przejdź do głównego menu przejdź do treści
  • logo Unii Europejskiej - link do strony Zespołu Funduszy Pomocowych
  • logo Miasta Szczecin - link do oficajnej strony Szczecina

Archiwum postępowań Urzędu Miasta Szczecin

Sprawowanie nadzoru autorskiego przy realizacji zadania inwestycyjnego pn.: Budowa „Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju”



PL-Szczecin: Nadzór nad projektem i dokumentacją
2013/S 004-004370
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Dyrektywa 2004/18/WE
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe
Gmina Miasto Szczecin – Biuro ds. Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Szczecin
pl. Armii Krajowej 1
70-456 Szczecin
POLSKA
Tel.: +48 914245102
Faks: +48 914245104
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.szczecin.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Sprawowanie nadzoru autorskiego przy realizacji zadania inwestycyjnego pn.: Budowa „Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju”
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Kod NUTS PL424
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest sprawowanie nadzoru autorskiego przy realizacji Projektu pn: Budowa „Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju”.
Roboty budowlane, nad którymi wykonawca będzie sprawował nadzór autorski, będą wykonywane na podstawie umowy o roboty budowlane zawartej pomiędzy Gminą Miasto Szczecin a Wykonawcą Robót Budowlanych.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
71248000
II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Roboty budowlane, nad którymi wykonawca będzie sprawował nadzór autorski, będą wykonywane na podstawie umowy o roboty budowlane zawartej pomiędzy Gminą Miasto Szczecin a Wykonawcą Robót Budowlanych. Nadzór autorski będzie realizowany w oparciu o Dokumentację Projektu. Na Dokumentację Projektu składa się: 1) dokumentacja projektowa oraz Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót w rozumieniu rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru prac budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego, opracowane przez Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S. A., z siedzibą w Gdańsk – Wrzeszcz, ul. Jana Uphagena 27.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 28.2.2013. Zakończenie 1.3.2015
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wadium należy wnieść w wysokości 15000 zł (słownie piętnaście tysięcy złotych) w terminie do dnia13.02.2013r. do godziny 10:30. Decyduje data wpływu środków do zamawiającego.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy składający ofertę wspólną ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich wpostępowaniualbo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy.
2. Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt 1 musi znajdować się w ofercie wspólnejwykonawców.Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałemprzeznotariusza.
3. Pełnomocnik pozostaje w kontakcie z zamawiającym w toku postępowania i do niego zamawiającykierujeinformacje, korespondencję, itp.
4. Oferta wspólna, składana przez dwóch lub więcej wykonawców, powinna spełniać następującewymagania:
1) oferta wspólna powinna być sporządzona zgodnie z SIWZ;
2) sposób składania dokumentów w ofercie wspólnej:
a) dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np.: odpis z właściwego rejestru, oświadczenie o brakupodstawdo wykluczenia, zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, informacja z KRK itp. –składakażdy z wykonawców składających ofertę wspólną we własnym imieniu.
b) jeżeli jednak podmiot występujący wspólnie (spółka cywilna) na podstawie odrębnych przepisów,dlacelów podatkowych lub związanych z ubezpieczeniami jest traktowany jako jeden podmiot (jednajednostkaorganizacyjna) – dokumenty dotyczące ubezpieczeń, podatków i opłat powinien złożyć niezależnietenpodmiot.
c) dokumenty wspólne takie jak np.: oferta cenowa, wykaz prac podobnych, oświadczenie ospełnianiuwarunków udziału w postępowaniu itp. składa pełnomocnik wykonawców w imieniu wszystkichwykonawcówskładających ofertę wspólną,
d) kopie dokumentów dotyczących każdego z wykonawców składających ofertę wspólną musząbyćpoświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby upoważnione do reprezentowaniatychwykonawców.
5. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nichzastosowaniezasady określone w pkt 1 – 4.
6. Przed podpisaniem umowy (w przypadku wygrania postępowania) wykonawcy składający ofertęwspólnąbędą mieli obowiązek przedstawić zamawiającemu umowę konsorcjum, zawierającą, co najmniej:
1) zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoimzakresemrealizację przedmiotu zamówienia,
2) określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,
3) czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówieniaorazczas trwania gwarancji jakości i rękojmi.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówieniamogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania, w okolicznościach, o którychmowa w art. 24 ust. 1 ustawy. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzieleniezamówienia wykonawcy mają obowiązek złożyć następujące dokumenty:
1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SIWZ,
W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa każdy z wykonawców składających ofertęwspólną we własnym imieniu.
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru (jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru), w celu wykazaniabraku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcyprzed upływem terminu składania ofert a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1pkt 2 ustawy,
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z wykonawców składających ofertęwspólną.
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzające, że wykonawca niezalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenielub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu -wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. zaświadczenie składa każdy z wykonawców składających ofertęwspólną.
W przypadku składania oferty przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dlakażdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
4) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy RolniczegoUbezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczeniezdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu–wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. zaświadczenie składa każdy z wykonawców składających ofertęwspólną.
W przypadku składania oferty przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dlakażdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
5) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy-wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną.
6) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 9 ustawy -wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertęwspólną.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonychprzez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
2. Wykonawcy zagraniczni:
1) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiastdokumentów, o których mowa w pkt 1 ppkt 2 – 4 i 6 składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, wktórym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskałprzewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie wcałości wykonania decyzji właściwego organu.
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
2) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1 ppkt 5 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lubadministracyjnego miejsca zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 4-8 ustawy.
3). Dokumenty, o których mowa w pkt 2 ppkt 1 lit. a i c oraz ppkt 2, powinny być wystawione nie wcześniejniż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w ppkt 1 lit. b powinien byćwystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4) Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejscezamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ppkt 1 i 2 zastępuje się je dokumentemzawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym alboorganem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, wktórym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis ppkt 3 stosuje się odpowiednio.
5) Jeśli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o którychmowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnegomiejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8 ustawy,wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku,gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentemzawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym alboorganem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
6) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lubmiejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwychorganów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejscezamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonychprzez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1.Każdy z wykonawców w celuwykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu, ma obowiązek złożyć następujące oświadczenia idokumenty:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, według wzoru, stanowiącego załącznik nr 3do SIWZ.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawcówskładających ofertę wspólną,
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: 1. Wykonawcy ubiegający się o udzieleniezamówienia muszą spełniać warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej. - Zamawiający nie dokonujeopisu sposobu spełniania przedmiotowego warunku.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonychprzez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Każdy z wykonawców w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 2 ma obowiązek złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, według wzoru, stanowiącego załącznik nr 3 do siwz,
W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających ofertę wspólną.
2) Wykaz wykonanych, usług (prac podobnych) w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem: nazwy usługi podobnej, zakresu wykonanych prac, podmiotu zlecającego usługę, miejsca wykonania usługi, daty rozpoczęcia i zakończenia usługi (miesiąc - rok), według wzoru, stanowiącego załącznik nr 4 do siwz oraz dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane należycie,
W przypadku składania oferty wspólnej wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz.
3) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także przewidzianego dla nich stanowiska oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, według wzoru, stanowiącego załącznik nr 5 do siwz.
Dla wszystkich osób wymienionych w załączniku nr 5 należy zamieścić opis ich doświadczenia zawodowego zgodnie z siwz (przy latach pracy należy wymienić miesiąc i rok oraz określić dokładnie nazwę zajmowanego stanowiska oraz zakres wykonywanych na tym stanowisku czynności i nazwę zadania inwestycyjnego).
W przypadku składania oferty wspólnej wykonawcy składają jeden wspólny wykaz osób którymi dysponują lub będą dysponować.
4) Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (wymienione w ww. wykazie osób), posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień, według wzoru, stanowiącego załącznik nr 5 do siwz.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
3. W przypadku podmiotów, o których mowa w pkt 2, przedkładane przez wykonawcę kopie dokumentów dotyczących każdego z tych podmiotów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez te podmioty.
4. Zamawiający wezwie wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożą oświadczeń lub dokumentów,októrych mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymaganeprzezzamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1, zawierające błędy lubktórzyzłożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożeniaofertawykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone nawezwaniezamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez wykonawcęwarunków udziałuw postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane usługi wymagań określonych przezzamawiającego, niepóźniej niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
5. W przypadku załączenia do oferty innych dokumentów niż wymagane przez zamawiającego (np.materiałówreklamowych i informacyjnych) zaleca się aby stanowiły one odrębną część, niezłączoną z ofertą wsposóbtrwały. Dokumenty takie nie będą podlegały ocenie przez zamawiającego.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1) posiadania wiedzy i doświadczenia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
- warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie minimum 1 pracę podobną. Za pracę podobną Zamawiający uzna komplet (a+b+c+d) następujących usług:
a) sprawowanie nadzoru autorskiego nad zadaniem inwestycyjnym, którego przedmiotem była budowa lub przebudowa drogi publicznej klasy minimum G o długości minimum 1 km wraz z infrastrukturą techniczną, oraz
b) sprawowanie nadzoru autorskiego nad zadaniem inwestycyjnym, którego przedmiotem była budowa minimum 1 obiektu mostowego (np. most, wiadukt, estakada, kładka), oraz
c) sprawowanie nadzoru autorskiego nad zadaniem inwestycyjnym, którego przedmiotem była budowa lub przebudowa torowiska tramwajowego (minimum 500 mb), oraz
d) sprawowanie nadzoru autorskiego nad zadaniem inwestycyjnym realizowanym wg warunków kontraktu międzynarodowego lub europejskiego np. warunków kontraktowych dla budowy - dla robót inżynieryjno-budowlanych projektowanych przez Zamawiającego Międzynarodowej Federacji Inżynierów – Konsultantów FIDIC lub równoważnego innego uznanego standardu warunków kontraktu, międzynarodowego lub europejskiego
Usługi wymienione w lit. a, b, c i d mogły być wykonane w jednym lub oddzielnych zamówieniach.
2) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
- warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, dysponuje lub będzie dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, które spełniają poniższe warunki:
a) Projektant w specjalności torowej lub drogowej – „Koordynator Zespołu Nadzoru Autorskiego”
Wymagane kwalifikacje:
- wykształcenie wyższe techniczne,
- uprawnienia do projektowania w specjalności drogowej bez ograniczeń,
Wymagane doświadczenie zawodowe:
- nie mniej niż 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu, w tym wykonanie dokumentacji projektowej obejmującej budowę lub przebudowę torowiska tramwajowego (minimum 500 mb).
b) Projektant w specjalności drogowej
Wymagane kwalifikacje:
- wykształcenie wyższe techniczne,
- uprawnienia do projektowania w specjalności drogowej bez ograniczeń,
Wymagane doświadczenie zawodowe:
- nie mniej niż 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu, w tym wykonanie dokumentacji projektowej co najmniej dla dwóch zadań inwestycyjnych polegających na budowie lub rozbudowie lub przebudowie dróg publicznych co najmniej klasy G.
c) Projektant w specjalności mostowej
Wymagane kwalifikacje:
- wykształcenie wyższe techniczne,
- uprawnienia do projektowania w specjalności mostowej bez ograniczeń,
Wymagane doświadczenie zawodowe:
- nie mniej niż 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu obiektów mostowych.
d) Projektant w specjalności konstrukcyjno - budowlanej
Wymagane kwalifikacje:
- wykształcenie wyższe techniczne,
- uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń,
Wymagane doświadczenie zawodowe:
- nie mniej niż 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu w branży konstrukcyjno - budowlanej
e)Projektant w specjalności sanitarnej
Wymagane kwalifikacje:
- wykształcenie wyższe techniczne,
- uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, cieplnych bez ograniczeń,
Wymagane doświadczenie zawodowe:
- nie mniej niż 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu sieci sanitarnych
f) Projektant w specjalności elektrycznej i elektroenergetycznej
Wymagane kwalifikacje:
- wykształcenie wyższe techniczne,
- uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci elektroenergetycznych, instalacji i urządzeń elektrycznych,
Wymagane doświadczenie zawodowe:
- nie mniej niż 5-letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu instalacji elektrycznych, sieci elektroenergetycznych oraz sieci elektrotrakcyjnych.
g) Projektant w specjalności telekomunikacyjnej
Wymagane kwalifikacje:
- wykształcenie wyższe techniczne,
- uprawnienia do projektowania w specjalności telekomunikacyjnej bez ograniczeń,
Wymagane doświadczenie zawodowe:
- nie mniej niż 5-letnie doświadczenie w projektowaniu sieci telekomunikacyjnych
h) Projektant ds. realizacji zieleni
Wymagane kwalifikacje:
- osoba po studiach wyższych typu ogrodniczego lub rolniczego
Wymagane doświadczenie zawodowe:
- nie mniej niż 3 – letnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu lub wykonawstwie w zakresie urządzania terenów zielonych.
i) Nadzór ds. ochrony środowiska
Wymagane kwalifikacje:
- wyższe studia kierunkowe: biologia, ochrona środowiska,
Wymagane doświadczenie zawodowe:
- nie mniej niż 3 – letnie doświadczenie zawodowe w wykonywaniu nadzorów przy minimum jednej inwestycji drogowej
Nadzór przyrodniczy powinien obejmować: regularne wizyty w terenie (dokumentacja fotograficzna), kontrola w terenie stanu środowiska przyrodniczego, kontrola zgodności prac z zapisami decyzji środowiskowej, miesięczne sprawozdania, bieżące konsultacje z organami ochrony przyrody, kontrola zaplecza budowy oraz terenu budowy.
j) Geotechnik:
Wymagane kwalifikacje:
- wykształcenie wyższe techniczne
Wymagane doświadczenie zawodowe:
- Certyfikat Polskiego Komitetu Geotechniki
lub
- nie mniej niż 5 – letni staż pracy zawodowej, której głównym przedmiotem były badania geotechniczne, projektowanie, lub wykonawstwo robót oraz
- wykonał w okresie ostatnich 3 lat samodzielnie lub jako współautor co najmniej 5 opracowań geotechnicznych.
Uwaga: Zamawiający dopuszcza łączenie stanowisk wymienionych w pkt 2) lit. od a do j tylko pod warunkiem spełnienia łącznie wymagań dotyczących kwalifikacji i doświadczenia dla danych stanowisk.
Wszystkie osoby zatrudnione przy realizacji zamówienia muszą biegle posługiwać się językiem polskim, w przeciwnym wypadku Wykonawca udostępni wystarczającą liczbę tłumaczy wykazujących znajomość języka technicznego w zakresie terminologii budowlanej we wszystkich specjalnościach występujących przy realizacji zamówienia.
Na podstawie art. 104 ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 – tekst jednolity ze zmianami) osoby, które przed dniem wejścia w życie ustawy, uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie. Zakres uprawnień budowlanych należy odczytywać zgodnie z treścią decyzji o ich nadaniu w oparciu o przepisy będące podstawą ich nadania.
Ponadto, zgodnie z art. 12 a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych.
Osoby wskazane przez wykonawcę w załączniku nr 5 (wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia) do siwz nie mogą zajmować stanowisk w Zespole Inżyniera Kontraktu ani być Kierownikiem Budowy lub Kierownikiem Robót u Wykonawcy Robót Budowlanych.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie
Sekcja IV: Procedura
IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
BZP/153/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
13.2.2013 - 10:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 13.2.2013 - 11:00
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko; Priorytet: VII Transport przyjazny środowisku; Działanie: 7.3. Transport miejski w obszarze metropolitalnym.
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Termin wskazany w sekcji II.3) jest terminem założeniowym. Termin wykonania zamówienia: Wykonawca będzie sprawował nadzór autorski od dnia podpisania umowy o sprawowanie nadzoru autorskiego i od dnia przekazania terenu budowy Wykonawcy Robót Budowlanych do dnia zakończenia realizacji Projektu pn.: Budowa „Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju”, lecz nie dłużej niż do dnia 1 marca 2015 r., w tym:
1) planowany okres realizacji robót budowlanych – 24 miesiące od dnia podpisania umowy o roboty budowlane przez Gminę Miasto Szczecin z Wykonawcą Robót Budowlanych,
2) planowy okres rozliczenia końcowego inwestycji przez Inżyniera Kontraktu – nie dłużej niż 2 miesiące od daty zgłoszenia przez Wykonawcę Robót Budowlanych zakończenia robót budowlanych.
Planowany termin podpisania umowy z Wykonawcą Robót Budowlanych – 28 lutego 2013 r.
2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,zamiastdokumentów, o których mowa w Sekcji III.2.1) pkt 1 ppkt 2)-4) i 6) niniejszego ogłoszenia składadokument lubdokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzająceodpowiednio,że:
1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
2) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, żeuzyskałprzewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymaniewcałości wykonania decyzji właściwego organu,
3) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
3. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,zamiastdokumentów, o których mowa w Sekcji III.2.1) pkt 1 ppkt 5 niniejszego ogłoszenia składazaświadczeniewłaściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby, którejdokumenty dotyczą, wzakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8 ustawy.
4. Dokumenty, o których mowa w pkt 2 ppkt 1 i 3 oraz pkt 3, powinny być wystawione nie wcześniej niż6miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt 1 ppkt 2 powinienbyćwystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lubmiejscezamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2 i 3 zastępuje się jedokumentemzawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym,administracyjnym alboorganem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejscazamieszkania osoby lub kraju, wktórym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis pkt 4stosuje się odpowiednio.
6. Jeśli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, októrychmowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium RzeczypospolitejPolskiej,wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego alboadministracyjnegomiejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art.24 ust.1 pkt 5-8 ustawy,wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, ztym że w przypadku,gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępujesię je dokumentemzawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym,administracyjnym alboorganem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tychosób.
7. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lubmiejscezamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwychorganówodpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejscezamieszkaniaz wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
8. Inne dokumenty wymagane przez zamawiającego:
1) oferta cenowa zgodnie z Rozdziałem I pkt 3 SIWZ; w przypadku składania oferty wspólnej należy złożyćjedendokument
2) odpowiednie pełnomocnictwa; tylko w sytuacjach określonych w Rozdziale I pkt 5 zdanie 2 SIWZ lubwprzypadku składania oferty wspólnej (Rozdział III pkt 1 SIWZ)
3) oświadczenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SIWZ wskazujące cześć zamówienia,którejwykonanie wykonawca powierzy podwykonawcom (jeżeli wykonawca przewiduje udział podwykonawców);wprzypadku składania oferty wspólnej należy złożyć jeden dokument.
9. Zmiana postanowień niniejszej umowy może nastąpić w sytuacji, gdy:
1) Zamawiający przewiduje możliwość zmianę terminu obowiązywania niniejszej umowy w przypadku wydłużenia czasu realizacji Projektu, o którym mowa w § 1 ust. 1 wzoru umowy, w szczególności, gdy:
a) planowany okres realizacji robót budowlanych ulegnie wydłużeniu, bez względu na okoliczności i przyczyny tego wydłużenia,
b) planowy okres rozliczenia końcowego inwestycji przez Inżyniera Kontraktu ulegnie wydłużeniu, bez względu na okoliczności i przyczyny tego wydłużenia.
2) Zmiana wynagrodzenia będzie możliwa w przypadku, gdy:
a) nastąpi zmiana ustawowej stawki podatku VAT,
b) w trakcie realizacji przedmiotu niniejszej umowy okaże się, że rzeczywista ilość pobytów Projektanta będzie mniejsza niż zakładana przez Zamawiającego liczba 720 pobytów, wtedy wynagrodzenie Projektanta zostanie pomniejszone o kwotę wyliczoną w następujący sposób: ilość pobytów niewykorzystanych x stawka za jeden pobyt (zgodnie z § 7 pkt 1 wzoru umowy),
c) w trakcie realizacji przedmiotu niniejszej umowy okaże się, że zakładana przez Zamawiającego liczba 720 pobytów została wykorzystana, Projektant będzie mógł wystąpić o dodatkową ilość pobytów; dodatkowe pobyty będą rozliczane według stawki wskazanej w § 7 ust. 1 pkt 1 wzoru umowy,
d) nastąpi wydłużenie czasu realizacji Projektu - zwiększeniu ulegnie wynagrodzenie za pracę Koordynatora; każdy dodatkowy, w stosunku do pierwotnego terminu realizacji przedmiotu niniejszej umowy miesiąc, będzie rozliczany zgodnie ze stawką wskazaną w § 7 ust. 1 pkt 2 wzoru umowy,
3) Zmiana kadry może nastąpić po uzyskaniu przez Projektanta uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego, tylko na osoby spełniające warunki określone w SIWZ.
10. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50 %wartościzamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień.
11. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki pochodzące z budżetuUnii Europejskiej oraz niepodlegające zwrotowi środki z pomocy udzielonej przez państwa członkowskieEuropejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które zamawiający zamierzał przeznaczyć nasfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
Warszawa
VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcom, którzy mają lub mięliinteresw uzyskaniu zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przezzamawiającegoprzepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w dziale VI ustawy:odwołanie i skarga.
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznejopatrzonejbezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanegocertyfikatu wterminie określonym w art. 182 ustawy.
3. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania wtakisposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
4. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowaniaodwoławczegoprzysługuje skarga do sądu.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
Warszawa
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
3.1.2013
VII. Postępowanie zostało ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 5.01.2013r. (sobota) oraz zamieszczone na siedzibie Zamawiającego w dniu 7.01.2013r. (poniedziałek).
 


Załączniki:

Załączniki 7, 8 i 9 Warunki Szczególne Kontraktu, dokumentacja projektowa i Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót dostępne są w zakładce dot. ogłoszenia o zamówieniu publicznym na budowę Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju.



Wyjaśnienia i modyfikacje treści SIWZ


Ogłoszenie o wyniku postępowania:

INFORMACJA O WYBORZE OFERTY

Gmina Miasto Szczecin
Biuro ds. Zamówień Publicznych
Urzędu Miasta Szczecin
70 – 456 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
pl. Armii Krajowej 1
www.szczecin.pl

Znak sprawy: BZP/153/12 Szczecin, dnia 14 marca 2013 r.

Dotyczy: informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na „Sprawowanie nadzoru autorskiego przy realizacji zadania inwestycyjnego pn.: Budowa „Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju””

Zgodnie z art. 92 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu za najkorzystniejszą ofertę Zamawiający uznał:

Nazwa (firma) Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A.
Siedziba i adres ul. Jana Uphagena 27, 80-237 Gdańsk Wrzeszcz
Uzasadnienie wyboru oferty: oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów zgodnie z oceny ofert, określonym w siwz.

Streszczenie oceny i porównania złożonych ofert:

1) Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A.; ul. Jana Uphagena 27, 80-237 Gdańsk Wrzeszcz; 100 pkt;

Na podstawie art. 92 ust. 1 pkt 2 ustawy Zamawiający informuje, iż w nie odrzucono żadnej oferty.

Na podstawie art. 92 ust. 1 pkt 4 ustawy Zamawiający informuje, iż umowę w sprawie zamówienia publicznego będzie można zawrzeć od 15.03.2013r.
 


Data publikacji ogłoszenia o zamówieniu: 2013/01/07
udostępnił:
Biuro ds. Zamówień Publicznych
wytworzono:
2013/01/07
odpowiedzialny/a:
Bartłomiej Miluch
wprowadził/a:
Marek Chrzanowski
dnia:
2014/01/22 11:46:04
historia zmian:
Wprowadził Data modyfikacji Rodzaj modyfikacji
Marek Chrzanowski 2014/01/22 11:46:04 Nowa pozycja
Marek Chrzanowski 2013/03/14 11:26:44 Nowa pozycja
Marek Chrzanowski 2013/01/07 10:33:21 ogłoszenie o zamówieniu
Marek Chrzanowski 2013/01/07 10:30:38 ogłoszenie o zamówieniu