Przejdź do głównego menu Przejdź do treści
logo BIP - powrót do strony głównej BIP UM
  •  
flaga Ukrainy
Zostało uruchomione konto bankowe „Pomoc dla uchodźców z Ukrainy”: 65 1020 4795 0000 9802 0478 9378. Jako odbiorcę przelewu należy wskazać: Gmina Miasto Szczecin, adres: plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin. Tytuł przelewu: „Cel darowizny: pomoc dla uchodźców z Ukrainy”.

Realizowane inwestycje komercyjne na terenie Miasta Szczecin

Osiedle mieszkaniowe przy ul. Ku Słońcu/Kwiatowej

INWESTOR: POLNORD SZCZECIN I Sp.  z.o.o

 

LOKALIZACJA: Szczecin – Ku Słońcu/Kwiatowa

 

 

PRACE ROZBIÓRKOWE: III-IV kwartał 2008

PLANOWANY TERMIN ROZPOCZĘCIA BUDOWY: I-II kwartał 2009

KOSZT INWESTYCJI: 261.245 tys. złotych netto

OPIS INWESTYCJI:

 

Planowana inwestycja „Ku Słońcu” realizowana będzie w zachodniej części Szczecina w północnym obszarze dzielnicy Gumieńce nieopodal zachodniej granicy miasta przy jednej z głównych arterii w odległości ok. 3 km od centrum ( Pl. Kościuszki ) i ok. 8 km od przejścia granicznego w Lubieszynie. 

W bezpośrednim sąsiedztwie planowanego śródmiejskiego zespołu mieszkaniowego znajdują się wielo- i jednorodzinne osiedla mieszkaniowe obsługiwane przez centra handlowo-usługowe oraz zdekoncentrowane liczne usługi towarzyszące handlowe, gastronomiczne, biurowe, medyczne i rzemieślnicze. W odległości kilkuset metrów znajduje się kościół i szkoła. Znajdują się również publicznie dostępne tereny zielone.

Obecnie przedmiotowy teren zabudowany jest halami poprodukcyjnymi dawnych zakładów „Selfa” oraz licznymi obiektami o charakterze poprodukcyjnym, które w całości zostaną rozebrane. Przewiduje się, że docelowo planowany zespół mieszkaniowy „Ku Słońcu” wraz z otaczającymi go usługami stanowił będzie centrum dzielnicy Gumieńce i poprzez to pełnił funkcje jednego z subcentrów miasta Szczecin.

Nowoprojektowaną miejską zabudowę mieszkaniową z usługami w parterach ukształtowano w oparciu o trzy osie kompozycyjne. Główną oś kompozycyjną stanowić będzie równoległa do ul. Ku Słońcu oś północny-zachód południowy- wschód, łącząca wjazd do wnętrz zespołu od strony ul Sandomierskiej z głównym, prostokątnym w planie placem zamkniętym IX kondygnacyjnym, kurtynowym budynkiem mieszkalnym.

W całym zespole zaprojektowano ponad 700 mieszkań jedno-, dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowych. Wszystkie mieszkania wielopokojowe są zaprojektowane jako mieszkania „rozkładowe”. Każde mieszkanie posiada balkon, loggię lub taras. Powierzchnia zaprojektowanych mieszkań wynosi  od 30 do 131 m2.

Do obsługi wszystkich obiektów mieszkalnych przewidziano 43 windy osobowe.

 

KONTAKT:

 

Zbigniew M. Błaszczyk – Prezes Zarządu tel. kom.0  515 115 130

Beata Kowalczyk – Wiceprezes Zarządu  tel. kom. 0 515 115 129

 

udostępnił: Wydział Rozowju Miasta, wytworzono: 2010/08/03, odpowiedzialny/a: Ewa Kordus, wprowadził/a: Damian Grycko, dnia: 2010/08/03 13:25:10
Historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Damian Grycko 2010/08/03 13:25:10 nowa pozycja