Archiwum postępowań Urzędu Miasta Szczecin
Produkcja wydarzeń artystycznych towarzyszących TTSR 2013
17/02/2012 S33 Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Dialog konkurencyjny
PL-Szczecin: Usługi świadczone przez animatorów kultury
2012/S 33-053521
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Dyrektywa 2004/18/WE
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe
Gmina Miasto Szczecin
Pl. Armii Krajowej 1
Punkt kontaktowy: Urząd Miasta Szczecin, Biuro ds. Zamówień Publicznych, pl. Armii Krajowej 1 71-456 Szczecin
Osoba do kontaktów: Joanna Martyniuk
71-456 Szczecin
POLSKA
Tel.: +48 914245009
E-mail: jmartyn@um.szczecin.pl
Faks: +48 914245104
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.um.szczecin.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem:Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem:Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres:Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: tak
Szczecińska Agencja Artystyczna
Al. Wojska Polskiego 64
70-479 Szczecin
POLSKA
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Produkcja wydarzeń artystycznych towarzyszących TTSR 2013.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 26: Usługi rekreacyjne, kulturalne oraz sportowe
Kod NUTS PL424
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiot zamówienia obejmuje produkcję wydarzeń artystycznych towarzyszących finałowi regat The Tall Ships Races w Szczecinie w terminie od 2 do 6.8.2013 r. oraz wykonanie usługi promocyjnej na rzecz Gminy Miasto Szczecinw związku z realizacją wyżej wymienionych wydarzeń.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)
92312240
II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiot zamówienia obejmuje produkcję wydarzeń artystycznych towarzyszących finałowi regat The Tall Ships Races w Szczecinie w terminie od 2 do 6.8.2013 r. oraz wykonanie usługi promocyjnej na rzecz Gminy Miasto Szczecinw związku z realizacją wyżej wymienionych wydarzeń.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 2.8.2013. Zakończenie 6.8.2013
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Zamawiający będzie wymagał wniesienia wadium. 2. Wadium w kwocie 50 000 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) należy wnieść w terminie do dnia składania ofert ostatecznych.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zaliczki.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy składający wspólny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy.
2. Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt 1 musi znajdować się we wspólnym wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wykonawców. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
3. Pełnomocnik pozostaje w kontakcie z zamawiającym w toku postępowania i do niego zamawiający kieruje informacje, korespondencję, itp.
4. Wspólny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, składany przez dwóch lub więcej wykonawców, powinien spełniać następujące wymagania:
1) wspólny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu powinien być sporządzony zgodnie z niniejszym ogłoszeniem;
2) sposób składania dokumentów we wspólnym wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
a) dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np.: odpis z właściwego rejestru, oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego, informacja z KRK itp. – składa każdy z wykonawców składających wspólny wniosek we własnym imieniu.
b) jeżeli jednak podmiot występujący wspólnie (spółka cywilna) na podstawie odrębnych przepisów, dla celów podatkowych lub związanych z ubezpieczeniami jest traktowany jako jeden podmiot (jedna jednostka organizacyjna) – dokumenty dotyczące ubezpieczeń, podatków i opłat powinien złożyć niezależnie ten podmiot.
c) dokumenty wspólne takie jak np.: oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu itp. składa pełnomocnik wykonawców w imieniu wszystkich wykonawców składających wspólny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,
d) kopie dokumentów dotyczących każdego z wykonawców składających wspólny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby upoważnione do reprezentowania tych wykonawców.
5. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak wykonawcy składający wspólny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt 1 – 4.
6. Przed podpisaniem umowy (w przypadku wygrania postępowania) wykonawcy składający wspólny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu będą mieli obowiązek przedstawić zamawiającemu umowę konsorcjum, zawierającą, co najmniej:
1) zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia,
2) określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,
3) czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia oraz czas trwania gwarancji jakości i rękojmi.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania, w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy mają obowiązek złożyć następujące dokumenty:
1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, z przyczyn o których mowa w art. 24
W przypadku składania wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ww. oświadczenie składa każdy z wykonawców składających wniosek we własnym imieniu.
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru (jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru), w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy,
W przypadku składania wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ww. dokument składa każdy z wykonawców składających wniosek.
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku składania wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ww. zaświadczenie składa każdy z wykonawców składających wniosek.
W przypadku składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
4) Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu– wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku składania wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ww. zaświadczenie składa każdy z wykonawców składających wniosek.
W przypadku składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przez spółkę cywilną wykonawca musi złożyć oddzielne zaświadczenia dla każdego ze wspólników oraz oddzielne na spółkę.
5) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy- wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ww. informację składa każdy z wykonawców składających wniosek.
6) Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 9 ustawy - wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
W przypadku wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ww. informację składa każdy z wykonawców składających wniosek.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
2. Wykonawcy zagraniczni:
1) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 1 ppkt. 2-4 i 6 składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
2) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1 ppkt 5 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8 ustawy.
3) Dokumenty, o których mowa w pkt 2 ppkt 1 lit. a i c oraz ppkt 2, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Dokument, o którym mowa w pkt 1 ppkt 2 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
4) Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ppkt 1 i 2 zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Przepis ppkt 3 stosuje się odpowiednio.
5) Jeśli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, z tym że w przypadku, gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
6) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Każdy z wykonawców w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, ma obowiązek złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1)Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.
W przypadku składania wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających wniosek.
2)Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
W przypadku składania wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ww. dokument składa ten z wykonawców składających wniosek wspólny, który w ramach konsorcjum odpowiada za spełnienie tego warunku.
3)Rachunek zysków i strat, a jeżeli podlega on badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z z przepisami o rachunkowości również z opinią odpowiednio o badanym rachunku zysków i strat, a w przypadku wykonawców niezobowiązanych do sporządzania sprawozdania finansowego innych dokumentów określających przychody i obroty – za okres nie dłuższy niż ostatnie trzy lata obrotowe, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres.
W przypadku składania wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ww. dokument składa ten z wykonawców składających wniosek wspólny, który w ramach konsorcjum odpowiada za spełnienie tego warunku.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: 1. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą spełniać warunki dotyczące:
1) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że:
a) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie niższą niż 500 000 PLN (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100);
b) osiągnął w ostatnich 3 latach obrotowych (2009, 2010 i 2011), a jeżeli okres prowadzenia działalności gospodarczej był krótszy- za ten okres, średnioroczny obrót netto w wysokości co najmniej 2 000 000,00 PLN rocznie (słownie: dwa miliony złotych 00/100).
W przypadku, gdy wykonawca wykaże spełnianie ww. warunku w walucie obcej, zamawiający przeliczy wartość na walutę polską w oparciu o średni kurs walut NBP dla danej waluty z daty wszczęcia postępowania. Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP zamawiający przyjmie kurs średni z ostatniej tabeli przed wszczęciem postępowania.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Każdy z wykonawców w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu ma obowiązek złożyć następujące oświadczenia i dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu
W przypadku składania wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu wykonawców składających wniosek.
2)Wykaz wykonanych usług (prac podobnych) w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane należycie.
W przypadku składania wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wykonawcy składający wspólny wniosek składają jeden wspólny wykaz.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą spełniać warunki dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku.
2) posiadania wiedzy i doświadczenia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że wykonał należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, minimum 3 usługi podobne do objętych przedmiotem zamówienia.
Za jedną usługę podobną zamawiający uzna zorganizowanie niebiletowanej imprezy plenerowej (koncertu) z udziałem co najmniej 25 tysięcy widzów lub biletowanej imprezy plenerowej (koncertu) z udziałem co najmniej 10 tysięcy widzów.
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku:
Zamawiający nie dokonuje opisu sposobu spełniania warunku.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów złożonych przez wykonawcę, na zasadzie spełnia/nie spełnia.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie
Sekcja IV: Procedura
IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
dialog konkurencyjny
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
Przewidywana liczba wykonawców: 5
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: Zamawiający zaprosi do dialogu konkurencyjnego wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, w liczbie 5. Jeżeli liczba wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż 5, zamawiający zaprosi do dialogu wykonawców, którzy otrzymali najwyższą ocenę spełniania warunków. Zamawiający dokona oceny przyznając wykonawcy za każdą wykazaną dodatkowo pracę podobną, opisana w sekcji III.2.3) niniejszego ogłoszenia - 1 pkt. Jeżeli dwóch lub więcej wykonawców, łącznie zajmie piątą pozycję pod względem liczby przyznanych punków zamawiający zakwalifikuje wszystkich tych wykonawców.
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
Zastosowanie procedury etapowej w celu stopniowego zmniejszania liczby omawianych rozwiązań lub negocjowanych ofert nie
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej
1. Cena. Waga 50
2. Koncepcja realizacji wydarzenia. Waga 30
3. Model promocji. Waga 20
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
BZP/262/11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 19.3.2012 - 11:00
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
19.3.2012 - 11:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi zawierać deklarację chęci uczestniczenia w postępowaniu.
2. Wniosek musi być podpisany przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy.
3. W przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy. Pełnomocnictwo dla ustanowionego przez wszystkich Wykonawców składających wniosek wspólny pełnomocnika musi być dołączone do wniosku. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
4. Wniosek o dopuszczenie do udziału w negocjacjach z ogłoszeniem musi być sporządzony w języku polskim, na maszynie do pisania, komputerze lub ręcznie długopisem. Wnioski nieczytelne zostaną odrzucone.
5. Wniosek oraz wszystkie wymagane oświadczenia i dokumenty muszą być podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. Pełnomocnictwo do podpisania wniosku oraz wszystkich wymaganych oświadczeń i dokumentów musi być dołączone do wniosku, o ile nie wynika ono z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie oryginału lub poświadczonej notarialnie kopii.
6. W przypadku, gdy Wykonawca składa kopię jakiegoś dokumentu (z zastrzeżeniem pkt 3 i 5), musi być ona poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (Wykonawca na kserokopii składa własnoręczny podpis poprzedzony dopiskiem - za zgodność-). Jeżeli do podpisania wniosku upoważnione są łącznie dwie lub więcej osób kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wszystkie osoby.
7. Wszystkie dokumenty i oświadczenia sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na język polski.
8. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i Wykonawca przekazują pisemnie z zastrzeżeniem pkt 9.
9. Zamawiający dopuszcza porozumiewanie się za pomocą faksu, przy przekazywaniu następujących dokumentów:
1) wniosek o wyjaśnienie i wyjaśnienia dotyczące oświadczeń i dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy,
2) wezwanie kierowane do wykonawców na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy,
3) informacja o poprawieniu oczywistych omyłek pisarskich oraz oczywistych omyłek rachunkowych,
4) informacja o wynikach oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu i otrzymanych ocenach spełniania tych warunków
5)zaproszenia do dialogu wybranych wykonawców
6) informacje i zawiadomienia kierowane do wykonawców na podstawie art. 184 i 185 ustawy,
7) zawiadomienie o unieważnieniu postępowania.
10. Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują ww. oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem albo e-mailem, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. W przypadku przekazywania dokumentów faksem dowód transmisji danych oznacza, że wykonawca otrzymał korespondencję w momencie jej przekazania przez zamawiającego, niezależnie od ewentualnego potwierdzenia faktu jej otrzymania. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za niesprawne działanie urządzeń wykonawcy.
12. Postępowanie odbywa się w języku polskim w związku z czym wszelkie pisma, dokumenty, oświadczenia itp. składane w trakcie postępowania między zamawiającym a wykonawcami muszą być sporządzone w języku polskim.
13. Termin realizacji określony w sekcji II.3) niniejszego ogłoszenia stanowi termin w którym odbędą się wydarzenia artystyczne będące przedmiotem niniejszego zamówienia. Ze względu na jego złożony charakter Wykonawca od dnia podpisania umowy zobowiązany będzie do podjęcia wszelkich czynności niezbędnych do zrealizowania przedmiotu umowy.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcom, którzy mają lub mięli interes w uzyskaniu zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w dziale VI ustawy: odwołanie i skarga.
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu w terminie określonym w art. 182 ustawy.
3. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
4. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
14.2.2012
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia nr 2012/S 33-053521
Usługi
PL-Szczecin: Usługi świadczone przez animatorów kultury
Gmina Miasto Szczecin
Biuro ds. Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Szczecin
pl. Armii Krajowej 1 , PL-70-456 Szczecin Tel.: +48 914245009, pok. 397
Punkt kontaktowy: Gmina Miasto Szczecin Biuro ds. Zamówień Publicznych
Osoba do kontaktów: Joanna Martyniuk,
E-mail: j.martyn@um.szczecin.pl, Faks: +48 914245104
Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą: (podano w pierwotnym ogłoszeniu)
Produkcja wydarzeń artystycznych towarzyszących TTSR 2013.
Tekst, który należy poprawić w pierwotnym ogłoszeniu:
Sekcja VI.3) Informacje dodatkowe:
Zamiast:
VI.3)Informacje dodatkowe:
1. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi zawierać deklarację chęci uczestniczenia w postępowaniu.
2. Wniosek musi być podpisany przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy.
3. W przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy. Pełnomocnictwo dla ustanowionego przez wszystkich Wykonawców składających wniosek wspólny pełnomocnika musi być dołączone do wniosku. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
4. Wniosek o dopuszczenie do udziału w negocjacjach z ogłoszeniem musi być sporządzony w języku polskim, na maszynie do pisania, komputerze lub ręcznie długopisem. Wnioski nieczytelne zostaną odrzucone.
5. Wniosek oraz wszystkie wymagane oświadczenia i dokumenty muszą być podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. Pełnomocnictwo do podpisania wniosku oraz wszystkich wymaganych oświadczeń i dokumentów musi być dołączone do wniosku, o ile nie wynika ono z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie oryginału lub poświadczonej notarialnie kopii.
6. W przypadku, gdy Wykonawca składa kopię jakiegoś dokumentu (z zastrzeżeniem pkt 3 i 5), musi być ona poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (Wykonawca na kserokopii składa własnoręczny podpis poprzedzony dopiskiem - za zgodność-). Jeżeli do podpisania wniosku upoważnione są łącznie dwie lub więcej osób kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wszystkie osoby.
7. Wszystkie dokumenty i oświadczenia sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na język polski.
8. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i Wykonawca przekazują pisemnie z zastrzeżeniem pkt 9.
9. Zamawiający dopuszcza porozumiewanie się za pomocą faksu, przy przekazywaniu następujących dokumentów:
1) wniosek o wyjaśnienie i wyjaśnienia dotyczące oświadczeń i dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy,
2) wezwanie kierowane do wykonawców na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy,
3) informacja o poprawieniu oczywistych omyłek pisarskich oraz oczywistych omyłek rachunkowych,
4) informacja o wynikach oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu i otrzymanych ocenach spełniania tych warunków
5)zaproszenia do dialogu wybranych wykonawców
6) informacje i zawiadomienia kierowane do wykonawców na podstawie art. 184 i 185 ustawy,
7) zawiadomienie o unieważnieniu postępowania.
10. Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują ww. oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem albo e-mailem, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. W przypadku przekazywania dokumentów faksem dowód transmisji danych oznacza, że wykonawca otrzymał korespondencję w momencie jej przekazania przez zamawiającego, niezależnie od ewentualnego potwierdzenia faktu jej otrzymania. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za niesprawne działanie urządzeń wykonawcy.
12. Postępowanie odbywa się w języku polskim w związku z czym wszelkie pisma, dokumenty, oświadczenia itp. składane w trakcie postępowania między zamawiającym a wykonawcami muszą być sporządzone w języku polskim.
13. Termin realizacji określony w sekcji II.3) niniejszego ogłoszenia stanowi termin w którym odbędą się wydarzenia artystyczne będące przedmiotem niniejszego zamówienia. Ze względu na jego złożony charakter Wykonawca od dnia podpisania umowy zobowiązany będzie do podjęcia wszelkich czynności niezbędnych do zrealizowania przedmiotu umowy.
Powinno być:
VI.3)Informacje dodatkowe:
1. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi zawierać deklarację chęci uczestniczenia w postępowaniu.
2. Wniosek musi być podpisany przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy.
3. W przypadku, gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy. Pełnomocnictwo dla ustanowionego przez wszystkich Wykonawców składających wniosek wspólny pełnomocnika musi być dołączone do wniosku. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub notarialnie poświadczonej kopii. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
4. Wniosek o dopuszczenie do udziału w negocjacjach z ogłoszeniem musi być sporządzony w języku polskim, na maszynie do pisania, komputerze lub ręcznie długopisem. Wnioski nieczytelne zostaną odrzucone.
5. Wniosek oraz wszystkie wymagane oświadczenia i dokumenty muszą być podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. Pełnomocnictwo do podpisania wniosku oraz wszystkich wymaganych oświadczeń i dokumentów musi być dołączone do wniosku, o ile nie wynika ono z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę. Pełnomocnictwo musi być złożone w formie oryginału lub poświadczonej notarialnie kopii.
6. W przypadku, gdy Wykonawca składa kopię jakiegoś dokumentu (z zastrzeżeniem pkt 3 i 5), musi być ona poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (Wykonawca na kserokopii składa własnoręczny podpis poprzedzony dopiskiem - za zgodność-). Jeżeli do podpisania wniosku upoważnione są łącznie dwie lub więcej osób kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez wszystkie osoby.
7. Wszystkie dokumenty i oświadczenia sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na język polski.
8. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i Wykonawca przekazują pisemnie z zastrzeżeniem pkt 9.
9. Zamawiający dopuszcza porozumiewanie się za pomocą faksu, przy przekazywaniu następujących dokumentów:
1) wniosek o wyjaśnienie i wyjaśnienia dotyczące oświadczeń i dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy,
2) wezwanie kierowane do wykonawców na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy,
3) informacja o poprawieniu oczywistych omyłek pisarskich oraz oczywistych omyłek rachunkowych,
4) informacja o wynikach oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu i otrzymanych ocenach spełniania tych warunków
5)zaproszenia do dialogu wybranych wykonawców
6) informacje i zawiadomienia kierowane do wykonawców na podstawie art. 184 i 185 ustawy,
7) zawiadomienie o unieważnieniu postępowania.
10. Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują ww. oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem albo e-mailem, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. W przypadku przekazywania dokumentów faksem dowód transmisji danych oznacza, że wykonawca otrzymał korespondencję w momencie jej przekazania przez zamawiającego, niezależnie od ewentualnego potwierdzenia faktu jej otrzymania. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za niesprawne działanie urządzeń wykonawcy.
12. Postępowanie odbywa się w języku polskim w związku z czym wszelkie pisma, dokumenty, oświadczenia itp. składane w trakcie postępowania między zamawiającym a wykonawcami muszą być sporządzone w języku polskim.
13. Termin realizacji określony w sekcji II.3) niniejszego ogłoszenia stanowi termin w którym odbędą się wydarzenia artystyczne będące przedmiotem niniejszego zamówienia. Ze względu na jego złożony charakter Wykonawca od dnia podpisania umowy zobowiązany będzie do podjęcia wszelkich czynności niezbędnych do zrealizowania przedmiotu umowy.
14. Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian:
1) Dopuszcza się wprowadzanie zmian Umowy za zgodą Zamawiającego.
2) Zmiany Umowy mogą być inicjowane przez Zamawiającego lub przez Wykonawcę.
3) Zmiany Umowy, o których mowa w ppkt. 1) muszą być dokonywane z zachowaniem przepisu art. 140 ust. 3 Pzp, stanowiącego, że Umowa jest nieważna w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w SIWZ.
4) Zmiany, o których mowa w ppkt. 1 mogą dotyczyć:
a) uzasadnione zmiany w kolejności i terminach wykonywania usługi
b) przedłużenia terminu realizacji umowy bez zmiany wynagrodzenia, jeżeli będzie to uzasadnione potrzebami zamawiającego i spowodowane okolicznościami nie leżącymi po stronie wykonawcy;
c) przedłużenie terminu realizacji usługi w sytuacji zlecenia zamówień dodatkowych
d) zmiana miejsca wykonywania usługi
e) uzasadniona rezygnacja z części zamówienia
f) zmiany wynagrodzenia wynikającej ze zmiany obowiązującej stawki podatku od towarów i usług VAT.
g) inne zmiany których konieczność wprowadzenia nastąpi na skutek zmian w przepisach powszechnie obowiązujących
5) Zmiana postanowień zawartej Umowy może nastąpić wyłącznie za zgodą obu Stron, wyrażoną w formie pisemnego aneksu - pod rygorem nieważności.
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia o zamówieniu zostało przekazane do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej w dniu 28.02.2012r.
Opis potrzeb i wymagań Zamawiającego
Załącznik nr 1 - Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
Załącznik nr 2 - Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
Załącznik nr 3 - Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu;
Załącznik nr 4 - Wykaz wykonanych usług (prac podobnych);
Załącznik nr 5 – Mapa lotniska Dąbie – teren imprezy
Załącznik nr 6 – Oznaczenie działek
Ogłoszenie o wyniku postępowania:
INFORMACJA O WYBORZE OFERTY
Gmina Miasto Szczecin
Biuro ds. Zamówień Publicznych
Urzędu Miasta Szczecin
70 – 456 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
pl. Armii Krajowej 1
www.szczecin.pl
Znak sprawy: BZP/262/11 Szczecin, dnia 17.10.2012 r.
Dotyczy: informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie w trybie dialogu konkurencyjnego na „Produkcje wydarzeń artystycznych towarzyszących TTSR 2013”
Zgodnie z art. 92 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu za najkorzystniejszą ofertę Zamawiający uznał:
Firma:
Nazwa: Violetta Lubacz, BOOM Bardzo Oryginalna Oferta Marketingowa
Adres:Ul. Zielna 39, p. 11, 00-108 Warszawa
Uzasadnienie wyboru oferty:oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów, tj. 934,60 zgodnie z kryteriami oceny ofert określonymi w siwz.
Streszczenie oceny i porównania złożonych ofert:
Nr
|
Nazwa (firma) Siedziba i adres |
Liczba pkt. w kryterium „Cena” |
Liczba pkt. w kryterium „Koncepcja realizacji wydarzenia” |
Liczba pkt. w kryterium „Model promocji” |
Łączna punktacja |
1 |
EUROZET Sp. z o.o., ul. Żurawia 8, 00-503 Warszawa
|
341,22 |
95,70 |
117,60 |
554,52 |
2 |
Promotor United, Entertainment Sp. z o.o. ul. Jubilerska 10, 04-190 Warszawa
|
549,67 |
195,00 |
116,60 |
861,27 |
3 |
Violetta Lubacz, BOOM Bardzo Oryginalna Oferta Marketingowa ul. Zielna 39 p. 11, 00-108 Warszawa
|
550,00 |
238,20 |
146,40 |
934,60 |
4 |
Prestige M. Kurzawa, J. Stefański, M. Pawlicki Sp. J. Ul. Krzywosądów 23, 63-322 Gołuchów
|
282,92 |
239,10 |
179,20 |
701,22 |
Data publikacji ogłoszenia o zamówieniu: 2012/02/17
- udostępnił:
- Biuro ds. Zamówień Publicznych
- wytworzono:
- 2012/02/17
- odpowiedzialny/a:
- Bartłomiej Miluch
- wprowadził/a:
- Ewa Jasiak-Wybraniec
- dnia:
- 2014/01/22 11:17:20
Wprowadził | Data modyfikacji | Rodzaj modyfikacji |
---|---|---|
Ewa Jasiak-Wybraniec | 2014/01/22 11:17:20 | informacja o wyborze oferty |
Joanna Martyniuk | 2012/10/17 12:08:07 | informacja o wyborze oferty |
Joanna Martyniuk | 2012/03/07 09:58:38 | nowe ogłoszenie |
Joanna Martyniuk | 2012/03/07 09:29:40 | nowe ogłoszenie |
Joanna Martyniuk | 2012/03/06 10:00:45 | nowe ogłoszenie |
Joanna Martyniuk | 2012/02/28 14:00:30 | nowe ogłoszenie |
Joanna Martyniuk | 2012/02/17 12:45:28 | nowe ogłoszenie |