1.             Prosimy o wyjaśnienie jakie okresy gwarancji będą wymagane, czy te wymienione w "Programie Funkcjonalno Użytkowym" pkt 9, czy te które przedstawi w ofercie wykonawca i które będą zapisane w umowie. Jak należy tratować w kontekście powyższego zapisy Programu funkcjonalno użytkowego zawarte w pkt 3.3 Żywotność obiektu.

 

Odpowiedź:Okresy gwarancji i rękojmi, będą wymagane zgodnie z zapisami SIWZ. W przypadku rozbieżności pomiędzy poszczególnymi dokumentami należy stosować się do dyspozycji zawartych w SIWZ oraz SOPZ.  Dodatkowo, wymagania co do projektowania przedmiotu umowy, zawarte są we wzorze umowy w §5 ust. 10.

Zamawiający dokonuje modyfikacji PFU poprzez usunięcie pkt 3.3 Żywotność obiektu.

 

Pytanie 4

  1. W związku z rozbieżnościami w postanowieniach dokumentacji przetargowej o których mowa powyżej w pkt 3, wnosimy o przeredagowanie  zapisów umowy w § 1 ust 2 wprowadzając hierarchie dokumentów w którym umowa będzie nadrzędna nad pozostałymi dokumentami a oferta wykonawcy będzie na miejscu drugim.

 

Odpowiedź: Zamawiający nie wyraża zgody. Kolejność, w której przytoczone zostały dokumenty w umowie nie odzwierciedla ich hierarchii ważności. W przypadku rozbieżności pomiędzy poszczególnymi dokumentami postępowania należy stosować się do dyspozycji zawartych w SIWZ oraz SOPZ.

 

Pytanie 5

5.  Uwagi do ,,Programu Funkcjonalno Użytkowego":
- brak propozycji elewacji i przekrojów,

- lokalizacja klatki schodowej przy szatni uniemożliwia bezpośrednie wyjście ewakuacyjne na zewnątrz (ewakuacja przez korytarz),

- wentylacja grawitacyjna sal i pomieszczeń sanitarnych w naszej opinii będzie nieskuteczna,

- w zespole kuchennym z założenia musi być wykonana wentylacja mechaniczna w PFU nie ma mowy na ten temat, brak wskazania lokalizacji urządzeń technicznych (centrale).

Prosimy o wyjaśnienia.

 

Odpowiedź:  Zamawiający udostępnił Program - Funkcjonalno Użytkowy opracowany w oparciu o Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. Nr 202, poz.2072  i  z 2005r. Nr 75, poz.664). Program Funkcjonalno - Użytkowy nie zawiera takich elementów jak: elewacje, przekroje, rozwiązania techniczne, lokalizacja urządzeń technicznych. Dla potrzeb PFU opracowano Studium Wykonalności (część rysunkowa) która analizuje teren inwestycji, zapisy planu miejscowego oraz program funkcjonalny obiektu. Zamawiający wymaga od Wykonawcy opracowania 2 koncepcji obiektu w oparciu, o które zostanie wybrana opcja do dalszego projektowania i realizacji.

 

Pytanie 6

6.  Przyjmując że obiekt powinien być wykonany w technologii tradycyjnej, uwzględniając terminy administracyjne na dokonywanie uzgodnień uzyskanie ostatecznego pozwolenia na budowę oraz ostatecznego pozwolenia na użytkowanie, przy optymistycznym  złożeniu, że  podpisanie umowy nastąpi na początku marca 2018r., aby dotrzymać termin oddania obiektu Zamawiającemu 31.08.2018r. wówczas  na wykonanie obiektu  w robotach budowlanych zostaje zaledwie 4 tygodnie, co jest niemożliwe do wykonania. Wnosimy zatem o zmianę terminu zakończeni i jego wydłużenie co najmniej o trzy miesiące. Natomiast jeżeli po stronie Wykonawcy będzie obowiązek uzyskanie warunków i mapy do celów projektowych o których mowa w pkt.1, termin realizacji całego zadania wydłuży się o kolejne dwa miesiące czyli łącznie pięć miesięcy.

   

Odpowiedź: Zamawiający dokona zmiany zapisu § 11 ust. 1 umowy z ,, Wykonawca zrealizuje Zadanie w terminie do dnia 31 sierpnia 2018 r.” na ,,Wykonawca zrealizuje Zadanie w terminie do dnia 21 grudnia 2018 r.”

 

7.         Zważywszy na dosyć istotne braki i rozbieżności w dokumentacji

przetargowej wnosimy o zmianę terminu złożenia oferty na 15.02.2018r.

 

Odpowiedź: Zamawiający dokonał zmiany terminu złożenia oferty, przedłużając go do dnia 20.02.2018r.

 

 


udostępnił:
Biuro ds Zamówiień Publicznych
wytworzono:
2018/02/12
odpowiedzialny/a:
Magdalenka Pietrzykowska
wprowadził/a:
Magdalena Pietrzykowska
dnia:
2018/02/12 10:56:08
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Magdalena Pietrzykowska 2018/02/12 10:56:08 Pytania nr 3