Archiwum postępowań Urzędu Miasta Szczecin
Budowa Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie przy ul. Małopolskiej
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
W trybie przetargu ograniczonego na:
„Budowę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie przy ul. Małopolskiej”
Roboty budowlane
SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA
I.1) NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE:
Gmina Miasto Szczecin - Biuro ds. Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Szczecin, Pl. Armii Krajowej 1, Do wiadomości Marek Chrzanowski, 70-456 Szczecin, POLSKA/POLAND. Tel. +48 914245440. E-mail mchrzano@um.szczecin.pl. Faks +48 914245104.
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.szczecin.pl.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego.
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego.
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego.
I.2) RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI:
Organ władzy regionalnej lub lokalnej.
Ogólne usługi publiczne.
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie.
Ogólne usługi publiczne.
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OPIS
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Budowa Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie przy ul. Małopolskiej.
II.1.2) Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług:
Roboty budowlane.
Wykonanie.
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych: Szczecin.
Wykonanie.
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych: Szczecin.
Kod NUTS: PL424 .
II.1.3) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego.
II.1.4) Informacje na temat umowy ramowej:
II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów):
Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Teren inwestycji położony jest w Szczecinie - Śródmieściu, na działce zlokalizowanej u zbiegu ulic Małopolskiej i Matejki, przy Placu Hołdu Pruskiego. W zakres przedsięwzięcia wchodzi budowa budynku o prarametrach:
Powierzchnia użytkowa budynku: 12 734 m2.
Kubatura budynku: 98 200 m3.
Zaprojektowany budynek ma kształt zbliżony do prostopadłościanu, o wymiarach w rzucie 50,5 x 68,5 m dla części podziemnej oraz 54 x 62 m dla części nadziemnej. Budynek jest pięciokondygnacyjny, z dwupoziomowym parkingiem podziemnym, przekryty stalowym wielopołaciowym dachem o złożonej konstrukcji.
Powierzchnia użytkowa budynku: 12 734 m2.
Kubatura budynku: 98 200 m3.
Zaprojektowany budynek ma kształt zbliżony do prostopadłościanu, o wymiarach w rzucie 50,5 x 68,5 m dla części podziemnej oraz 54 x 62 m dla części nadziemnej. Budynek jest pięciokondygnacyjny, z dwupoziomowym parkingiem podziemnym, przekryty stalowym wielopołaciowym dachem o złożonej konstrukcji.
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45212300.
II.1.7) Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA):
Nie.
II.1.8) Podział na części:
Nie.
II.1.9) Dopuszcza się składanie ofert wariantowych:
Nie.
II.2) WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1) Całkowita wielkość lub zakres:
1) Opis stanu istniejącego.
Teren inwestycji położony jest w Szczecinie - Śródmieściu, na działce zlokalizowanej u zbiegu ulic Małopolskiej i Matejki, przy Placu Hołdu Pruskiego. Na ww. terenie stał „Konzerthaus”, który uległ zniszczeniu w trakcie działań wojennych. Pozostałości jego murów piwnicznych i fundamentów istnieją do dzisiaj, poniżej poziomu terenu. Działka użytkowana jest obecnie, w części przylegającej do ulicy Małopolskiej, jako parking dla samochodów osobowych. Część działki przylegająca do jej północnej granicy posiada poziom wyższy o ok. 1,2 m od poziomu parkingu. Położony wyżej teren jest całkowicie zarośnięty krzewami. Rośnie tam również kilka drzew , które w projekcie przeznaczone są do likwidacji. Do północnej granicy działki przylega parterowy budynek murowany z dachem płaskim żelbetowym (barak) użytkowany teraz przez Wydział Zarządzania Kryzysowego. Budynek ten przeznaczony jest do rozbiórki. Na terenie działki nie można również wykluczyć obecności w podłożu takich obiektów jak np. schrony czy zagruzowane piwnice.
Podłoże projektowanego budynku zbudowane jest z czwartorzędowych osadów wieku plejstoceńskiego wykształconych w postaci serii utworów o genezie zastoiskowej, lodowcowej i wodnolodowcowej. Pod warstwą nasypów i cienkim nadkładem zastoiskowych pyłów, zalegają gliny zwałowe o dostatecznych, umożliwiających posadowienie bezpośrednie parametrach wytrzymałościowych. Dominują utwory zwałowe; gliny piaszczyste i piaski gliniaste. W ich obrębie znajdują się soczewki, najczęściej nawodnionych piasków drobnych i pylastych, lokalnie z domieszką żwiru. Na stropie glin zwałowych lokalnie zalegają mułki o genezie zastoiskowej. Ich maksymalna stwierdzona miąższość to 1,1 m.
Grunty rodzime pokrywa warstwa nasypów niekontrolowanych, głównie gruzowych, z domieszką piasku czy gliny, o miąższości od 1,5 do 3,3 m.
2) Stan projektowany
a) Założenia przestrzenne.
Budynek Filharmonii usytuowano w granicy południowej i zachodniej działki inwestycyjnej nr 3/11 tak, aby tworzył pierzeje:
— w ciągu zabudowy od ulicy Małopolskiej - w linii zabudowy obok położonego budynku Komendy Wojewódzkiej Policji,
— w ciągu ulicy Matejki/Pl. Hołdu Pruskiego - wzdłuż granicy działki inwestycyjnej.
b) Charakterystyka zabudowy.
Powierzchnia działki: 3 801 m2.
Powierzchnia użytkowa budynku: 12 734 m2.
Kubatura budynku: 98 200 m3.
Zaprojektowany budynek ma kształt zbliżony do prostopadłościanu, o wymiarach w rzucie 50,5 x 68,5 m dla części podziemnej oraz 54 x 62 m dla części nadziemnej. Budynek jest pięciokondygnacyjny, z dwupoziomowym parkingiem podziemnym, przekryty stalowym wielopołaciowym dachem o złożonej konstrukcji.
W półszkieletowej konstrukcji budynku, zaprojektowanej w dominującej technologii żelbetowej wykonywanej na budowie, ze stalowymi fragmentami szkieletu oraz dachem stalowym, wyodrębniono część podziemną i nadziemną (generalnie ze względu na charakter pracy statycznej oraz technologii wykonania).
Układ konstrukcyjny stanowią ściany żelbetowe oraz słupy żelbetowe i stalowe, które stanowią podpory dla monolitycznych stropów żelbetowych oraz dachu.
Ściany elewacyjne wykonane są w systemie ścian kurtynowych całkowicie przeszklonych i podświetlanych.
W zakresie obsługi instalacyjnej budynek jest wyposażony w instalacje:
Wodno-kanalizacyjną, ciepłej wody i centralnego ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej, wentylacyjną i klimatyzacyjną, elektryczną, teletechniczną, instalacje niskoprądowe, sygnalizacji pożaru, detekcji CO w garażu oraz instalację systemową BMS.
c) Program i funkcja obiektu
Budynek przeznaczony jest dla organizacji koncertów muzyki symfonicznej i organowej. Główne pomieszczenia budynku stanowią dwie sale koncertowe. Duża sala koncertowa o maksymalnej pojemności 953 osób publiczności oraz mała sala koncertowa o pojemności 192 osoby publiczności. W dużej sali koncertowej będą się odbywały przede wszystkim koncerty muzyki.
Symfonicznej i muzyki organowej. Widownia dużej sali składa się z estrady, widowni głównej oraz widowni na balkonie frontalnym, balkonach bocznych i balkonie za sceną. W przestrzeni estrady przewidziane jest miejsce dla 120-osobowej orkiestry i 110- osobowego chóru. Na ścianie za estradą usytuowane są organy. W małej sali będą się odbywały koncerty muzyki kameralnej oraz koncerty wokalne. Przewidziana ilość miejsc dla orkiestry w malej sali wynosi 30 osób.
Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony ulicy Małopolskiej i prowadzi do reprezentacyjnego holu wejściowego o wysokości trzech kondygnacji.
W przestrzeni holu znajduje się kasa biletowa, szatnia, a pod zawieszoną bryłą małej sali koncertowej – kawiarnia na 70 osób. Większa część pomieszczeń przeznaczonych dla artystów znajduje się na parterze budynku - poniżej dużej sali koncertowej. Zespołowi garderób towarzyszą dwie sale prób oraz bar przeznaczony dla artystów. Pozostałe garderoby umieszczone są w zwartym pasie za scenami - stanowiącym obsługę sal koncertowych.
Na pierwszym piętrze za sceną znajduje się obszerna przestrzeń kuluarów mogąca służyć, w zależności od aktualnych potrzeb, zarówno za magazyn instrumentów oraz jako poczekalnie dla artystów. Na ostatnim piętrze znajdują się pomieszczenia administracyjne. Uzupełnieniem programu Filharmonii jest przestrzeń ekspozycyjna na ostatniej kondygnacji, pod „rozrzeźbionym dachem”, z wglądem - poprzez przeszkolone świetlne patia - w przestrzeń holu wejściowego. Przestrzeń ta może służyć różnym przedsięwzięciom i być organizowana na wiele.
Sposobów. Możliwe jest wydzielanie odrębnych niezależnych sal konferencyjnych, bądź całkowicie otwarta aranżacja.
Budynek wyposażony jest w dwa poziomy podziemnego parkingu z wjazdem z ulicy Małopolskiej. Parking posiada w sumie 157 miejsc.
W części podziemnej budynku znajdują się pomieszczenia techniczne, warsztaty, magazyny, maszynownie wind.
Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Komunikację pionową umożliwiają windy o odpowiedniej wielkości. Pierwsze rzędy sal koncertowych dysponują odpowiednio demontowanymi fotelami, umożliwiającymi uzyskanie miejsc dla ustawienia wózka.
Teren inwestycji położony jest w Szczecinie - Śródmieściu, na działce zlokalizowanej u zbiegu ulic Małopolskiej i Matejki, przy Placu Hołdu Pruskiego. Na ww. terenie stał „Konzerthaus”, który uległ zniszczeniu w trakcie działań wojennych. Pozostałości jego murów piwnicznych i fundamentów istnieją do dzisiaj, poniżej poziomu terenu. Działka użytkowana jest obecnie, w części przylegającej do ulicy Małopolskiej, jako parking dla samochodów osobowych. Część działki przylegająca do jej północnej granicy posiada poziom wyższy o ok. 1,2 m od poziomu parkingu. Położony wyżej teren jest całkowicie zarośnięty krzewami. Rośnie tam również kilka drzew , które w projekcie przeznaczone są do likwidacji. Do północnej granicy działki przylega parterowy budynek murowany z dachem płaskim żelbetowym (barak) użytkowany teraz przez Wydział Zarządzania Kryzysowego. Budynek ten przeznaczony jest do rozbiórki. Na terenie działki nie można również wykluczyć obecności w podłożu takich obiektów jak np. schrony czy zagruzowane piwnice.
Podłoże projektowanego budynku zbudowane jest z czwartorzędowych osadów wieku plejstoceńskiego wykształconych w postaci serii utworów o genezie zastoiskowej, lodowcowej i wodnolodowcowej. Pod warstwą nasypów i cienkim nadkładem zastoiskowych pyłów, zalegają gliny zwałowe o dostatecznych, umożliwiających posadowienie bezpośrednie parametrach wytrzymałościowych. Dominują utwory zwałowe; gliny piaszczyste i piaski gliniaste. W ich obrębie znajdują się soczewki, najczęściej nawodnionych piasków drobnych i pylastych, lokalnie z domieszką żwiru. Na stropie glin zwałowych lokalnie zalegają mułki o genezie zastoiskowej. Ich maksymalna stwierdzona miąższość to 1,1 m.
Grunty rodzime pokrywa warstwa nasypów niekontrolowanych, głównie gruzowych, z domieszką piasku czy gliny, o miąższości od 1,5 do 3,3 m.
2) Stan projektowany
a) Założenia przestrzenne.
Budynek Filharmonii usytuowano w granicy południowej i zachodniej działki inwestycyjnej nr 3/11 tak, aby tworzył pierzeje:
— w ciągu zabudowy od ulicy Małopolskiej - w linii zabudowy obok położonego budynku Komendy Wojewódzkiej Policji,
— w ciągu ulicy Matejki/Pl. Hołdu Pruskiego - wzdłuż granicy działki inwestycyjnej.
b) Charakterystyka zabudowy.
Powierzchnia działki: 3 801 m2.
Powierzchnia użytkowa budynku: 12 734 m2.
Kubatura budynku: 98 200 m3.
Zaprojektowany budynek ma kształt zbliżony do prostopadłościanu, o wymiarach w rzucie 50,5 x 68,5 m dla części podziemnej oraz 54 x 62 m dla części nadziemnej. Budynek jest pięciokondygnacyjny, z dwupoziomowym parkingiem podziemnym, przekryty stalowym wielopołaciowym dachem o złożonej konstrukcji.
W półszkieletowej konstrukcji budynku, zaprojektowanej w dominującej technologii żelbetowej wykonywanej na budowie, ze stalowymi fragmentami szkieletu oraz dachem stalowym, wyodrębniono część podziemną i nadziemną (generalnie ze względu na charakter pracy statycznej oraz technologii wykonania).
Układ konstrukcyjny stanowią ściany żelbetowe oraz słupy żelbetowe i stalowe, które stanowią podpory dla monolitycznych stropów żelbetowych oraz dachu.
Ściany elewacyjne wykonane są w systemie ścian kurtynowych całkowicie przeszklonych i podświetlanych.
W zakresie obsługi instalacyjnej budynek jest wyposażony w instalacje:
Wodno-kanalizacyjną, ciepłej wody i centralnego ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej, wentylacyjną i klimatyzacyjną, elektryczną, teletechniczną, instalacje niskoprądowe, sygnalizacji pożaru, detekcji CO w garażu oraz instalację systemową BMS.
c) Program i funkcja obiektu
Budynek przeznaczony jest dla organizacji koncertów muzyki symfonicznej i organowej. Główne pomieszczenia budynku stanowią dwie sale koncertowe. Duża sala koncertowa o maksymalnej pojemności 953 osób publiczności oraz mała sala koncertowa o pojemności 192 osoby publiczności. W dużej sali koncertowej będą się odbywały przede wszystkim koncerty muzyki.
Symfonicznej i muzyki organowej. Widownia dużej sali składa się z estrady, widowni głównej oraz widowni na balkonie frontalnym, balkonach bocznych i balkonie za sceną. W przestrzeni estrady przewidziane jest miejsce dla 120-osobowej orkiestry i 110- osobowego chóru. Na ścianie za estradą usytuowane są organy. W małej sali będą się odbywały koncerty muzyki kameralnej oraz koncerty wokalne. Przewidziana ilość miejsc dla orkiestry w malej sali wynosi 30 osób.
Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony ulicy Małopolskiej i prowadzi do reprezentacyjnego holu wejściowego o wysokości trzech kondygnacji.
W przestrzeni holu znajduje się kasa biletowa, szatnia, a pod zawieszoną bryłą małej sali koncertowej – kawiarnia na 70 osób. Większa część pomieszczeń przeznaczonych dla artystów znajduje się na parterze budynku - poniżej dużej sali koncertowej. Zespołowi garderób towarzyszą dwie sale prób oraz bar przeznaczony dla artystów. Pozostałe garderoby umieszczone są w zwartym pasie za scenami - stanowiącym obsługę sal koncertowych.
Na pierwszym piętrze za sceną znajduje się obszerna przestrzeń kuluarów mogąca służyć, w zależności od aktualnych potrzeb, zarówno za magazyn instrumentów oraz jako poczekalnie dla artystów. Na ostatnim piętrze znajdują się pomieszczenia administracyjne. Uzupełnieniem programu Filharmonii jest przestrzeń ekspozycyjna na ostatniej kondygnacji, pod „rozrzeźbionym dachem”, z wglądem - poprzez przeszkolone świetlne patia - w przestrzeń holu wejściowego. Przestrzeń ta może służyć różnym przedsięwzięciom i być organizowana na wiele.
Sposobów. Możliwe jest wydzielanie odrębnych niezależnych sal konferencyjnych, bądź całkowicie otwarta aranżacja.
Budynek wyposażony jest w dwa poziomy podziemnego parkingu z wjazdem z ulicy Małopolskiej. Parking posiada w sumie 157 miejsc.
W części podziemnej budynku znajdują się pomieszczenia techniczne, warsztaty, magazyny, maszynownie wind.
Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Komunikację pionową umożliwiają windy o odpowiedniej wielkości. Pierwsze rzędy sal koncertowych dysponują odpowiednio demontowanymi fotelami, umożliwiającymi uzyskanie miejsc dla ustawienia wózka.
II.2.2) Opcje:
Nie.
II.3) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI:
Okres w miesiącach: 26 (od udzielenia zmówienia).
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:
1 500 000 PLN (wadium wpłacane jest dopiero na etapie składania ofert).
III.1.2) Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3) Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy zamierzający złożyć ofertę wspólną ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy.
2. Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt 1 musi znajdować się we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wykonawców. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
3. Pełnomocnik pozostaje w kontakcie z zamawiającym w toku postępowania i do niego zamawiający kieruje informacje, korespondencję, itp.
4. Wspólny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, składany przez dwóch lub więcej wykonawców, powinien spełniać następujące wymagania:
1) wniosek powinien być sporządzony zgodnie z niniejszym ogłoszeniem;
2) sposób składania dokumentów we wspólnym wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
a) dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np.: odpis z właściwego rejestru, oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, informacja z KRK itp. – składa każdy z wykonawców składających wniosek wspólny we własnym imieniu.
b) jeżeli jednak podmiot występujący wspólnie (spółka cywilna) na podstawie odrębnych przepisów, dla celów podatkowych lub związanych z ubezpieczeniami jest traktowany jako jeden podmiot (jedna jednostka organizacyjna) – dokumenty dotyczące ubezpieczeń, podatków i opłat powinien złożyć niezależnie ten podmiot.
c) dokumenty wspólne takie jak np.: wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, wykaz prac podobnych, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu itp. składa pełnomocnik wykonawców w imieniu wszystkich wykonawców składających wspólny wniosek,
d) kopie dokumentów dotyczących każdego z wykonawców składających wspólny wniosek muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby upoważnione do reprezentowania tych wykonawców (a nie np. pełnomocnika konsorcjum).
5. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak wykonawcy składający wspólny wniosek i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt. 1–4.
6. Przed podpisaniem umowy (w przypadku wygrania postępowania) wykonawcy składający ofertę wspólną będą mieli obowiązek przedstawić zamawiającemu umowę konsorcjum, zawierającą, co najmniej:
1) zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia,
2) określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,
3) czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia oraz czas trwania gwarancji jakości i rękojmi.
2. Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt 1 musi znajdować się we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wykonawców. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
3. Pełnomocnik pozostaje w kontakcie z zamawiającym w toku postępowania i do niego zamawiający kieruje informacje, korespondencję, itp.
4. Wspólny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, składany przez dwóch lub więcej wykonawców, powinien spełniać następujące wymagania:
1) wniosek powinien być sporządzony zgodnie z niniejszym ogłoszeniem;
2) sposób składania dokumentów we wspólnym wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
a) dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np.: odpis z właściwego rejestru, oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, informacja z KRK itp. – składa każdy z wykonawców składających wniosek wspólny we własnym imieniu.
b) jeżeli jednak podmiot występujący wspólnie (spółka cywilna) na podstawie odrębnych przepisów, dla celów podatkowych lub związanych z ubezpieczeniami jest traktowany jako jeden podmiot (jedna jednostka organizacyjna) – dokumenty dotyczące ubezpieczeń, podatków i opłat powinien złożyć niezależnie ten podmiot.
c) dokumenty wspólne takie jak np.: wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, wykaz prac podobnych, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu itp. składa pełnomocnik wykonawców w imieniu wszystkich wykonawców składających wspólny wniosek,
d) kopie dokumentów dotyczących każdego z wykonawców składających wspólny wniosek muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby upoważnione do reprezentowania tych wykonawców (a nie np. pełnomocnika konsorcjum).
5. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak wykonawcy składający wspólny wniosek i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt. 1–4.
6. Przed podpisaniem umowy (w przypadku wygrania postępowania) wykonawcy składający ofertę wspólną będą mieli obowiązek przedstawić zamawiającemu umowę konsorcjum, zawierającą, co najmniej:
1) zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia,
2) określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,
3) czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia oraz czas trwania gwarancji jakości i rękojmi.
III.1.4) Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia:
Nie.
III.2) WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego:
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania, w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy mają obowiązek złożyć następujące dokumenty:
1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (przykładowy formularz znajduje się na stronie internetowej zamawiającego), w przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek we własnym imieniu.
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru (jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru), w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. dokument składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek.
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. zaświadczenie składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek.
W przypadku składania wniosku przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
4) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. zaświadczenie składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek.
W przypadku składania wniosku przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
5) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4–8 ustawy- wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku wspólnego wniosku ww. informację składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek.
6) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 9 ustawy - wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. informację składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek.
2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w sekcja III.2.1) pkt 1 ppkt 2) – 4) i 6) niniejszego ogłoszenia składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
2) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
3) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
3. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w sekcja III.2.1) pkt 1 ppkt 5 niniejszego ogłoszenia składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4–8 ustawy.
4. Dokumenty, o których mowa w sekcji III.2.1) pkt 2 ppkt 1 i 3 oraz sekcji III.2.1) pkt 3, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument, o którym mowa w sekcji III.2.1) pkt 2 ppkt 2 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
5. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w sekcji III.2.1) pkt 2 i 3 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis sekcja III.2.1) pkt 4 stosuje się odpowiednio.
6. Jeśli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt. 5-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu z tym, że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (przykładowy formularz znajduje się na stronie internetowej zamawiającego), w przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek we własnym imieniu.
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru (jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru), w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. dokument składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek.
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. zaświadczenie składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek.
W przypadku składania wniosku przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
4) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. zaświadczenie składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek.
W przypadku składania wniosku przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
5) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4–8 ustawy- wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku wspólnego wniosku ww. informację składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek.
6) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 9 ustawy - wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. informację składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek.
2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w sekcja III.2.1) pkt 1 ppkt 2) – 4) i 6) niniejszego ogłoszenia składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
1) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
2) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
3) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
3. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w sekcja III.2.1) pkt 1 ppkt 5 niniejszego ogłoszenia składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4–8 ustawy.
4. Dokumenty, o których mowa w sekcji III.2.1) pkt 2 ppkt 1 i 3 oraz sekcji III.2.1) pkt 3, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument, o którym mowa w sekcji III.2.1) pkt 2 ppkt 2 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
5. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w sekcji III.2.1) pkt 2 i 3 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis sekcja III.2.1) pkt 4 stosuje się odpowiednio.
6. Jeśli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt. 5-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu z tym, że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
III.2.2) Zdolność ekonomiczna i finansowa:
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy znajdują sie w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, w tym w szczególności posiadają dostęp do środków finansowych lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 12 000 000 PLN.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Każdy z wykonawców celem wykazania spełniania warunku ma obowiązek złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (przykładowy formularz znajduje się na stronie internetowej zamawiającego).
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających wspólny wniosek.
2) Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo–kredytowej, w której wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w niniejszej sekcji zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów, wymaga się przedłożenia tej informacji dotyczącej tych podmiotów.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. dokument składa ten z wykonawców składających wspólny wniosek, który w ramach konsorcjum odpowiada za spełnienie tego warunku.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Każdy z wykonawców celem wykazania spełniania warunku ma obowiązek złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (przykładowy formularz znajduje się na stronie internetowej zamawiającego).
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających wspólny wniosek.
2) Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo–kredytowej, w której wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w niniejszej sekcji zgodnie z art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów, wymaga się przedłożenia tej informacji dotyczącej tych podmiotów.
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. dokument składa ten z wykonawców składających wspólny wniosek, który w ramach konsorcjum odpowiada za spełnienie tego warunku.
III.2.3) Zdolność techniczna:
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie oraz dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, poprzez wykazanie, że:
1) wykonali należycie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie minimum 1 robotę budowlaną podobną do objętej przedmiotem zamówienia. Za robotę budowlaną podobną zamawiający uzna następujący komplet prac (b.1 + b.2 + b.3 + b.4):
b.1) wybudowanie filharmonii, sali koncertowej, opery, operetki lub teatru muzycznego o ilości miejsc na widowni min. 400, oddanej do użytkowania przed upływem terminu do składania wniosków.
b.2) wybudowanie wielokondygnacyjnego budynku, o kubaturze minimum 40 000 m3.
b.3) wykonanie i montaż, przestrzennej konstrukcji stalowej przekrycia budynku, o rozpiętości między podporami minimum 20 m. (Wyłącza się konstrukcje linowe, mosty oraz konstrukcje typowych hal przemysłowych i handlowych).
b.4) wykonanie konstrukcji budynku z co najmniej dwiema kondygnacjami podziemnymi, o pow. zabudowy min. 2 000 m2 w zwartej, miejskiej zabudowie, z zastosowaniem obudowy ze ścian szczelinowych lub w podobnej technologii.
Zamawiający uzna warunek za spełniony również wtedy, gdy prace wymienione w ppkt. b.1, b.2, b.3, b.4 były wykonane w oddzielnych zamówieniach;
2) dysponują lub będą dysponować minimum po jednej osobie na każde wymienione poniżej stanowisko, posiadajacymi odpowiednie wykształcenie, uprawnienia oraz doświadczenie zawodowe gwarantujące właściwe wykonanie przedmiotu zamówienia. Wszystkie osoby przewidziene do realizacji zamówienia muszą biegle posługiwać się językiem polskim. W przeciwnym wypadku Wykonawca udostępni wystarczającą ilośc kompetentnych tłumaczy, wykazujących znajomość języka technicznego w zakresie terminologii budowlanej, we wszystkich specjalnościach występujących przy realizacji zamówienia:
a) Kierownik Kontraktu.
Wymagane kwalifikacje:
Wykształcenie wyższe budowlane.
Wymagane doświadczenie:
Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w koordynacji i zarządzaniu inwestycjami budowlanymi, w tym koordynacja i zarządzanie minimum jedną budową obiektu kubaturowego o wartości nie niższej niż 50 000 000 PLN netto (stanowisko Kierownik Projektu, Dyrektor Kontraktu, Dyrektor Budowy - lub podobne).
b) Kierownik budowy:
Wymagane kwalifikacje:
Wykształcenie wyższe budowlane, uprawnienia do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej – bez ograniczeń.
Wymagane doświadczenie:
Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego na stanowisku kierownika budowy przy realizacji obiektów kubaturowych, w tym doświadczenie w kierowaniu budową minimum jednego obiektu kubaturowego o wartości nie niższej niż 30 000 000 PLN netto.
Kierowanie budową musi obejmować pełny, wielobranżowy proces realizacji nowego obiektu, a obiekt musi być zakończony na dzień upływu terminu składania wniosków (za zakończenie uznaje się datę podpisania protokołu odbioru końcowego).
c) Kierownik robót w zakresie montażu konstrukcji stalowych
Wymagane kwalifikacje:
Wykształcenie wyższe budowlane, uprawnienia do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno- budowlanej – bez ograniczeń.
Wymagane doświadczenie:
Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w kierowaniu robotami polegającymi na budowie konstrukcji stalowych. Osoba na tym stanowisku powinna wykazać pięcioletnie doświadczenie przy montażu konstrukcji stalowych i zrealizowanie co najmniej jednej, przestrzennej konstrukcji stalowej przekrycia budynku, o rozpiętości między podporami minimum 20 m (Wyłącza się konstrukcje linowe, mosty oraz konstrukcje typowych hal przemysłowych i handlowych).
d) Kierownik robót w specjalności sanitarnej:
Wymagane kwalifikacje:
Wykształcenie wyższe techniczne w branży sanitarnej, uprawnienia do kierowania robotami w zakresie sieci, instalacji urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych, kanalizacyjnych i gazowych – bez ograniczeń, bądź odpowiadające im równoważne uprawnienia w tej specjalności, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów – zgodnie z polskim Prawem Budowlanym,
Wymagane doświadczenie zawodowe:
Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, w kierowaniu robotami w zakresie sieci i instalacji sanitarnych jako kierownik budowy lub kierownik robót.
e) Kierownik robót w specjalności elektrycznej:
Wymagane kwalifikacje:
Wykształcenie wyższe techniczne w branży elektrycznej, uprawnienia do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych – bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia w tej specjalności, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów – zgodnie z polskim Prawem budowlanym.
Wymagane doświadczenie zawodowe:
Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w kierowaniu robotami w zakresie instalacji elektrycznych jako kierownik budowy lub kierownik robót.
f) Kierownik robót w zakresie instalacji teleinformatycznych (komputerowe systemy sterowania, sieci komputerowe i teleinformatyczne).
Wymagane kwalifikacje:
Wyższe wykształcenie techniczne – elektroniczne.
Wymagane doświadczenie zawodowe:
Co najmniej 4 lata doświadczenia w zakresie realizacji instalacji teleinformatycznych, w szczególności: telefonicznych, kontroli dostępu, SAP, telewizji przemysłowej, sygnalizacji włamania i napadu.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Każdy z wykonawców celem wykazania spełniania warunku ma obowiązek złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (przykładowy formularz znajduje się na stronie internetowej zamawiającego),
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających wspólny wniosek.
2) Wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia (prace podobne), wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania (przykładowy formularz znajduje się na stronie internetowej zamawiającego) oraz dokumenty potwierdzające, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
W przypadku składania wspólnego wniosku wykonawcy składający wspólny wniosek składają jeden wspólny ww. wykaz.
3) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia (z podaniem dokładnych okresów pełnienia funkcji - dzień/miesiąc/rok) i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (przykładowy formularz znajduje się na stronie internetowej zamawiającego).
W przypadku składania wspólnego wniosku wykonawcy składający wspólny wniosek składają jeden wspólny ww. wykaz.
4) Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (wymienione w ww. wykazie osób), posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (przykładowy formularz znajduje się na stronie internetowej zamawiającego).
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających wspólny wniosek.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie oraz dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, poprzez wykazanie, że:
1) wykonali należycie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie minimum 1 robotę budowlaną podobną do objętej przedmiotem zamówienia. Za robotę budowlaną podobną zamawiający uzna następujący komplet prac (b.1 + b.2 + b.3 + b.4):
b.1) wybudowanie filharmonii, sali koncertowej, opery, operetki lub teatru muzycznego o ilości miejsc na widowni min. 400, oddanej do użytkowania przed upływem terminu do składania wniosków.
b.2) wybudowanie wielokondygnacyjnego budynku, o kubaturze minimum 40 000 m3.
b.3) wykonanie i montaż, przestrzennej konstrukcji stalowej przekrycia budynku, o rozpiętości między podporami minimum 20 m. (Wyłącza się konstrukcje linowe, mosty oraz konstrukcje typowych hal przemysłowych i handlowych).
b.4) wykonanie konstrukcji budynku z co najmniej dwiema kondygnacjami podziemnymi, o pow. zabudowy min. 2 000 m2 w zwartej, miejskiej zabudowie, z zastosowaniem obudowy ze ścian szczelinowych lub w podobnej technologii.
Zamawiający uzna warunek za spełniony również wtedy, gdy prace wymienione w ppkt. b.1, b.2, b.3, b.4 były wykonane w oddzielnych zamówieniach;
2) dysponują lub będą dysponować minimum po jednej osobie na każde wymienione poniżej stanowisko, posiadajacymi odpowiednie wykształcenie, uprawnienia oraz doświadczenie zawodowe gwarantujące właściwe wykonanie przedmiotu zamówienia. Wszystkie osoby przewidziene do realizacji zamówienia muszą biegle posługiwać się językiem polskim. W przeciwnym wypadku Wykonawca udostępni wystarczającą ilośc kompetentnych tłumaczy, wykazujących znajomość języka technicznego w zakresie terminologii budowlanej, we wszystkich specjalnościach występujących przy realizacji zamówienia:
a) Kierownik Kontraktu.
Wymagane kwalifikacje:
Wykształcenie wyższe budowlane.
Wymagane doświadczenie:
Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w koordynacji i zarządzaniu inwestycjami budowlanymi, w tym koordynacja i zarządzanie minimum jedną budową obiektu kubaturowego o wartości nie niższej niż 50 000 000 PLN netto (stanowisko Kierownik Projektu, Dyrektor Kontraktu, Dyrektor Budowy - lub podobne).
b) Kierownik budowy:
Wymagane kwalifikacje:
Wykształcenie wyższe budowlane, uprawnienia do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej – bez ograniczeń.
Wymagane doświadczenie:
Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego na stanowisku kierownika budowy przy realizacji obiektów kubaturowych, w tym doświadczenie w kierowaniu budową minimum jednego obiektu kubaturowego o wartości nie niższej niż 30 000 000 PLN netto.
Kierowanie budową musi obejmować pełny, wielobranżowy proces realizacji nowego obiektu, a obiekt musi być zakończony na dzień upływu terminu składania wniosków (za zakończenie uznaje się datę podpisania protokołu odbioru końcowego).
c) Kierownik robót w zakresie montażu konstrukcji stalowych
Wymagane kwalifikacje:
Wykształcenie wyższe budowlane, uprawnienia do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno- budowlanej – bez ograniczeń.
Wymagane doświadczenie:
Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w kierowaniu robotami polegającymi na budowie konstrukcji stalowych. Osoba na tym stanowisku powinna wykazać pięcioletnie doświadczenie przy montażu konstrukcji stalowych i zrealizowanie co najmniej jednej, przestrzennej konstrukcji stalowej przekrycia budynku, o rozpiętości między podporami minimum 20 m (Wyłącza się konstrukcje linowe, mosty oraz konstrukcje typowych hal przemysłowych i handlowych).
d) Kierownik robót w specjalności sanitarnej:
Wymagane kwalifikacje:
Wykształcenie wyższe techniczne w branży sanitarnej, uprawnienia do kierowania robotami w zakresie sieci, instalacji urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych, kanalizacyjnych i gazowych – bez ograniczeń, bądź odpowiadające im równoważne uprawnienia w tej specjalności, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów – zgodnie z polskim Prawem Budowlanym,
Wymagane doświadczenie zawodowe:
Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, w kierowaniu robotami w zakresie sieci i instalacji sanitarnych jako kierownik budowy lub kierownik robót.
e) Kierownik robót w specjalności elektrycznej:
Wymagane kwalifikacje:
Wykształcenie wyższe techniczne w branży elektrycznej, uprawnienia do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych – bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia w tej specjalności, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów – zgodnie z polskim Prawem budowlanym.
Wymagane doświadczenie zawodowe:
Co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego w kierowaniu robotami w zakresie instalacji elektrycznych jako kierownik budowy lub kierownik robót.
f) Kierownik robót w zakresie instalacji teleinformatycznych (komputerowe systemy sterowania, sieci komputerowe i teleinformatyczne).
Wymagane kwalifikacje:
Wyższe wykształcenie techniczne – elektroniczne.
Wymagane doświadczenie zawodowe:
Co najmniej 4 lata doświadczenia w zakresie realizacji instalacji teleinformatycznych, w szczególności: telefonicznych, kontroli dostępu, SAP, telewizji przemysłowej, sygnalizacji włamania i napadu.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Każdy z wykonawców celem wykazania spełniania warunku ma obowiązek złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (przykładowy formularz znajduje się na stronie internetowej zamawiającego),
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających wspólny wniosek.
2) Wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia (prace podobne), wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania (przykładowy formularz znajduje się na stronie internetowej zamawiającego) oraz dokumenty potwierdzające, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
W przypadku składania wspólnego wniosku wykonawcy składający wspólny wniosek składają jeden wspólny ww. wykaz.
3) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia (z podaniem dokładnych okresów pełnienia funkcji - dzień/miesiąc/rok) i wykształcenia, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (przykładowy formularz znajduje się na stronie internetowej zamawiającego).
W przypadku składania wspólnego wniosku wykonawcy składający wspólny wniosek składają jeden wspólny ww. wykaz.
4) Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (wymienione w ww. wykazie osób), posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (przykładowy formularz znajduje się na stronie internetowej zamawiającego).
W przypadku składania wspólnego wniosku ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających wspólny wniosek.
III.2.4) Zamówienia zastrzeżone:
Nie.
III.3) SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1) Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu:
III.3.2) Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi:
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1) Rodzaj procedury:
Ograniczona.
IV.1.2) Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału:
Przewidywana liczba wykonawców 7
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: Zamawiający zakwalifikuje do kolejnego etapu 7 wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu. W przypadku złożenia wniosków przez więcej niż siedmiu wykonawców zamawiający wybierze wykonawców, którzy otrzymają najwyższe oceny spełniania warunków w oparciu o niżej opisane zasady:
Punktacji podlegać będą należycie wykonane prace podobne wykazane przez wykonawcę. Za wykazanie spełniania minimalnego poziomu prac podobnych opisanych w punkcie III.2.3)1) wykonawca otrzyma 0 (zero) punktów. Punkty będą przyznane za kolejne prace podobne w następujący sposób:
1) za wykonanie pracy, o której mowa w sekcji III.2.3) pkt 1 ppkt b.1) - komisja przyzna 4 punkty.
2) za wykonanie pracy, o której mowa w sekcji III.2.3) pkt 1 ppkt b.4) - komisja przyzna 2 punkty.
3) za wykonanie pracy, o której mowa w sekcji III.2.3) pkt 1 ppkt b.3) – komisja przyzna 1 punkt.
W przypadku uzyskania przez kilku wykonawców tej samej liczby punktów (dotyczy wykonawców, którzy będą na 7 pozycji ex aequo), zaproszeni zostaną wszyscy. Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, jest mniejsza niż 7 lub równa 7, zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu.
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: Zamawiający zakwalifikuje do kolejnego etapu 7 wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu. W przypadku złożenia wniosków przez więcej niż siedmiu wykonawców zamawiający wybierze wykonawców, którzy otrzymają najwyższe oceny spełniania warunków w oparciu o niżej opisane zasady:
Punktacji podlegać będą należycie wykonane prace podobne wykazane przez wykonawcę. Za wykazanie spełniania minimalnego poziomu prac podobnych opisanych w punkcie III.2.3)1) wykonawca otrzyma 0 (zero) punktów. Punkty będą przyznane za kolejne prace podobne w następujący sposób:
1) za wykonanie pracy, o której mowa w sekcji III.2.3) pkt 1 ppkt b.1) - komisja przyzna 4 punkty.
2) za wykonanie pracy, o której mowa w sekcji III.2.3) pkt 1 ppkt b.4) - komisja przyzna 2 punkty.
3) za wykonanie pracy, o której mowa w sekcji III.2.3) pkt 1 ppkt b.3) – komisja przyzna 1 punkt.
W przypadku uzyskania przez kilku wykonawców tej samej liczby punktów (dotyczy wykonawców, którzy będą na 7 pozycji ex aequo), zaproszeni zostaną wszyscy. Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, jest mniejsza niż 7 lub równa 7, zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu.
IV.1.3) Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu:
IV.2) KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia:
Najniższa cena.
IV.2.2) Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna:
Nie.
IV.3) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1) Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
BZP/26/10.
IV.3.2) Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia:
Nie.
IV.3.3) Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego:
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
8.4.2010 - 12:00.
IV.3.5) Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom:
IV.3.6) Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Polski.
IV.3.7) Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą:
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:
SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
VI.1) JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ:
Nie.
VI.2) ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH:
Tak.
Odniesienie do projektów i/lub programów: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
Odniesienie do projektów i/lub programów: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
VI.3) INFORMACJE DODATKOWE:
1. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi zawierać deklarację chęci uczestniczenia (przykładowy formularz znajduje się na stronie internetowej zamawiającego z ogłoszeniem o niniejszym zamówieniu).
2. Wniosek musi być podpisany przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy.
3. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi być sporządzony w języku polskim, na maszynie do pisania, komputerze lub ręcznie długopisem.
4. Wniosek oraz wszystkie wymagane oświadczenia i dokumenty muszą być podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy. Pełnomocnictwo do podpisania wniosku oraz wszystkich wymaganych oświadczeń i dokumentów musi być dołączone do wniosku, o ile nie wynika ono z innych dokumentów załączonych przez wykonawcę. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie oryginału lub poświadczonej notarialnie kopii.
5. W przypadku, gdy wykonawca składa kopię jakiegoś dokumentu (z zastrzeżenim pkt 4), musi być ona poświadczona za zgodność z oryginałem przez wykonawcę (wykonawca składa własnoręczny podpis poprzedzony dopiskiem „za zgodność”). Jeżeli do podpisania wniosku upoważnione są łącznie dwie lub więcej osób kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wszystkie osoby.
6. Wszystkie oświadczenie i dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na język polski.
7. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawca przekazują pisemnie, z zastrzeżeniem pkt 8.
8. Zamawiający dopuszcza porozumiewanie się za pomocą faksu, przy przekazywaniu następujących dokumentów:
1) wniosek o wyjaśnienie i wyjaśnienia dotyczące oświadczeń i dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy,
2) wezwanie kierowane do wykonawców na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy,
3) zawiadomienie o unieważnieniu postępowania,
4) informacje i zawiadomienia kierowane do wykonawców na podstawie art. 181 ustawy,
5) informacje, o których mowa w art. 51 ust. 1a ustawy.
10. Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
11. Zamawiający urzęduje w następujących dniach (pracujących) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.
12. Jeżeli w dokumentach składanych przez wykonawcę celem potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu informacje finansowe podane będą w walucie innej niż PLN, to przy ocenie spełniania warunków zostaną przeliczone na walutę PLN według tabeli średnich kursów Narodowego Banku Polskiego z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu na stronie internetowej zamawiającego.
2. Wniosek musi być podpisany przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy.
3. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi być sporządzony w języku polskim, na maszynie do pisania, komputerze lub ręcznie długopisem.
4. Wniosek oraz wszystkie wymagane oświadczenia i dokumenty muszą być podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy. Pełnomocnictwo do podpisania wniosku oraz wszystkich wymaganych oświadczeń i dokumentów musi być dołączone do wniosku, o ile nie wynika ono z innych dokumentów załączonych przez wykonawcę. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie oryginału lub poświadczonej notarialnie kopii.
5. W przypadku, gdy wykonawca składa kopię jakiegoś dokumentu (z zastrzeżenim pkt 4), musi być ona poświadczona za zgodność z oryginałem przez wykonawcę (wykonawca składa własnoręczny podpis poprzedzony dopiskiem „za zgodność”). Jeżeli do podpisania wniosku upoważnione są łącznie dwie lub więcej osób kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wszystkie osoby.
6. Wszystkie oświadczenie i dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na język polski.
7. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawca przekazują pisemnie, z zastrzeżeniem pkt 8.
8. Zamawiający dopuszcza porozumiewanie się za pomocą faksu, przy przekazywaniu następujących dokumentów:
1) wniosek o wyjaśnienie i wyjaśnienia dotyczące oświadczeń i dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy,
2) wezwanie kierowane do wykonawców na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy,
3) zawiadomienie o unieważnieniu postępowania,
4) informacje i zawiadomienia kierowane do wykonawców na podstawie art. 181 ustawy,
5) informacje, o których mowa w art. 51 ust. 1a ustawy.
10. Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
11. Zamawiający urzęduje w następujących dniach (pracujących) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.
12. Jeżeli w dokumentach składanych przez wykonawcę celem potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu informacje finansowe podane będą w walucie innej niż PLN, to przy ocenie spełniania warunków zostaną przeliczone na walutę PLN według tabeli średnich kursów Narodowego Banku Polskiego z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu na stronie internetowej zamawiającego.
VI.4) PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1) Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze:
Krajowa Izba Odwoławcza, ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa, POLSKA/POLAND. E-mail odwolania@uzp.gov.pl. Tel. +48 224587801. URL: http://www.uzp.gov.pl. Faks +48 224587700.
VI.4.2) Składanie odwołań:
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcom, którzy mają lub mięli interes w uzyskaniu zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w dziale VI ustawy: odwołanie i skarga.
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu w terminie określonym w art. 182 ustawy.
3. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
4. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu w terminie określonym w art. 182 ustawy.
3. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
4. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
VI.4.3) Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań:
VI.5) DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA DO DZ. U. UE:
25.2.2010.
VII. Ogłoszenie zostało opublikowanie w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej oraz zamieszczone na siedzibie Zamawiającego w dniu 2.03.2010r.
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA O ZAMÓWIENIU
W trybie przetargu ograniczonego na:
„Budowę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie przy ul. Małopolskiej”
Roboty budowlane
W sekcji IV.3.4) Zmianie uległ termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Pierwotny termin: 8.4.2010 - 12:00.
Zmieniony na: 15.4.2010 – 12:00
Ogłoszenie zostało przekazane w Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej oraz zamieszczone na siedzibie Zamawiającego w dniu 1.04.2010r.
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA O ZAMÓWIENIU
W trybie przetargu ograniczonego na:
„Budowę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie przy ul. Małopolskiej”
Roboty budowlane
W sekcji IV.3.4) Zmianie uległ termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Pierwotny termin: 15.4.2010 - 12:00.
Zmieniony na: 22.4.2010 – 12:00
Ogłoszenie zostało przekazane w Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej oraz zamieszczone na siedzibie Zamawiającego w dniu 13.04.2010r.
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA O ZAMÓWIENIU
W trybie przetargu ograniczonego na:
„Budowę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie przy ul. Małopolskiej”
Roboty budowlane
W sekcji III.2.3) Zdolność techniczna punkt 1.b.1)
Pierwotny tekst: Wybudowanie filharmonii, sali koncertowej, opery, operetki lub teatru muzycznego o ilości miejsc min. 400, oddanej do użytkowania przed upływem terminu do składania wniosków.
Zmieniony tekst: Wybudowanie filharmonii, sali koncertowej, opery, operetki, kina lub teatru o ilości miejsc min. 400, oddanej do użytkowania przed upływem terminu do składania wniosków.
W sekcji IV.3.4) Zmianie uległ termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
Pierwotny termin: 21.04.2010 - 12:00.
Zmieniony na: 24.05.2010 – 12:00
Ogłoszenie zostało przekazane w Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej oraz zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego w dniu 21.04.2010r.
Załączniki:
- Załącznik nr 1 - wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (.pdf, 68 KB)
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2010/03/02
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Marek Chrzanowski
- dnia:
- 2010/03/02 09:43:35
- Załącznik nr 2 – oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (.pdf, 68 KB)
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2010/03/02
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Marek Chrzanowski
- dnia:
- 2010/03/02 09:43:35
- Załącznik nr 3 – oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (.pdf, 69 KB)
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2010/03/02
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Marek Chrzanowski
- dnia:
- 2010/03/02 09:43:35
- Załącznik nr 4 – wykaz prac podobnych (.pdf, 69 KB)
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2010/03/02
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Marek Chrzanowski
- dnia:
- 2010/03/02 09:43:35
- Załącznik nr 5 – wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (.pdf, 70 KB)
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2010/03/02
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Marek Chrzanowski
- dnia:
- 2010/03/02 09:43:36
- Załącznik nr 6 – oświadczenie o posiadaniu uprawnień (.pdf, 67 KB)
- udostępnił:
- wytworzono:
- 2010/03/02
- odpowiedzialny/a:
- wprowadził/a:
- Marek Chrzanowski
- dnia:
- 2010/03/02 09:43:36
Odwołanie SIWZ
Ogłoszenie o wyniku postępowania:
INFORMACJA O WYBORZE OFERTY
Gmina Miasto Szczecin
Biuro ds. Zamówień Publicznych
Urzędu Miasta Szczecin
70 – 456 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
pl. Armii Krajowej 1
www.szczecin.pl
Znak sprawy: BZP/26/10 Szczecin, dnia 5 listopada 2010 r.
Dotyczy: informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego na „Budowę Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie przy ul. Małopolskiej”
Zgodnie z art. 92 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu za najkorzystniejszą ofertę Zamawiający uznał:
Nazwa (firma)konsorcjum firm: ERBUD S. A., Maxi – Star Sp. z o. o. oraz PUHP MAXI STAR Konstruktor ZPChr Tomasz Kaczmarek
Siedziba i adresUl. Puławska 300A, 02 – 819 Warszawa oraz Uścikówiec 4, 64 – 600 Oborniki
Uzasadnienie wyboru oferty: oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów zgodnie z oceny ofert, określonym w siwz.
Streszczenie oceny i porównania złożonych ofert:
Nr oferty
|
Nazwa, siedziba i adres Wykonawcy
|
Punkty
|
1
|
Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 „WROBIS” S. A.
Ul. Szewska 3
50 – 053 Wrocław
|
84,08
|
2
|
Konsorcjum firm:
Budimex S. A. Oddział Budownictwa Ogólnego Północ
Ul. Wołowska 92a
60 167 Poznań
Ferrovial Agroman SA
Campo de las Naciones
Ribera del Loria, 42
28042 Madryt, Hiszpania
|
71,82
|
3
|
WARBUD S. A.
Al. Jerozolimskie 162A
02 – 342 Warszawa
|
86,04
|
4
|
Konsorcjum firm:
PBI KORNAS Sp. z o. o.
Ul. Św. Wojciecha 10
78 – 100 Kołobrzeg
Przedsiębiorstwo Budowlano – Inżynieryjne KORNAS Bogdan Kornas
Ul. Św. Wojciecha 10
78 – 100 Kołobrzeg
SHANGHAJ CONSTRUCTION POLAND Sp. z o. o.
ul. Kurhan 4
02 – 202 Warszawa
SHANGHAJ CONSTRUCTION (GROUP) GENERAL CO.
33 FUSHAN ROAD,
PUDONG NEW AREA
SHANGHAJ, Chińska Republika Ludowa
|
80,03
|
5
|
Konsorcjum firm:
POLIMEX – MOSTOSTAL S. A.
Ul. Czackiego 15/17
00 -950 Warszawa
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EBUD Przemysłówka S.A.
ul. Biskupińska 11,
85-375 Bydgoszcz
|
79,36
|
6
|
HOCHTIEF Polska S. A.
Ul. Elbląska 14
01 – 737 Warszawa
|
70,52
|
7
|
Konsorcjum firm:
ERBUD S. A.
Ul. Puławska 300A
02 – 819 Warszawa
Maxi – Star Sp. z o. o.
Uścikówiec 4,
64 – 600 Oborniki
PUHP MAXI STAR Konstruktor ZPChr Tomasz Kaczmarek
Uścikówiec 4,
64 – 600 Oborniki
|
100
|
INFORMACJA O WYBORZE OFERTY
Gmina Miasto Szczecin
Biuro ds. Zamówień Publicznych
Urzędu Miasta Szczecin
70 – 456 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
pl. Armii Krajowej 1
www.szczecin.pl
Znak sprawy: BZP/26/10 Szczecin, dnia 7 grudnia 2010 r.
Dotyczy: informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego na „Budowę Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie przy ul. Małopolskiej”
Zgodnie z art. 92 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu za najkorzystniejszą ofertę Zamawiający uznał:
Nazwa (firma)konsorcjum firm: ERBUD S. A., Maxi – Star Sp. z o. o. oraz PUHP MAXI STAR Konstruktor ZPChr Tomasz Kaczmarek
Siedziba i adresUl. Puławska 300A, 02 – 819 Warszawa oraz Uścikówiec 4, 64 – 600 Oborniki
Uzasadnienie wyboru oferty: oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów zgodnie z oceny ofert, określonym w siwz.
Streszczenie oceny i porównania złożonych ofert:
Nr oferty
|
Nazwa, siedziba i adres Wykonawcy
|
Punkty
|
1
|
Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 „WROBIS” S. A.
Ul. Szewska 3
50 – 053 Wrocław
|
84,08
|
2
|
Konsorcjum firm:
Budimex S. A. Oddział Budownictwa Ogólnego Północ
Ul. Wołowska 92a
60 167 Poznań
Ferrovial Agroman SA
Campo de las Naciones
Ribera del Loria, 42
28042 Madryt, Hiszpania
|
71,82
|
3
|
WARBUD S. A.
Al. Jerozolimskie 162A
02 – 342 Warszawa
|
86,04
|
4
|
Konsorcjum firm:
PBI KORNAS Sp. z o. o.
Ul. Św. Wojciecha 10
78 – 100 Kołobrzeg
Przedsiębiorstwo Budowlano – Inżynieryjne KORNAS Bogdan Kornas
Ul. Św. Wojciecha 10
78 – 100 Kołobrzeg
SHANGHAJ CONSTRUCTION POLAND Sp. z o. o.
ul. Kurhan 4
02 – 202 Warszawa
SHANGHAJ CONSTRUCTION (GROUP) GENERAL CO.
33 FUSHAN ROAD,
PUDONG NEW AREA
SHANGHAJ, Chińska Republika Ludowa
|
80,03
|
5
|
Konsorcjum firm:
POLIMEX – MOSTOSTAL S. A.
Ul. Czackiego 15/17
00 -950 Warszawa
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EBUD Przemysłówka S.A.
ul. Biskupińska 11,
85-375 Bydgoszcz
|
79,36
|
6
|
HOCHTIEF Polska S. A.
Ul. Elbląska 14
01 – 737 Warszawa
|
70,52
|
7
|
Konsorcjum firm:
ERBUD S. A.
Ul. Puławska 300A
02 – 819 Warszawa
Maxi – Star Sp. z o. o.
Uścikówiec 4,
64 – 600 Oborniki
PUHP MAXI STAR Konstruktor ZPChr Tomasz Kaczmarek
Uścikówiec 4,
64 – 600 Oborniki
|
100
|
INFORMACJA O WYBORZE OFERTY
Gmina Miasto Szczecin
Biuro ds. Zamówień Publicznych
Urzędu Miasta Szczecin
70 – 456 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
pl. Armii Krajowej 1
www.szczecin.pl
Znak sprawy: BZP/26/10 Szczecin, dnia 20 stycznia 2011 r.
Dotyczy: informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego na „Budowę Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie przy ul. Małopolskiej”
Zgodnie z art. 92 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu za najkorzystniejszą ofertę Zamawiający uznał:
Nazwa (firma)WARBUD S.A.
Siedziba i adresAl. Jerozolimskie 162A, 02-342 Warszawa
Uzasadnienie wyboru oferty: oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów zgodnie z oceny ofert, określonym w siwz.
Streszczenie oceny i porównania złożonych ofert:
Nr oferty
|
Nazwa, siedziba i adres Wykonawcy
|
Punkty
|
1
|
Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 „WROBIS” S. A.
Ul. Szewska 3
50 – 053 Wrocław
|
97,72
|
2
|
Konsorcjum firm:
Budimex S. A. Oddział Budownictwa Ogólnego Północ
Ul. Wołowska 92a
60 167 Poznań
Ferrovial Agroman SA
Campo de las Naciones
Ribera del Loria, 42
28042 Madryt, Hiszpania
|
83,47
|
3
|
WARBUD S. A.
Al. Jerozolimskie 162A
02 – 342 Warszawa
|
100
|
4
|
Konsorcjum firm:
PBI KORNAS Sp. z o. o.
Ul. Św. Wojciecha 10
78 – 100 Kołobrzeg
Przedsiębiorstwo Budowlano – Inżynieryjne KORNAS Bogdan Kornas
Ul. Św. Wojciecha 10
78 – 100 Kołobrzeg
SHANGHAJ CONSTRUCTION POLAND Sp. z o. o.
ul. Kurhan 4
02 – 202 Warszawa
SHANGHAJ CONSTRUCTION (GROUP) GENERAL CO.
33 FUSHAN ROAD,
PUDONG NEW AREA
SHANGHAJ, Chińska Republika Ludowa
|
93,01
|
5
|
Konsorcjum firm:
POLIMEX – MOSTOSTAL S. A.
Ul. Czackiego 15/17
00 -950 Warszawa
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EBUD Przemysłówka S.A.
ul. Biskupińska 11,
85-375 Bydgoszcz
|
92,24
|
6
|
HOCHTIEF Polska S. A.
Ul. Elbląska 14
01 – 737 Warszawa
|
81,97
|
Data publikacji ogłoszenia o zamówieniu: 2010/03/02
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2010/03/02
- odpowiedzialny/a:
- Bartłomiej Miluch
- wprowadził/a:
- Dawid Milewski
- dnia:
- 2011/11/29 08:14:11
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Dawid Milewski | 2011/11/29 08:14:11 | publikacja ogłoszenia o przetargu |
Marek Chrzanowski | 2011/01/20 11:02:34 | publikacja ogłoszenia o przetargu |
Marek Chrzanowski | 2010/12/07 14:31:32 | publikacja ogłoszenia o przetargu |
Marek Chrzanowski | 2010/11/05 14:58:09 | publikacja ogłoszenia o przetargu |
Marek Chrzanowski | 2010/04/21 12:17:07 | publikacja ogłoszenia o przetargu |
Marek Chrzanowski | 2010/04/13 12:54:10 | publikacja ogłoszenia o przetargu |
Marek Chrzanowski | 2010/04/01 10:23:49 | publikacja ogłoszenia o przetargu |
Marek Chrzanowski | 2010/03/02 09:39:39 | publikacja ogłoszenia o przetargu |